10 najkrajších coworkingových priestorov z celého sveta, do ktorých sa v momente zamiluješ

  • Práca z domu vs. práca v kancelárií je večná dilema
  • Neexistuje jednoznačná odpoveď, ktorá z variantov je lepšia
  • No pri pohľade na niektoré kancelárie a coworkingové priestory človek na "home office" rýchlo zabudne
WorkProject/TheFarm
  • Práca z domu vs. práca v kancelárií je večná dilema
  • Neexistuje jednoznačná odpoveď, ktorá z variantov je lepšia
  • No pri pohľade na niektoré kancelárie a coworkingové priestory človek na "home office" rýchlo zabudne

Práca z domu síce prináša slobodu a flexibilitu, ale niekedy môže byť nudná až fádna. No coworkingové priestory prinášajú pracovníkom miesto, ktoré je cenovo dostupné a zároveň stretnete množstvo ľudí, s ktorými môžete nadviazať blízke vzťahy a priateľstvá. Vzhľadom na to, že sa trh práce stále posúva, vytvárajú sa vysunuté pracovné pozície a rozširuje sa práca na diaľku, sú spoločné pracovné priestory stále populárnejšie a objavujú sa po celom svete.

Pozri si 10 coworking priestorov, ktoré patria medzi tie naj na svete, predovšetkým vďaka dizajnu, estetike, pokrytiu wifi, lokalite a komunite ľudí.

Hubud – Bali, Indonézia

V bambusovom raji Hubud nájdeš najrýchlejšie internetové pripojenie na Bali v obkolesení prírody. Priestor podporuje aj socializáciu aj samotu, čo zvyšuje pohodlie a spokojnosť freelancerov. Nájdeš tu hlavnú miestnosť, podkrovie, organickú kaviareň, záhradné priestory, konferenčnú miestnosť, zasadaciu miestnosť a rokovaciu miestnosť. V tomto komplexe nájdeš aj služby ako ubytovanie, prenájom skútrov, vyzdvihnutie z letiska alebo nekonečné členstvo v tomto coworking priestore.

NeueHouse – Hollywood, Kalifornia

Nachádza sa v srdci Hollywoodu v budove rádia CBS. Na celkovo siedmich poschodiach nájdeš najrôznejšie pracovné priestory a to od nahrávacieho štúdia až po dve vonkajšie terasy, ktoré dokonale využívajú skvelé počasie v L.A, a tak nie je žiadne riziko „ponorkovej choroby“ z kancelárskych priestorov. Priestory využívajú pracovníci podieľajúci sa na filmoch, dizajne, móde či architektúre vydavateľstiev v Los Angeles.

The Work Project – Hong Kong, Čína

Toto miesto majú na svedomí hotelieri, ktorí dokonale poznajú všetky detaily pohostinnosti. Priestor vyzerá viac ako luxusný rezort než ako kancelária (samozrejme v pozitívnom slova zmysle). Je navrhnutý ergonomicky a detailne vyzdobený tak, aby pre ľudí vytvoril ideálne podmienky s doplnením o služby ako vlastnoručne namiešaný čaj, prispôsobovanie si hudby, spravovanie mailov a starostlivo vyberané jedlá na každý deň.

BeacHub – Kog Phanga, Thajsko

Nachádza sa na jednej z najkrajších pláži v Thajsku a ponúka oceánsky vánok v kombinácií s optickým internetom. Členovia pracujú na „terase“ vysunutej na pláži, kde sú k dispozícii sprchy a stravovanie v jednej z najkrajších reštaurácií v Thajsku – Karma Beach Kafe. Vysunutú plochu môžeš využiť aj na relax. Aj vďaka tomu sa BeacHub stáva jedným z najkrajších plážových priestorov pre prácu.

Ministry of New – Bombaj, India

Zobraziť celú galériu (10)
zdroj: MinistryOfNew

Hlavná pracovná plocha ponúka rozlohu 204mK tomu je k dispozícií tichý priestor s vysokým stropom, štyri prirodzene osvetlené tímové miestnosti, vonkajšia a vnútorná chodba, úchvatné výhľady, kaviareň a viacero konferenčných miestností. Precízne navrhnutý a zdobený priestor poskytuje jedinečnú kombináciu súkromia a socializácie.

The Farm – New York City, New York

Napriek tomu, že sa nachádza v jednej z najväčších betónových džunglí, poskytuje priateľský a uvoľnený pracovný priestor, ktorý pôsobí ako vidiecky interiér pripomínajúci statok. Dostupný je 24 hodín denne 7 dní v týždni s mesačným členstvom a na výber sú spoločné stoly alebo samostatný pracovný stôl.

Betahaus – Barcelona, Španielsko

Na tejto šesťposchodovej budove ako stvorenej pre coworking sa určite nebudeš nudiť. Nájdeš tu kaviarne, coworkingový priestor a zasadacie miestnosti na prízemí, ďalší pracovný priestor sa nachádza na terase na druhom poschodí, ďalej nasledujú štyri poschodia určené na rôzne eventy, siesta klub na piatom poschodí a všetko zakončuje strešná terasa. Každý kút je spracovaný naozaj precízne. V srdci Barcelony sa ti tak odhalí skvelý priestor na prácu, podujatia alebo socializáciu.

Punspace Nimman – Chiang Mai, Thajsko

Spolu s očarujúcim interiérom ťa Punspace ohúri aj krásnym okolím a nádvorím a poteší ťa predovšetkým v tie dni, keď zatúžiš po práci pod holím nebom alebo si chceš len tak oddýchnuť a relaxovať. Medzi výhody patria okrem iného aj Skype izby, súkromné kancelárie, skrinky alebo výhodné členstvo v oblasti Tha Phae Gate.

Duke Studios – Leeds, Anglicko

Ak hľadáš útočisko kreatívne vedenej coworking budovy v Anglicku, tak Leeds a členstvo v Duke Studios je jasnou voľbou. Ponúka priestor na spoluprácu, prenájom stolov a dokonca aj štúdiové priestory. Dizajnovo nádherné priestory sú cenovo dostupné a plné zaujímavých ľudí, no čo si viac želať?

Workplace One – Toronto, Kanada

Nachádza sa kúsok od centra Toronta a je rovnako atraktívny v interiéri ako aj v exteriéri. Istý podiel na tom má aj to, že v okolí sa rozprestierajú desiatky dizajnových a remeselníckych obchodov a kaviarní. Inteligentne navrhnuté pracovné priestory sú prepojené so živým okolitým prostredím, čím sa vytvára inovatívny a inšpirujúci priestor na prácu a podnikanie.

zdroj: remote.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech