10 najhorších zlozvykov, ktoré ti bránia v dosiahnutí úspechu

  • Niečo v živote dosiahnuť je misiou, ktorá si vyžaduje množstvo tvrdej práce. Popri tom, ako budeš pracovať na dosiahnutí svojich najväčších snov, nezabudni popracovať aj na tom, že sa zbavíš týchto desiatich zlozvykov. Cestu k úspechu ti totiž dokážu riadne skomplikovať.
pexels-photo-42504
pexels.com
  • Niečo v živote dosiahnuť je misiou, ktorá si vyžaduje množstvo tvrdej práce. Popri tom, ako budeš pracovať na dosiahnutí svojich najväčších snov, nezabudni popracovať aj na tom, že sa zbavíš týchto desiatich zlozvykov. Cestu k úspechu ti totiž dokážu riadne skomplikovať.

Čakáš

Mnohokrát v živote očakávame, že z neba k nám spadne akýsi posledný, mýtický kúsok skladačky, ktorý magicky zapadne na svoje miesto a zrazu sa všetko pohne vpred. Je pravdou, že je mnoho vecí, ktoré nemáš vo svojej moci, no aj tak sa vždy snaž pre svoje ciele spraviť maximum. Ak niečo nevyjde, nečinné čakanie by si si len vyčítal.

Vsádzaš všetko na šťastie

Ak všetky tvoje plány zahŕňajú cieľ „byť šťastný“, rátaj s tým, že sa nemusia stretnúť s úspechom. Byť šťastným je síce krásne, no vždy to určite nepôjde. Pravdou je tiež to, že pre dosiahnutie tých najlepších vecí si mnohokrát musíš prejsť „peklom“.

Vyhýbaš sa zmene

Mnoho ľudí sa akejkoľvek zmeny obáva a považuje ju za niečo vyslovene negatívne. Ak pociťuješ odpor k akejkoľvek zmene, popracuj na tom a snaž sa svoj postoj zmeniť. Hovorí sa predsa, že ak budeš veci robiť rovnako, aj ony zostanú len rovnaké – neposunú sa vpred.

Snažíš sa o dokonalosť

Každý raz dospeje k zisteniu, že dokonalosť jednoducho neexistuje. Dokonalou preto nebude ani tvoja cesta za úspechom. Svoje zlyhania ber ako výtlky na cestách – síce ťa spomalia, no do cieľa sa dostaneš aj tak.

Sťažuješ sa

Keď sa všetko kazí, je veľmi ťažké zachovať si chladnú hlavu a pozitívne myslenie. Musíš to však skúsiť a vydržať. Je to síce otrepaná fráza, no to, čo ti pri kríze naozaj pomôže je spomienka na to, prečo si začal.

Zdroj: pexels.com

Vyhýbaš sa pomoci

Áno, je skvelý pocit zvládnuť všetko sám, no ak potrebuješ niekoho pomoc, neboj sa o ňu požiadať. Minimálne zistíš, kto ti je ochotný podať pomocnú ruku a kto nie.

Žiadaš druhých o schválenie

Choď si za svojimi cieľmi, a to bez ohľadu na to, čo si o nich alebo o tebe myslia ostatní. Ak si o niečom presvedčený, sprav preto všetko, aj ak by si mal do cieľa prísť úplne sám.

Sľubuješ niečo, čo nedokážeš splniť

Či už sebe alebo druhým – vždy sľúb len to, čo reálne dokážeš splniť. Inak sa staneš človekom, ktorý si nestojí za slovom, a to by si určite nechcel.

Predstieraš

Ak si želaný úspech zatiaľ nedosiahol, nepredstieraj opak. Mnoho ľudí to totiž zoberie z opačného konca – zadĺžia sa, aby prezentovali život „na vysokej nohe“ a až potom čakajú na úspech, ktorý sa však veľmi často nedostaví. Zbieraj plody svojho úspechu až potom, ako ho skutočne dosiahneš.

Skrývaš svoje slabosti

Zastieranie svojich nedostatkov je mnohokrát ešte omnoho vyčerpávajúcejšie, než ich priznanie. Neboj sa odhaliť svoje slabosti, najsilnejší ľudia sú tí, ktorí ich premenili na svoje prednosti.

Zdroj: iheartintelligence.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech