10 chýb, ktoré úspešní ľudia nikdy nezopakujú

  • Všetci robíme chyby, ale len tí, ktorí sa z nich naozaj poučia, môžu byť úspešní.
mark-adriane-272671 (1)
unsplash.com/mark adriane
  • Všetci robíme chyby, ale len tí, ktorí sa z nich naozaj poučia, môžu byť úspešní.

Klinický psychológ Dr. Henry Cloud strávil určitú časť svojho života pozorovaním úspešných ľudí a zistil, že exitujú určité „budíčky“, vďaka ktorým zlepšili svoj život. Tieto poučenia totižto výrazne zmenia počínanie dotyčného – bolesti sa síce nedá úplne vyhnúť, ale opakovať ju dvakrát je úplne zbytočné. Ktorým 10 veciam je teda lepšie sa vyhýbať?

1. Vracať sa k niečomu, čo nefungovalo

Je jedno, či je to práca alebo nefungujúci vzťah, nikdy by sme sa nemali vracať k tej istej veci. Robiť všetko tak isto ako predtým a očakávať iné výsledky je bláznovstvo.

zdroj: pexels.com

2. Robiť niečo, čo od nás vyžaduje nebyť sám sebou

Skús sa spýtať sám seba, prečo robíš veci, ktoré robíš – hodí sa to k tvojej osobe? Vidíš v tom sám seba? Je to tvojím sebavyjadrením? Ak je odpoveďou nie, je načase posunúť sa ďalej.

3. Pokúšať sa zmeniť inú osobu

V momente keď si uvedomíš, že je zbytočné nútiť druhého, aby sa zmenil, dávaš mu tým slobodu, aby sám zažil dôsledky svojho konania. Taktiež dávaš tým slobodu sám sebe.

zdroj: pexels.com

4. Veriť, že každému vyhovieš

Časom zistíš, že vyhovieť každému sa naozaj nedá. Začni žiť zmysluplnejšie a svojím konaním sa snaž potešiť len tých správnych ľudí, ktorí za to stoja.

5. Vybrať si krátkodobé pohodlie pred dlhodobým benefitom

Úspešní ľudia sa neboja prejsť krátkodobým bolestivým procesom, ktorý však prináša dlhodobé výhody. Tento bod tvorí najzákladnejší rozdiel medzi úspešnými a neúspešnými, v profesionálnom, ale aj osobnom živote. Tí, ktorí nie sú ochotní vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, len ťažko budú úspešní.

zdroj: pexels.com

6. Veriť niekomu alebo niečomu, čo vyzerá bezchybne

Je pre nás prirodzené byť priťahovaní k veciam, ktoré vyzerajú a vyznievajú perfektne. Milujeme dokonalosť a vyhľadávame ju. Sledujeme ľudí, ktorí vynikajú v tom, čo robia, chceme pracovať pre ideálnu firmu, randiť s tými výnimočnejšími a kamarátiť sa s ľuďmi s úžasným charakterom. Svet však nie je perfektný a takisto nič, čo na svete existuje. Preto ver tomu, že každý jeden človek, firma, či hocičo iné má nejakú  prasklinu, ktorá sa skôr či neskôr prejaví. Preto im netreba sadnúť na lep a uveriť dojmu, ktorý vyvolávajú.

zdroj: pexels.com

7. Nepozerať sa na veci s nadhľadom

Žije sa nám ľahšie, ak pozeráme na svet s nadhľadom a spájame veci do súvislostí. Tí úspešní na to proste nezabúdajú.

8. Vykašlať sa na úprimnosť

Nezáleží na tom, ako niečo vyzerá perfektne na povrchu, len vďaka hlbokému a úprimnému pohľadu dovnútra vidíme skutočnú realitu, ktorú sami sebe dlhujeme. To sa týka vzťahov i práce.

zdroj: pexels.com

9. Byť ľahostajný sám k sebe

Ďalším z najväčších rozdielov medzi úspešnými ľuďmi a tými ostatnými je, že v hocijakej životnej situácii sa úspešní pýtajú sami seba, akú rolu hrajú v konkrétnej situácii oni sami. Nikdy sa nevidia ako obete situácie, a aj keď nimi sú, snažia sa svoju pozíciu zmeniť.

10. Zabúdať na fakt, že náš vnútorný život rozhoduje o konečnom úspechu

Dobrý život má len málokedy dočinenia s vonkajšími okolnosťami. Cítime sa šťastní a naplnení hlavne vďaka tomu, čím sme vo vnútri. A vnútorný život vo veľkej miere prispieva k tomu, čo nás v živote stretáva.

zdroj: success.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech