Zuckerberg v rozhovore upozorňuje na dianie na Slovensku, spomína Čaputovú aj Kuciaka

  • O udalostiach zo Slovenska sa vďaka šéfovi Facebooku dozvedá ešte viac ľudí po celom svete
MARKK-min
TASR
  • O udalostiach zo Slovenska sa vďaka šéfovi Facebooku dozvedá ešte viac ľudí po celom svete

Mark Zuckerberg a CEO vydavateľského domu Axel Springer Mathias Döpfner v diskusii predstavili plánovaný koncept nového priestoru pre kvalitné správy na Facebooku. Jedným z jeho cieľov je podporiť kvalitných investigatívnych novinárov. Rozhovor šéf Facebooku zdieľal na svojej facebookovej stránke.

Mark Zuckerberg ako jednu z inšpirácií uviedol príbeh Jána Kuciaka a naň nadväzujúcu antikorupčnú kampaň na Slovensku. A tiež presah tohoto príbehu do priebehu a výsledku prezidentských volieb. Na Slovensku sa práve skutočne píše príbeh, ktorý sleduje celý svet. A pre mnohých môže byť inšpiráciou.

„Myslím, že ty oceňuješ viac ako ktokoľvek iný dôležitosť žurnalistiky v spoločnosti. V súvislosti so slovenskými voľbami, ktoré sa práve udiali, to musí byť veľmi zaujímavý moment. Myslím, že jeden z novinárov, ktorý pracoval pre Axel Springer, sa podujal na úžasne dôležitú investigatívnu žurnalistiku o témach daňových podvodov na Slovensku. Čo inšpirovalo ženu, ktorá kandidovala na prezidentku a ktorá práve vyhrala, ísť a začať masívnu kampaň proti korupcii. To hlboko symbolizuje dôležitosť práce, ktorú robíte,“ povedal Mark v rozhovore s Mathiasom Döpfnerom.

„Áno, je to symbol dôležitosti tejto práce, pretože Ján Kuciak, investigatívny novinár jednej z digitálnych novinových platforiem, ktorú na Slovensku spolu prevádzkujeme, bol zavraždený. On a jeho snúbenica boli zavraždení ako dôsledok kritickej novinárčiny a vyšetrovania organizovaného zločinu a istým spôsobom to ukazuje, ako dôležité je mať nezávislých vydavateľov a odvážnych novinárov, ktorí podstúpia veľké riziko, aby ukázali pravdu,” reaguje Döpfner.

„Dôvod, prečo som spomenul príbeh Slovenska je, že pre mňa je to príklad jednak nebezpečenstva, ktoré investigatívny novinári podstupujú, pre ich skutočne dôležitú prácu, ktorá formuje spoločnosť hlbokým a dôležitým spôsobom, ale aj preto, aby som zdôraznil, ako dôležité je, aby existovali modely, ktoré môžem podporiť a financovať,“ dodáva na margo Slovenska Mark Zuckerberg.

Celé pôvodné video si môžete pozrieť tu:

Zdroj: Facebook.com

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech