10 jednoduchých zmien, ktoré ti ušetria desiatky až stovky eur mesačne

  • Ceny na Slovensku aj vo svete neustále rastú
  • Ušetriť môžeš aj na bežných výdavkoch, pár vecí však musíš zmeniť
káva, posilka, žena, cvičenie, šetrenie
Unsplash/Alora Griffiths, Jenny Ueberberg
  • Ceny na Slovensku aj vo svete neustále rastú
  • Ušetriť môžeš aj na bežných výdavkoch, pár vecí však musíš zmeniť

Ceny rastú a len málokto môže povedať, že vývoj cien nasleduje aj ich plat. Ponúkajú sa v podstate dve možné riešenia, a to nájsť spôsob, ako zarobiť viac peňazí, alebo sa pokúsiť vyťažiť z peňazí, ktoré na tvoj účet už prichádzajú, maximum.

Zabezpečiť si ďalší zdroj príjmu nemusí byť jednoduché. Ak však ani ty s istotou nemôžeš tvrdiť, že všetko, čo minieš, bola absolútna nevyhnutnosť, čítaj ďalej. Peniaze navyše ťa však budú predsa len niečo stáť, ustúpiť budeš musieť zo svojho komfortu.

Alkohol

Alkohol je drahý. Určite ušetríš, ak si kúpiš fľašu na doma, no vo všeobecnosti sa dá povedať, že nejde o lacný špás. Ak chodievaš s kamarátmi na pohárik raz týždenne a v priemere minieš 30 eur, ide o 1 560 eur ročne.

Ak by si tento výdavok znížil o polovicu, ušetril by si 780 eur za rok. V prípade, že by sme sa pozreli na mesačné výdavky, išlo by o 60 eur k dobru.

Cestovanie

Pandémia Covidu-19 prinútila mnohých ostať doma. Obmedzenia cestovania, či už do sveta, alebo do práce, mali len málo výhod. Jednou z nich však bolo, že sa to pozitívne odrazilo na našich výdavkoch.

Tento princíp sa dá preniesť aj do slobodného sveta bez lockdownov. Snaž sa čo najviac chodiť pešo či na bicykli, radí CNBC.

Prechádzka
zdroj: pxfuel

Nákupy

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Medical News, SIU, Ocean Finance, Advantage, Money Talks News, CNBC, Clark, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá