Zverejnili video zo zásahu v Pente: Postavili zamestnancov k stene a mierili na nich zbraňami

  • Keď si policajti prišli po Jaroslava Haščáka, zamestnanci nechápali, čo sa deje
  • V Digital Parku zasahovali desiatky policajtov vyzbrojených samopalmi
Snímka obrazovky 2020-12-06 o 23.35.27
Reprofoto: Pluska.sk
  • Keď si policajti prišli po Jaroslava Haščáka, zamestnanci nechápali, čo sa deje
  • V Digital Parku zasahovali desiatky policajtov vyzbrojených samopalmi

Penta prostredníctvom svojho média Pluska.sk zverejnila video zo zásahu polície v sídle finančnej skupiny. Jednotka NAKA urobila 1. decembra raziu v sídle Penty, v Digital Parku v Bratislave.

Do budovy prišli desiatky kukláčov so samopalmi a odviedli šéfa skupiny, Jaroslava Haščáka. Toho neskôr vyšetrovateľ vzal do väzby, obvinený je z korupcie a prania špinavých peňazí.

Video zverejnila na Instagrame aj marketingová špecialistka Penty Nicole Nevolníková. „V utorok k nám do Penty vtrhla protiteroristická jednotka so samopalmi, ktorá obsadila dve naše poschodia, postavila zamestnancov k stene a mierila na nich zbraňami,“ komentuje situáciu Nevolníková.

Dodala, že žiadny zo zamestnancov nebol ozbrojený a že „v Pente pracujú slušní ľudia, ktorí si v ten deň vykonávali len svoju každodennú prácu.

zdroj: Instagram/Nicole Nevolníková

Pre web Pluska.sk, ktorý patrí do portfólia finančnej skupiny Penta, sa vyjadril aj hovorca skupiny, Martin Danko. Polícia podľa neho približne hodinu nútila zamestnancov držať ruky nad hlavou. „Potom zamestnancom povedali, že si môžu vziať len osobné veci a majú odísť preč,“ cituje web hovorcu Penty  „(Zamestnanci) boli znepokojení, pretože netušili, čo sa deje. Komunikácia zo strany príslušných policajtov bola nulová,“ opisuje.

Zdroj: Pluska.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech