Zvrat v kauze vykradnutej kaviarne: Toto nikto nečakal, známy influencer odhalil, kto je za tým

 • Jovinečko v pondelok na svojom Instagrame oznámil, že jeho prevádzku vykradli
 • Jeho podnik celý deň fungoval v obmedzenom režime
 • Nakoniec je však všetko inak, influencer odhalil, ako to bolo naozaj
jovv
Jovinečko chcel poukázať na vec, na ktorú mnohí podnikatelia zabúdajú IG/jovinečko
 • Jovinečko v pondelok na svojom Instagrame oznámil, že jeho prevádzku vykradli
 • Jeho podnik celý deň fungoval v obmedzenom režime
 • Nakoniec je však všetko inak, influencer odhalil, ako to bolo naozaj

Médiá v pondelok obletela správa o tom, že prevádzku známeho influencera Jovinečka, vlastným menom Filipa Jovanoviča, vykradli. Jeho podnik Jovipoint tak celý deň fungoval v obmedzenom režime.

„V nedeľu v noci nás vykradli. Našťastie tu nedržíme veľkú hotovosť ani nič vzácne. Ale škoda nám veru vznikla. Dotykačka, profi palacinkovače, grill, hotovosť, iPad a zopár drobností. Kávovar nezobrali, to potešilo,“ povedal známy influencer pre Startitup. 

Na sociálnych sieťach zdieľal aj video z bezpečnostnej kamery. Na záberoch vidno, ako mu maskovaný zlodej vošiel do kaviarne a odnáša si z podniku palancinkovače a iPad.

Ako sa však nakoniec ukázalo, všetko bolo inak – obľúbený influencer priznal, že išlo o prank, ktorým chcel upozorniť na to, na čo množstvo podnikateľov zabúda. 

Jovinečko začínal s tepovaním

Filip Jovanovič, ktorý je známy pod prezývkou Jovinečko, začal najskôr s tepovaním gaučov. Postupne jeho popularita rástla najmä vďaka jeho vtipným videám.

Jovinečko však v gastrobiznise nie je úplným nováčikom. Prejavil sa ako schopný podnikateľ a na pultoch obchodov sa nachádzajú aj jeho produkty, ako napríklad granola alebo zdravé tyčinky.

Už pred časom do jeho podnikateľského portfólia pribudla aj prevádzka Jovipoint, ktorá má spojiť chutné snacky, jedlo a skvelú kávu.

jovinecko
zdroj: IG/jovinecko - Známy influencer v pondelok informoval o tom, že mu vykradli prevádzku.

Internetom sa šírili rôzne dohady

Jovinečko svojím príspevkom na sociálnych sieťach spôsobil ošiaľ. Správu o jeho vykradnutej prevádzke prebrali aj ďalšie médiá a začali sa šíriť dohady, kto je za tým. 

Mnohí známeho influencera ľutovali a čin neznámeho páchateľa odsúdili. „Chudák Jovi, za tým je čistá závisť,“ napísal Daniel. Komentárov o tom, že Jovinečkovi chcel niekto uškodiť zo závisti, bolo na sociálnych sieťach niekoľko.

Niektorým sa zdalo čudné, že páchateľ si vzal palacinkovače, iní upozornili na zaujímavosť, že si zlodej otvára kľúčmi. Ľudí pobavilo aj to, že páchateľ bol celý v čiernom, len tenisky mal biele. 

„On vedel, že bude na profile Joviho, preto chcel byť štýlový,“ vtipne okomentoval ďalší sledovateľ. Mnohí však skonštatovali, že ľudia sú zlí a celá táto situácia je smutná. 

Našli sa aj takí, ktorí sa už stavali do pozície sudcov a odhadovali, aká výška trestu páchateľovi hrozí. „Ak spôsobil škodu tak do 40-tisíc, tak mu asi hrozí len podmienka,“ skonštatoval jeden z komentujúcich.

Celá akcia bola plánovaná

Prevádzku obľúbeného influencera v skutočnosti vykradol jeho kamarát. Jovinečko tým chcel upozorniť na to, aké dôležité je mať poistenie pre podnikateľov. 

Celá akcia tak bola plánovaná kampaň v spolupráci s poisťovňou Kooperativa. „V mojom prípade išlo o prank, ale vám sa to môže stať naozaj. Dajte si poistenie Podnikateľ od Kooperativa a majte Spoločnosť s rizikom odstráneným,“ hovorí Jovinečko. 

„Každý podnikateľ by mal myslieť na poistenie, aby ho prvá nepredvídateľná udalosť ,nepoložila‘. Začínajúci podnikateľ má pred sebou množstvo výziev spojených s tým, aby svoje podnikanie naplno rozbehol. Dobré poistenie ho odľahčí od toho, aby musel myslieť aj na ,čo ak‘: Čo ak ma vykradnú, čo ak vyhorím, čo ak spôsobím škodu a podobne,“ vysvetlil Dávid Starinský, vedúci oddelenia online a content marketingu. 

„Plne rozumieme dôvodom, prečo sa podnikatelia často téme poistenia nevenujú a aj preto sme na tému chceli týmto zábavno-edukačným spôsobom upozorniť,“ ozrejmil Starinský.

Podnikatelia najčastejšie využívajú 4 druhy poistenia

Začínajúcim firmám nehrozí len vykradnutie, ako v prípade Jovinečkovej prevádzky, ale aj rôzne iné nepríjemnosti. Firmy a podnikatelia majú v úvode svojho podnikania väčšinou minimálny majetok, ale môžu spôsobiť škodu na majetku a na zdraví svojim zákazníkom či obchodným partnerom.

Kooperativa upozorňuje, že akékoľvek nečakané udalosti môžu byť pre podnikanie v začiatkoch priam likvidačné. Poistenie je určené najmä pre malých a stredných podnikateľov a živnostníkov.

Produkt zahŕňa:

 • poistenie nehnuteľnosti – pre firmy a živnostníkov s vlastným sídlom, môže byť kancelária, výrobná hala, ale aj bežný (ne)bytový priestor,
 • poistenie hnuteľných vecí – počítače, nástroje, vybavenie – odcudzenie, vandalizmus, atmosférické vplyvy, vytopenie, atď.,
 • poistenie prepravy zásielky – zaujímavé napr. pre eshopy,
 • poistenie zodpovednosti za škodu – kryje neočakávané udalosti, ktoré môžu spôsobiť škodu zákazníkom či obchodným partnerom,
 • ďalšie poistenia podľa individuálnych potrieb firmy.

„Okrem nehnuteľnosti je možné si poistiť aj hnuteľný majetok firmy a zariadenia, ktoré generujú zisk. Napríklad pracovný počítač. Rovnako je dôležité aj poistenie prerušenia prevádzky, ktoré kryje nielen v prípade vykradnutia, ale pri požiari či vodovodných škodách,“ dodal Starinský.

Pozri si, čo všetko zahŕňa poistenie pre podnikateľov a firmy →

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá