ZSSK spúšťa veľkú akciu. Vlakmi môžeš cestovať za polovičné ceny

  • Ak počas tretieho septembrového týždňa využiješ služby národného dopravcu ZSSK, budeš cestovať so zľavou vo výške 50 %
  • Akcia platí vo všetkých osobných vlakoch, v regionálnych expresoch a aj v tatranských električkách a zubačkách
zr
ZSSK
  • Ak počas tretieho septembrového týždňa využiješ služby národného dopravcu ZSSK, budeš cestovať so zľavou vo výške 50 %
  • Akcia platí vo všetkých osobných vlakoch, v regionálnych expresoch a aj v tatranských električkách a zubačkách

ZSSK sa týmto spôsobom snaží podporiř Európsky týždeň mobility. Dopravca zároveň trvá na tom, že vlak je pri prekonávaní dlhších vzdialeností tou najekologickejšou alternatívou cestovania. 

„Samozrejme, chodec či cyklista nezaťažujú životné prostredie vôbec, no zároveň nie je možné chodiť pešo alebo na bicykli všade. Vymeniť auto za vlak je vždy správnym rozhodnutím a ten rozdiel je z pohľadu produkcie CO2 skutočne markantný. Vlak oproti autu usporí takmer 90 g CO2/osobokilometer, čo je ohromné číslo. Pri spiatočnej ceste, napríklad na trati Prešov – Košice, tak jeden človek ušetrí takmer 6 kg CO2, medzi Trnavou a Bratislavou vyše 8 kg CO2,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

zdroj: ZSSK

Zlacnený lístok si budeš môcť kúpiť  v ktorejkoľvek pokladnici a internetovom obchode ZSSK. V prípade, že nastupuješ v stanici/zastávke bez predaja lístkov, môžeš zľavnené lístky získať aj vo vlaku bez prirážky podľa štandardných podmienok. Zľavnené lístky je pritom možné platiť aj Kreditným kontom vrátane čerpania bonusového kreditu.

V Poprade bude zadarmo MHD aj verejné bicykle 

Bezplatné cestovanie sa dnes 16. septembra bude testovať aj v Poprade. Hovorkyňa mesta Jarmila Hlaváčová pre SITA pripomenula, že jeden autobus môže na ceste nahradiť aj desiatky áut. 

„Nechať svoje automobily takpovediac oddychovať a zvoliť inú alternatívu môžu tak obyvatelia, ako aj návštevníci mesta aj v stredu 18. septembra. Pre všetkých je totiž pripravená päťhodinová jazda zadarmo na nových verejných bicykloch,“ doplnila s tým, že v prípade záujmu si musia užívatelia bicyklov zadať akciový kód 2DH8Y7.

Gepostet von MHD Poprad – Tatry am Sonntag, 14. Februar 2016

Dobrou správou je aj to, že do kampane Európskeho týždňa mobility sa každoročne zapája viac sídel z rôznych krajín. V roku 2018 sa zapojilo celkom až 54 krajín s počtom 2792 zaregistrovaných samospráv. Stúpajúci počet prihlásených sídel je citeľný aj na Slovensku. V roku 2018 sa počet zaregistrovaných samospráv oproti predošlému roku zvýšil o 5, a teda sa do kampane pridalo až 54 slovenských miest a obcí. 

 

Tento rok bude počas ETM kladený dôraz na bezpečnú chôdzu a jazdu na bicykli, ako aj na ich výhody pre zdravie, životné prostredie a osobný bankový účet. Predsa len, mestá, ktoré podporujú pešiu chôdzu či jazdu na bicykli, sú vnímané ako atraktívnejšie, s nižšími emisiami, menším preťažením a vyššou kvalitou života pre svojich obyvateľov.

zdroj: zssk.sk, eurotm2019.eurotm.sk, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech