Zuzana Čaputová: Milan Lasica mal nenapodobiteľný humor. Prečítaj si reakcie vplyvných slovenských osobností

  • Milan Lasica zomrel vo veku 81 rokov
  • Smrť si ho vzala na mieste, ktoré bolo jeho srdcu azda najbližšie
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, facebook/zuzana čaputová, facebook/eduard heger
  • Milan Lasica zomrel vo veku 81 rokov
  • Smrť si ho vzala na mieste, ktoré bolo jeho srdcu azda najbližšie

V nedeľu večer Slovensko obletela smutná správa – zomrela legenda slovenskej kultúry Milan Lasica. Sociálne siete tak zaplavili spomienky na majstra humoru, bez ktorého už naša spoločnosť nikdy nebude takou, akou bola predtým.

Dielo Majstra Lasicu zostáva s nami

Keď zomrie niekto, kto sa nás svojím životom dotýkal, mám pocit, akoby sa na chvíľu zastavil čas a svet už nebude taký istý. Bude v ňom niečo významné chýbať. Milan Lasica mal nenapodobiteľný humor a esprit spojený s hlbokou ľudskou múdrosťou,“ hovorí prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Ďalej uvádza, že Majster Milan Lasica mal dar, ako nikto iný, keďže dokázal hovoriť a robiť správne veci tým najzábavnejším spôsobom.

„Slovensko stratilo jednu z najvýraznejších osobností nášho kultúrneho a verejného života, ale dielo Majstra Lasicu zostáva s nami a vždy bude patriť do zlatého fondu slovenského umenia,“ dodala s vyjadrením úprimnej sústrasti na sociálnej sieti prezidentka.

Keď režim nemá moc…

Správa zasiahla aj premiéra Eduarda Hegera, ktorý poukázal na to, že jedinečný humor a satira Milana Lasicu sprevádzali mnohé generácie.

Jeho celoživotné dielo je jasným dôkazom toho, že žiaden režim nemá takú moc, aby zastavil kreativitu, smiech a priateľstvo. V ťažkých časoch cenzúry hľadali spoločne s Júliusom Satinským cesty, ako povzbudiť ľudí. Odpočívajte v pokoji. Pozostalým vyslovujem úprimnú sústrasť,“ píše na svojej sociálnej sieti predseda vlády.

Ku smutnej udalosti sa vyjadrila aj Polícia Slovenskej republiky, s ktorou Milan Lasica len pred pár týždňami spolupracoval na kampani.

„Správa o úmrtí legendárneho herca a komika Milana Lasicu nás hlboko zarmútila. Je to len pár týždňov, čo nám nezištne a so záujmom pomáhal s kampaňou proti on-line podvodom, čo sme si nesmierne vážili,“ píše policajný zbor.

Veľkorysý a nonšalantný

Ako uvádza spisovateľ Daniel Hevier, jemu pán Lasica vstúpil do života už ako 12-ročnému. „Najprv som počúval a sledoval ich výstupy v rámci L+S v rozhlase a televízii (legendárny Bumerang),“ uvádza na sociálnej sieti.

Ďalej vysvetľuje, že ich životy sa časom preplietli aj v pracovnej oblasti. Okrem profesijných zážitkov spisovateľ zaspomínal aj na vtipné príhody, ktoré sa mu v súvislosti s Milanom Lasicom vynárajú v pamäti.

„Vždy som sa pohoršoval, ako si niekto môže mýliť týchto dvoch v dvojici Lasica-Satinský. Až sa mi podarilo faux pas: keď som vydával knižky pána Satinského a mal som ho plnú hlavu, oslovil som pána Lasicu: Pán Satinský! Hneď som sa opravil a ospravedlňoval som sa. A on veľkoryso a nonšalantne odvetil: „To nič, pán Feldek!“ Odpočívajte v pokoji, pán Lasica,“ uzavrel s vyjadrením úprimnej sústrasti spisovateľ Daniel Hevier.

Nemám, ale kúpim si

Speváčka Zuzana Smatanová na svojom Instagrame zverejnila fotografiu, na ktorej si s pánom Lasicom prvýkrát podáva ruku. Dodáva, že mu počas natáčania relácie Zlaté časy venovala jeho kreslenú verziu na ktorej sa milo zasmial.

„Keď som sa ho spýtala, či má takú košeľu doma, povedal vetu, jemu vlastnú – nemám, ale kúpim si. Milan Lasica bol moje detstvo, dospievanie, aj dospelosť. Bol polovica Čerešní, ktoré som mohla spievať a bol záruka toho najlepšieho “suchého” a trefného humoru, ktorý nemal nikto iný a ani mať nebude. Ďakujeme. Zbohom, budete veľmi chýbať,“ uzavrela Zuzana Smatanová.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Smatanová (@zuzanasmatanova)

Krokodílie slzy a prázdno

Pobral sa za Julom, Filipom a teraz sme zostali sami, beznádejne sami a v reve. Keď tu boli pokope, tak to bolo veselo a fóry. Keď zostali s Julom, bol smiech cez slzy. Keď zostal len Pán Lasica, boli to slzy cez smiech. Keď svet zostal bez nich, tak budú len slzy. Krokodílie slzy, prázdno, a vonku pretvárka lož a faloš.

Nie, že smutný deň, či mesiac, tento rok je jeden veľký smútok a Milan tomu dal pečať. Toľko srandy, toľko múdrosti, toľko zábavy a toľko obáv, toľko strachu a toľko nádeje. To všetko nám dávali a boli nesmrteľní,“ napísal na svojom Facebooku Ivan Bošňák

Zdroje: facebook/zuzana čaputová, Facebook/eduard heger, facebook/daniel hevier, Facebook/policia slovenskej republiky, Facebook/ ivan bošňák, Instagram/ zuzana smatanova

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech