Zvýšiť Bratislavčanom mestskú daň malo zmysel. Železná studnička, parky či pomníky dostanú nový šat

  • Príjmy z vyššej dane prinesú do mestského rozpočtu približne 12 miliónov eur ročne
  • Ďalších 10 miliónov eur vyčlenila na rok 2020 vláda SR ešte koncom minulého roka
  • Obyvatelia budú o tom, na čo boli ich peniaze použité, informovaní
dane
TASR/Dano Veselský, Jakub Kotian
  • Príjmy z vyššej dane prinesú do mestského rozpočtu približne 12 miliónov eur ročne
  • Ďalších 10 miliónov eur vyčlenila na rok 2020 vláda SR ešte koncom minulého roka
  • Obyvatelia budú o tom, na čo boli ich peniaze použité, informovaní

Vďaka vyššej dane z nehnuteľnosti narastú príjmy hlavného mesta približne o 12 miliónov eur ročne. Mesto tak zrekonštruuje tento rok až 47 verejných priestorov.

Vyplýva to z aktuálnej správy magistrátu Bratislavy o stave projektov, ktoré chce dokončiť v tomto roku.

Ďalších 10 miliónov eur na tento rok je z finančnej podpory vlády SR, ktorú kabinet odsúhlasil pre Bratislavu koncom minulého roka,“ uviedlo mesto a dodalo, že vďaka týmto príjmom bude môcť v tomto roku opraviť až 57 kilometrov jazdných pruhov namiesto plánovaných 12 kilometrov.

Opravené cesty a chodníky

Vedenie mesta deklarovalo, že tieto financie budú investované do opravy ciest a chodníkov a do zásadného skvalitnenia verejného priestoru v Bratislave a že všetci obyvatelia dostanú informáciu, na čo sa takto získané peniaze použijú,“ doplnilo mesto.

Podľa aktuálneho zoznamu projektov hlavného mesta na tento rok, až 47 z nich sa týka skvalitnenia verejných priestorov.

Niektoré z nich už prebiehajú, ďalšie sú v príprave. Jedným z nich je rekonštrukcia parčíka Husova na Kolibe. Obnovou má prejsť detské ihrisko, pribudnúť má nová výsadba aj povrchy, a tiež mobiliár a osvetlenie.

Predpokladaná cena zákazky je 121-tisíc eur. Ďalšími plánovanými prácami hlavného mesta je rekonštrukcia vnútrobloku Poľská – Justičná. Obnovou má prejsť rovnako detské ihrisko, pribudnúť má aj nová výsadba, povrchy, mobiliár a osvetlenie. Investícia má dosiahnuť takmer 200-tisíc eur.

Pomníky, promenády aj parky

Revitalizáciou má prejsť aj pomník Daniela Tupého na Tyršovom nábreží. Mesto má v pláne zrekonštruovať samotný pomník, ale aj jeho okolie, pribudne tiež nová výsadba, povrchy, mobiliár a osvetlenie. Cena za rekonštrukciu by mala presiahnuť 200-tisíc eur.

Aktuálne prebiehajúcimi projektmi mesta na opravu alebo vylepšenie verejného priestoru sú areál Malý Slavín, záhrada Horárne Krasňany, Pekná cesta – areál muničných skladov, areál Železná studnička, promenáda Kamzík, Kamzík, Vydrica – pozorovateľňa zvierat, cintorín Karlova Ves, Staromestské dvory a Komenského námestie.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech