Zoznamky pre kresťanov, alergikov či nadšencov do BDSM. Takto sa hľadá láska v roku 2020

  • Ak nemáš šťastie na Tindri, možno ti pomôžu tieto špecializované zoznamky
  • Láska môže vzniknúť aj keď ten druhý sedí v americkej base, verí konšpiračným teóriám alebo má alergiu na oriešky
BeFunky-collage-89
Unsplash/Dimitar Belchev, Unsplash/Crew, Screenshot/ Topky Singles
  • Ak nemáš šťastie na Tindri, možno ti pomôžu tieto špecializované zoznamky
  • Láska môže vzniknúť aj keď ten druhý sedí v americkej base, verí konšpiračným teóriám alebo má alergiu na oriešky

Tinder či Badoo sa stali najznámejšími zoznamkami na slovenskom internete, najčastejšie využívané medzi mladými ľuďmi. Avšak zo strohého popisu a pár fotiek z človeka je len ťažké odpozorovať aké má koníčky či vierovyznanie. Niektorým ľuďom ide práve o to. Možno boli na zopár Tinder schôdzkach, no nesadli si s človekom, pretože v ňom hľadali niečo iné. Užívatelia špecializovaných zoznamiek, na ktorých si zaručene nájdu „svoju krvnú skupinu“ ľudí, vyhľadávajú vážnejšiu známosť, s ktorou budú zdieľať to, čo ich v živote napĺňa.

Sú rôzne. Od náboženských, fetišistických či takých, ktoré spájajú ľudí s rovnakou chorobou. Ak máš problém sa „matchnúť“ s človekom na bežnej zoznamke, možno týchto pár je práve pre teba.

Náboženské zoznamky

Podľa najnovších dostupných infomácii z roku 2017 je na Slovensku stále 75% veriacich. Až 62% obyvateľstva pritom tvorí Rímskokatolícka cirkev.

Spolu s evanjelickou cirkvou má založených viacero zoznamiek, ktoré sa snažia spojiť páry. Topky singles uvádzajú viac ako 2000 užívateľov, zoznamka Noemka pre nezadaných kresťanov hlási rovnaké počty, pričom zakazuje sa prihlásiť „osobám, ktoré patria k sektám a niektorým náboženským skupinám, ako sú Svedkovia Jehovovi, hnutie Grálu, Hare Krišna, reikisti, mormóni, scientológovia, slobodomurári, moonisti, satanisti či astrológovia. Nemôžu sa prihlásiť ľudia, ktorí sa zaoberajú čiernou alebo bielou mágiou alebo psychotronikou či šamanstvom. Taktiež sa nemôžu sa prihlásiť moslimovia, hinduisti, budhisti a šintoisti.“

zdroj: Screenshot Noemi

Na internete nájdeš ešte Zoznamko, ktoré slúži aj ako platforma pre blogy v ktorých ľudia zachycujú svoje myšlienky, predovšetkým o bohu a taktiež Verím že si, čo predstavuje celistvé sociálne médium, na ktorom užívatelia pridávajú príspevky, fotky a snažia sa nájsť partnera, ktorého pre nich boh stvoril.

Ostané náboženstvá sú zastúpené predovšetkým v medzinárodných náboženských zoznamkách, nakoľko na Slovensku percentuálne dominuje kresťanstvo. Mazel Match je medzinárodná židovská zoznamka a ako sama píše, pomáha nájsť „beshert“, v preklade toho pravého. Aplikácia sa podobá Tindru a má tisícky užívateľov po svete.

So psychickou poruchou

Ľudia so závažnými psychickými poruchami sú len málokedy schopní udržať fungujúci vážny vzťah. Niekedy im pomáha druhá osoba, ktorá je zdravá a vie sa s nimi porozprávať a v ťažkých časoch ich podržať. Iným zasa vyhovuje zdieľanie svojej choroby so svojou polovičkou. Lepšie pochopí ako sa cíti, keďže ona prežíva to isté a dokáže tak efektívnejšie pomôcť.

Internetová zoznamka No longer lonely spája ľudí „s diagnostikovanou schizofréniou, bipolárnou poruchou, depresiou, obsesívno-kompulzívnou poruchou, úzkosťami, rozdvojenou osobnosťou, postraumatickým šokom, asociálnou poruchou alebo anorexiou.“

Je medzinárodná a zaregistrovať sa do nej môžeš aj zo Slovenska. Momentálne je na stránke vyše 50 tisíc slobodných ľudí z 37 krajín.

zdroj: Unsplash/Manuel Meurisse
 

Fetišistické zoznamky

Na Slovensku je ich niekoľko. Väčšinou nie sú špecificky zamerané na fetiše. Fungujú spôsobom, že sa zaregistruješ a následne povieš o sebe a svojich chúťkach. 

Slovenská sránka potrestajma.sk registruje 1000 nových užívateľov každý deň, xbdsm.sk predstavuje nielen zoznamku, ale portál pre všetkých, ktorí fetišom holdujú. Na stránke môžu užívatelia písať komentáre či blogovať.

Na slovenskom internete nechýbajú ani zoznamky pre zadaných. V tomto zozname sa nachádza top 8 stránok, ktoré by ti mali zaručiť diskrétnosť. 

Nájdi svojho väzňa

Ak zájdeš na stránky meet-an-inmate.com alebo writeaprisoner.com, nájdeš zopár „bad boys“ alebo „bad girls“, ktoré si radi s tebou popíšu či vymenia fotky. V týchto prípadoch ide naozaj o zlých chlapcov a dievčatá, keďže sa jedná o väzňov a väzenkyne. Na stránkach je prístupná aj fotogaléria, z ktorej môžeš vybrať toho pravého alebo pravú. 

Väzni väčšinou pózujú v teplákoch, obľúbeným prostredím je väzenská posilňovňa alebo betónový dvor. V popise je taktiež daný dátum, kedy by mohli byť najskôr preč z väzenia a dátum reálneho prepustenia bez skrátenia času vo väzení. 

Zoznamka pre alergikov

Červené oči a hlieny môžu spájať. Táto zoznamka je vytvorené pre všetkých, ktorí na jar trpia. Prostredníctvom tohto webu môžu trpieť spolu.

Spoplatnená stránka singleswithfoodallergies.com obsahuje lákavé kategórie, ktoré sa prevažne zameriavajú na alergie z jedla, napríklad „bez mlieka a dynamický“, alebo „sexi celiatici“, avšak svoje si tam nájdu aj ľudia, ktorí mávajú jarné alergie či tie z prachu alebo slnka. 

Hlavná myšlienka stránky je spojiť ľudí so spoločným jedálničkom, aby mohli predísť situáciám v reštaurácii, kedy jeden z nich zje to, čo nemá.

zdroj: Unsplash/Dimitar Belchev

420

Zoznamka pre fajčiarov marihuany  spája všetkých tých, ktorí si holdujú užívaniu marihuany. Stránka my420mate.com my420mate.com spája ľudí, ktorí radi „húlia“ alebo len potrebujú nový kontakt na dílera. 

Zoznamka je medzinárodná, avšak prevažne využívaná Američanmi.

Nájde ti partnera aj keď si škaredý

Áno, existuje zoznamka aj pre škaredých ľudí. Správcovia portálu uglyschmucks.com mysleli aj na tých, ktorí veľa „matchov“ na Tindri nedostávajú.

Tvorcovia tejto zoznamky tvrdia, že škaredých ľudí dokážu pochopiť opäť len škaredí.

par
zdroj: Unsplash/ Joshua Ness

Pre konšpirátorov

Čitatelia magazínu Zem a Vek si konečne môžu nájsť svoju spriaznenú dušu. Awake Dating predstavuje zoznamku pre všetkých, ktorí veria v konšpirácie. Aj keď väčšina nezadaných pochádza zo Spojených štátov amerických alebo Pakistanu či Indie, rande by si tam dohodilo aj pár Slovákov.

Na stránke sa nachádzajú aj blogy a od konšpirátorov sa ľahko dočítaš o ovplyvňovaní počasia o tom, ako zem je plochá alebo o obľúbenom očkovaní, ktoré je pre ľudstvo neprirodzené. 

Zdroj: Culture.gov

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK