Zoznam vecí, ktoré sú na Slovensku zadarmo

  • Nie za všetky príjemné a užitočné veci na Slovensku musíš platiť. Slovenské vlaky „zadarmo“ už všetci poznáme, no existujú aj iné možnosti a miesta, kde sa dajú získať veci alebo služby bez platenia. V tomto článku uvádzam tie, ktoré stoja minimálne za povšimnutie.  
collagesr
  • Nie za všetky príjemné a užitočné veci na Slovensku musíš platiť. Slovenské vlaky „zadarmo“ už všetci poznáme, no existujú aj iné možnosti a miesta, kde sa dajú získať veci alebo služby bez platenia. V tomto článku uvádzam tie, ktoré stoja minimálne za povšimnutie.  

Hypnotizujúce slovíčko „zadarmo“ dokáže rýchlo získať pozornosť pri nákupe. V tomto článku však nepíšem o marketingových praktikách. Nižšie nájdeš reálne možnosti, ako niečo získať na Slovensku zadarmo.

 

Návšteva 37 expozícií po celom Slovensku

cerveny kamen

foto: kamnabicykli.sk

Nahliadol by si rád do múzea či galérie, ale nemáš chuť platiť za vstup? Nemusíš, aspoň nie každú prvú nedeľu v mesiaci. Okrem galérií a múzeí môžeš spoznať aj prírodné krásy Slovenska.

Dá sa pozrieť na celkovo 37 expozícii. Už sa teda nemusíš vyhovárať, že návšteva múzea či galérie je drahá a už od 5. júna 2016 môžeš zadarmo obohatiť svoju dušu aj telo.

 

Kvalitné online vzdelanie od Google aj po Slovensky

it

foto: pixabay.com

Rád by si sa aj naučil nové zručnosti v online marketingu, vyhľadávačoch a iných oblastiach vo svete internetu? Jasné, možností je veľa, ale čo robiť, keď všetky dobré kurzy sú po anglicky? Google to napravil a prišiel s projektom digitálna garáž, ktorého cieľom je pomáhať Slovensku rásť. Môžeš pozerať videonávody od úspešných podnikateľov a sledovať svoj pokrok na informačnom paneli. V slovenčine a úplne zadarmo.

 

Sprav si rekvalifikačný kurz cez Úrad práce

Ak si evidovaný na úrade práce, môžeš využiť rekvalifikačné kurzy RE-PAS, vďaka ktorým môžeš absolvovať napríklad kurz od learn2code zadarmo. Takto dokážeš ušetriť stovky eur a na konci kurzu získať certifikát. Možností je veľa, tak ak sa chceš naučiť programovať, získať preukaz SBS či preplatiť kurz anglického jazyka, môžeš využiť tento projekt.

 

Kam v Bratislave zadarmo?

Študuješ či pracuješ v Bratislave a hľadáš tunajšie možnosti pre bezplatné trávenie voľného času? Môžeš ich začať hľadať na FB stránke Čo je v Bratislave zadarmo.

 

Prečítaj si knihu od suseda

11742831_503325726486589_9081959061457069003_n

foto: FB/Ďakujem, sused

Milá iniciatíva a zaujímavý nápad ponúka aj Ďakujem sused – projekt knižné búdky. Čo to znamená? Môžeš si tu požičať knihu, vymieňať alebo ponúknuť niekomu ďalšiemu svoju. Ak v tvojom meste zatiaľ knižná búdka chýba, môžeš byť aj ty iniciátor jej postavenia.

 

 

Sprav si nákup bez peňazí

zona bez penazi

foto: FB/Zóna bez peňazí Slovensko

Zavadzajú ti doma nepotrebné veci a chceš ich vyhodiť? Radšej ich daruj a sprav radosť sebe aj iným. Zóna bez peňazí je sieť miest po Slovensku, kde sa takéto veci vymieňajú. Jednoducho prídeš, daruješ svoju nepotrebnú vec a zoberieš si to, čo sa ti páči. Keď si myslíš, že tu nájdeš len hlúposti, tak si na omyle. V dobe, keď je zbytočného odpadu viac ako dosť, je to pekný nápad, nie?

 

Tak vidíš, že aj na Slovensku sa dajú užitočné veci získať zadarmo. No a ak máš aj ty nejaký typ, môžeš zadarmo diskutovať pod týmto článkom. :)

zdroj titulnej fotografie: koláž

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech