Zvrátené predsudky a nechutná ideológia. Toto je 8 najlepších filmov o rasizme a zbytočnej nenávisti, ktoré musíš vidieť

  • O rasizme sa píše, hovorí, diskutuje.
  • Rasizmus je nenávidený, no stále prítomný.
  • Pri každej možnej príležitosti sa naň poukazuje ako na seriózny problém.
neotit
Lionsgate, New Line
  • O rasizme sa píše, hovorí, diskutuje.
  • Rasizmus je nenávidený, no stále prítomný.
  • Pri každej možnej príležitosti sa naň poukazuje ako na seriózny problém.

Avšak je to skutočne nutné? Možno je to len ďalšie šírenie, ďalší dôvod prečo robiť rozdiely. Samozrejme, že ľudia s inou farbou pleti majú inú kultúru, zvyky aj vzhľad. To však nie je potrebné neustále rozoberať v duchu rasizmu.

Stačí sa na chvíľu zastaviť a prijať okolie také, aké je. Žiaľ množstvo ľudí nepodporuje rasizmus formou boja proti týmto predsudkom, ale prikláňa sa na opačnú stranu. Vytvorte si vlastný obrázok a pozrite sa bližšie s nami na zoznam filmov, ktorých ústredná téma je práve táto nemilá problematika.

Gran Torino

Automechanik na dôchodku Walt Kowalski trávi svoje dni opravami okolo domu, popíjaním piva a pravidelnými návštevami miestneho holiča. Všetci susedia, ktorých poznal, pomreli alebo sa odsťahovali a ich miesto zaujali prisťahovalci z juhovýchodnej Ázie, ktorých nenávidí.

Walt je naštvaný prakticky na všetko a všetkých – na popadané lístie a nepokosené trávniky, na cudzie tváre všade okolo, na pouličné gangy, ktoré si myslia, že mesto patrí len im, na tých naivných cudzincov, ktorými sa stali jeho vlastné deti – a už len v tichosti dožíva zvyšok svojho života. Všetko sa zmení v jednu noc, keď sa niekto pokúsi ukradnúť jeho Gran Torino…

Kult hákového kríža

Po smrti otca zastreleného v černošskom gete sa Dere stane aktívnym stúpencom neonacizmu a túži po pomste. Jeho činy vyvrcholia vraždou dvoch černochov, za ktoré si odsedí tri roky vo väzení. Odtiaľ sa vracia ako iný človek, ale doma zisťuje, že návrat je rovnako ťažkou skúškou ako prechádzajúce roky.

Dom z piesku a hmly

Podľa románového bestselleru Andre Dubusa III „House of Sand and Fog“, ktorý sa dostal medzi finalistov prestížnej National Book Award, natočil debutujúci režisér Vadim Perelman strhujúcu psychologickú drámu.

Jej námetom je súperenie dvoch úplne rozdielnych ľudí, ktorý sa líšia rasou pohlavím aj názormi a kultúrou. Kathy a Behraniho však spája pocit, že sú vydedenci a túžba svoju zúfalú situáciu zmeniť. Súperenie o dom sa rýchlo mení na otvorenú vojnu plnú dramatických zvratov, v ktorej nikto nemôže tak celkom zvíťaziť.

Neger, neger, čierna tvár

After I finished my last book I wasn’t sure what I was going to read next… To be honest with you its been a long time since I had read books from different genre’s this much… Everything was mostly sports related for a few years… Now that I’m writing my own book I’ve paid attention to the structure of successful writers so that I put together something successful of my own… Special thanks goes to @missm2288 for posting her in-flight read that peeked my interest to read this new one… ———————————————————— #2020CAB #TurnSomePages #ReadSomething #GrowingUpBlackInNaziGernany #RequiredReading #HansMassaquoi #DestinedToWitness #AStoryToTell #Books #ReadMoreWriteBetter #BlackGermans #BeAVisionary #StuffYouShouldKnow #CheckYoShelf #BeALeaderNotAFollower

Príspevok, ktorý zdieľa 2020CAB (@courtney_bibb),

Skutočný príbeh černošského chlapca, ktorý vyrastal v Hamburgu v dobe nacistického režimu. Dvojdielny nemecký film vznikol podľa životopisnej knihy Hansa-Jürgena Massaquoia, ktorý po vojne emigroval do USA, kde vyštudoval žurnalistiku. Neskôr pracoval ako šéfredaktor afroamerického časopisu Ebony a angažoval sa v hnutí za občianske práva.

Imperium

Daniel Radcliffe sa predstavuje v úlohe mladého, idealistického a vzdelaného analytika, ktorý práve nastúpil do FBI. Keď jedného dňa objaví pašovanú dodávku Cesia-137, ktoré sa dá využiť pri výrobe špinavej bomby, podelí sa so svojim poznatkom s agentkou Angelou Zampar. Tá je presvedčená, že sa ide o prácu domácich neonacistov a poverí Nata (Daniel Radcliffe) úlohou preniknúť v utajení medzi členov nebezpečnej teroristickej skupiny, ktorá je odhodlaná vyčistiť zem prostredníctvom smrti a skazy.

12 rokov otrokom

Film vznikol na motívy neuveriteľného príbehu o boji jedinca za prežitie a slobodu. Solomon Northup žije pred občianskou vojnou ako slobodný černoch na severe štátu New York. Keď je unesený a predaný do otroctva, musí čeliť krutosti, no zároveň aj nečakanej dobrosrdečnosti. To všetko s túžbou prežiť a zachovania dôstojnosti. Po dvanástich rokoch trápenia Solomonovi zmení život náhodné stretnutie s kanadským bojovníkom za zrušenie otroctva, ktorého stvárnil Brad Pitt.

Race

Jesse Owens sa ako prvý z rodiny dostal na vysokú školu. Tam si ho takmer okamžite všimne atletický tréner Larry Snyder a Jesse sa stane bežeckou hviezdou. Cesta za snom stať sa najväčším atlétom v histórií ho však privedie k veľkej morálnej dileme. Má sa zúčastniť Olympijských hier v roku 1936 v nacistickom Nemecku, kde Hitler uskutočňuje svoju víziu nadradenosti árijskej rasy?

Divoký Django

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom nemeckého lovca ľudí doktorom Schultzom v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu.

Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovým, ku ktorým ho môže priviesť iba a len Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov – či už mŕtvych alebo živých.

Zdroj: interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech