ZSSK sa chváli, koľko ľudí prepravila vlakmi, ako aj tržbami presahujúcimi 60 miliónov eur 

  • V auguste 2019 sa tržby národného dopravcu vyšplhali na 9,1 milióna eur. Je to najviac od roku 2014
  • Dôvod? ZSSK za obdobie január – august 2019 prepravila dosiaľ najviac cestujúcich
vlakk
TASR, ZSSK
  • V auguste 2019 sa tržby národného dopravcu vyšplhali na 9,1 milióna eur. Je to najviac od roku 2014
  • Dôvod? ZSSK za obdobie január – august 2019 prepravila dosiaľ najviac cestujúcich

Ak pravidelne cestuješ vlakmi na hlavných ťahoch, najmä v ranných a večerných špičkách, zrejme si postrehol, že záujem o cestovanie vlakmi je viac ako dostatočný. V tomto smere sa nesťažuje ani ZSSK, ktorá najnovšie hlási nový rekord

zdroj: ZSSK

Národný dopravca dosiahol v auguste 2019 najvyššie tržby od zavedenia bezplatnej prepravy, ktoré vstúpilo do platnosti pred piatimi rokmi. ZSSK sa môže celkovo pocváliť tržbami dosahujúcimi 9,1 mil. eur.  Oproti najslabšiemu mesiacu, ktorým bol február 2019, je to takmer 49 % nárast. 

Rekordný je aj počet cestujúcich, ktorých dokázal dopravca do vlakov nalákať. Od začiatku tohto roka do augusta to bolo viac ako 51 miliónov. Čo sa týka samotných tržieb, za toto obdobie ZSSK zaznamenala tržby presahujúce 60 miliónov eur. Ide o najvyššie čísla od zavedenia bezplatnej prepravy.

zdroj: TASR

„Národný dopravca sa môže pochváliť takýmito vysokými číslami vďaka kontinuálnemu rastu v počte prepravených pasažierov, ktorý sa dostáva do kulminačného bodu z pohľadu možností infraštruktúry na najvyťaženejších tratiach a kapacity a počtu mobilných prostriedkov,” informuje ZSSK. 

Dopravca taktiež zdôrazňuje stabilné ceny lístkov. ZSSK naposledy zvyšovala ceny cestovných lístkov (okrem komerčných IC vlakov) v roku 2011. Pre porovnanie, priemerná mzda na Slovensku v roku 2011 bola 786 eur, v roku 2019 je to 1 063 eur. Najviac zárobkové sú už dlhodobo trate diaľkovej dopravy, konkrétne Bratislava – Žilina – Košice, Košice – Žilina – Praha a Štúrovo – Bratislava – Praha.

Gepostet von Zomri am Dienstag, 18. Juni 2019

„Kontinuálny nárast tržieb v našej spoločnosti zaznamenávame už od roku 2016. Spolu s Ministerstvom dopravy a výstavby SR a so Železnicami Slovenskej republiky sa snažíme nájsť tie najatraktívnejšie trasy a časové polohy pre prilákanie cestujúcich – platiacich i tých, ktorí využívajú zľavy. Som veľmi rád, že sa nám to darí,“ hovorí predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

Vývija sa to zaujímavo. Vlak o ktorom sme písali zastal vo Vajnoroch. Po rozbehaní mašiny sa znova pokazil až v Senci. Skromne.

Gepostet von Zomri am Donnerstag, 30. Mai 2019

„Som presvedčený, že rekonštrukcia a modernizácia kľúčovej železničnej infraštruktúry v okolí veľkých miest a zrýchlenie oboch tratí z Bratislavy do Košíc by bolo veľmi výhodné nielen pre životné prostredie a priepustnosť ciest, ale aj pre naše hospodárenie,“ dodáva F. Hlubocký.  

zdroj: slovakrail.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech