ZSSK ti dá zadarmo jednu cestu zo spiatočného lístka. Akcia platí len tento týždeň

  • V Múzeu SNP v Banskej Bystrici je na tento štvrtok prichystaný bohatý program
  • Ak by si sa sem vydal vlakom, stačí, keď si zaplatíš len cestu tam, spiatočný lístok ti ZSSK dá zadarmo
Zdroj: ZSSK / pixabay
  • V Múzeu SNP v Banskej Bystrici je na tento štvrtok prichystaný bohatý program
  • Ak by si sa sem vydal vlakom, stačí, keď si zaplatíš len cestu tam, spiatočný lístok ti ZSSK dá zadarmo

Tento rok uplynie 75 rokov od Slovenského národného povstania. Pri tejto príležitosti sa Múzeum SNP v Banskej Bystrici spolu so štátnym prepravcom ZSSK dohodli, že návštevníkom poskytnú zvýhodnené cestovné na akciu. Tá sa bude konať vo štvrtok, 29. augusta 2019, kedy sú celoštátne oslavy pri príležitosti výročia tejto významnej udalosti, hoci už v stredu, 28. 8. 2019, sa budú konaťť sprievodné podujatia.

„Slovenské národné povstanie patrí k dôležitým historickým míľnikom našich novodobých dejín, preto je pre nás, ako národného dopravcu, samozrejmosťou, že ľuďom ponúkame možnosť, aby sa na spomienkovej slávnosti zúčastnili,“ vyjadril sa predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK, Filip Hlubocký.

Na to, aby si získal jednu cestu vlakom zadarmo stačí, ak si 28. 8. alebo 29.8. kúpiš v pokladnici ZSSK jednosmerný lístok do staníc Banská Bystrica alebo Banská Bysrica mesto a pokladníkovi oznámiš, že máš záujem využiť ponuku Vlakom na SNP. Predpredaj je spustený od 14. 8. 2019 a akcia sa vzťahuje aj na zľavnené cestovné.

Potom si v pokladnici Múzea SNP, prípadne na železničnej stanici Banská Bystrica mesto necháš cestovný doklad opečiatkovať organizátorom a takto označený lístok môžeš do 30. 8. 2019 (do 24.00 h) použiť na spiatočnú cestu. Ponuka platí do 2. triedy vo všetkých vlakoch ZSSK okrem vlakov InterCity.

Lístky na vlaky EuroCity a SuperCity je možné využiť s príplatkom jedného eura, doplatok do 1. triedy sa uhrádza v plnej výške. Samozrejmosťou je možnosť dokúpiť si miestenku, lôžko či ležadlo.

zdroj: ZSSK

Čo môžeš zažiť?

V rámci programu bude možné vidieť modely vojenskej techniky, dobový vojenský tábor, jazdu cyklistickej eskadróny, premietanie filmu Povstanie, vystúpenie SĽUK-u aj Lúčnice či koncerty M. Žbirku, M. Dvorského aj zoskupenia Bratislava Hot Serenaders.

V replikách dobových uniforiem jednotiek bojujúcich v povstaní budú na vojenskej prehliadke prítomní aj príslušníci Ozbrojených síl SR. Do Banskej Bystrice zavítajú priami účastníci protifašistického odboja aj najvyšší predstavitelia štátu.

Zdroj: ZSSK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech