Progres čítania článku
Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované

Toto je 10 slovenských tetovacích štúdií, ktoré musíš spoznať

  • Už dávno neplatí, že potetovaní sú len bývalí väzni.
  • Dnes na svojej koži malé umelecké diela skrývajú známe osobnosti, mamičky, baristi, biznismeni a ani pre čašníkov to už nie je taký problém.
  • Tetovanie už nie je stigma, ale spôsob, ako vyjadriť samého seba.
  • Kde však hľadať, aby tvoje tetovanie neskončilo gýčovou kotvou či kúskom, ktorý nosí polovica Slovenska?
collage1
Facebook/BAMBI tattoo/art/Kvetoslava Bobáková
  • Už dávno neplatí, že potetovaní sú len bývalí väzni.
  • Dnes na svojej koži malé umelecké diela skrývajú známe osobnosti, mamičky, baristi, biznismeni a ani pre čašníkov to už nie je taký problém.
  • Tetovanie už nie je stigma, ale spôsob, ako vyjadriť samého seba.
  • Kde však hľadať, aby tvoje tetovanie neskončilo gýčovou kotvou či kúskom, ktorý nosí polovica Slovenska?

Vytetované pierka, vtáky či symboly nekonečna vídame na každom kroku. Určite však nechceš skončiť s tetovaním, ktoré má každý druhý a zaradí ťa do mainstreamovej masy. Na Slovensku máme tatérov so zlatými rukami a obrovským talentom, ktorí na tvojom tele vyčarujú umelecké kúsky, o akých sa ti ani nesnívalo. Ak však samozrejme nebol podkladom pre tvoje tetovanie práve sen. Toto sú slovenské tetovacie štúdiá, v ktorých idú cestou nielen kvality, ale hlavne originality, a svoju prvú či desiatu kérku či celý rukáv môžeš bez obáv vložiť do ich rúk.

Rooster Tattoo

Bratislavská legenda slovenskej „tattoo“ scény, ktorá miluje Star Wars a stojí aj za organizáciou najobľúbenejšieho slovenského tatérskeho eventu Tattoo Wars, ktorý sa každoročne koná v Bratislave. Rooster Tattoo je známe kvalitne odvedenou prácou a veľkou rôznorodosťou, čo sa tetovacích štýlov týka. Na svoje si tu prídeš, či už máš záujem o kérku v realistickom, akvarelovom či oldschool štýle.

Zobraziť celú galériu (16)
zdroj: facebook.com/Rooster Tattoo

Ani s námetom na hipsterské kúsky, výjavy z komixov či vtipné slogany ťa tu nepošlú preč. S tými bláznivými choď určite za Bastardom, teda Vladom. Vybrať si môžeš z troch ďalších tatérov – Michala, Mareka, Adru, ktorá tvorí rozprávkové akvarely a hosťujúceho Georga, z ktorých každý má vlastný originálny rukopis, preto si tu každý nájde „to svoje“.

Zobraziť celú galériu (16)
zdroj: facebook.com/Rooster Tattoo

Bodliak Tattoo

„BODLIAK je zoskupenie umelcov a zároveň umelecká dielňa, kde sa nachádza srdce a kde sa môžete s nami stretnúť osobne a nie len takto virtuálne :)“ Takto víta svojich fanúšikov Bodliak Tattoo štúdio na svojom webe. Okrem klasického tetovania, ktoré je prioritou štúdia si tu prídu na svoje aj milovníci piercingov, tzv. scarifikácie – zjazvovania aj microdermalu – nenápadného piercingu, vkladania šperkov. Toto štúdio na Slovensku funguje už od roku 1998 a v súčasnosti preň pracuje päť umelcov.

Zobraziť celú galériu (16)
zdroj: Facebook/ BODLIAK TATTOO

Toto štúdio je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú, aby ich telo zdobili snové obrazce plné farby, ktoré spája jeden prívlastok –  originalita. Pätica umelcov, ktorá sa o svojich zákazníkov stará rada pracuje na želanie, no ponúknuť majú čo aj so svojej hlavy. Nájdeš ich na Mariánskom námestí v Žiline.

Tome Tattoo

Opäť bratislavské štúdio, v ktorom tvorí špičkový tatér Tomi Grbavčic. Na Slovensku sa preslávil ako tatér známych osobností šoubiznisu a modeliek. Nenechaj sa však odradiť, pretože ak ti záleží na originálnom prevedení, Tomi, ktorý tetoval už na strednej škole a má bohaté skúsenosti, je tá správna voľba. Na svoju vytúženú kérku si možno počkáš trochu dlhšie a priplatíš si, no nezabúdaj, že je to na celý život.

Zobraziť celú galériu (16)
zdroj: facebook.com/Tome Tattoo

Jeho špecializáciou sú farebné tetovania, ktoré sú skutočne rozprávkové, no kombinuje rôzne štýly, ako realistický a abstraktný. Ak stále nemáš konkrétnu predstavu o svojej budúcej kérke, Tome ti tvoj vysnený motív jednoducho dopodrobna navrhne, pretože kreslí ako boh. Každá jeho práca je unikát a môžeš si byť istý, že nikto po ulici nebude kráčať s podobným kúskom na tele.

Zobraziť celú galériu (16)
zdroj: facebook.com/Tome Tattoo

Mad Ram Tattoo

Dokonale farebné rozprávkové diela aj čiernobielu klasiku vo svojom banskobystrickom štúdiu ponúka Mad Ram Tattoo. Ako správni umelci vedia, že vybrať si toho správneho tatéra je dôležité a preto sú naklonení ku komunikácii s klientom dávno pred tým, než sa motív dostane je jeho telo. Hlavnými aktérmi sú v štúdiu Mad Ram Tattoo Michal/Skit, ktorý sa špecializuje na tetovania a Patrícia, ktorá vyhovie všetkým milovníkom piercingu.

Zobraziť celú galériu (16)
zdroj: Facebook/ MAD RAM Tattoo

V motívoch, ktoré sa najčastejšie objavujú v galérii tohto štúdia, prevládajú zvieracie symboly, ale aj tváre či rozprávkové postavy. Od marca v tomto štúdiu hosťuje aj zaujímavý umelec pochádzajúcich z ukrajinského mesta Omsk, Antoly Tsar. Ten portfólio prác Mad Ram Tattoo osvieži o svoje originálne práce.

Spendlo Tattoo

Špendlo je jedným z najlepších slovenských tatérov a na svojom konte má množstvo tatérskych cien z domácich aj zahraničných súťaží. Predtým pôsobil v štúdiu Mefisto, dnes už pod vlastnou značkou. Jeho štýl len ťažko popísať, ale je jasne identifikovateľný a keď na ulici stretneš človeka s jeho tetovaním, hneď to spoznáš.

Zobraziť celú galériu (16)
zdroj: facebook.com/Mefisto Tattoo Studio

V jeho rukopise nájdeš niečo medzi realistickým a abstraktným štýlom a akvarelom. Špendlove kérky často pripomínajú komixy a sú neskutočne farebné. Časté sú u neho zvieracie a rozprávkovejšie motívy. Chceš vytetovať kreslenú postavičku, jednorožca či pestrofarebné čokoľvek? Skoč k Špendlovi a nebudeš sklamaný.

Zobraziť celú galériu (16)
zdroj: facebook.com/Mefisto Tattoo Studio

Enhancer Tattoo Studio

Dávid Enhancer Hanc z Enhancer Tattoo Studio popísal svoju prácu poeticky: „Mojim hlavným cieľom je „prečítať“ si zákazníka a v tú chvíľu to prestáva byť anonymný dobrodruh, ktorý sa chce nechať „pokresliť“, ale človek s menom, ktorý dostane odo mňa podpis na svoje telo. Ten má vystihovať jeho vnútro a ukázať ho navonok. To je pre mňa tetovanie!“

V odbore pracuje už od roku 2008 a dbá na osobný kontakt s klientom. Najčastejšie pod jeho rukami vznikajú čiernobiele diela a portréty, no hlavne tzv. trash polka, teda štýl, ktorý v sebe spája realistické obrazy s abstrakciou, textom, šmuhami a geometrickými vzormi. Táto technika je typická použitím červeného a čierneho atramentu. Tento umelec pôsobí v Trnave.

Zobraziť celú galériu (16)
zdroj: enhancertattoo.com

Wolf Town Tattoo Parlor

Moderné bratislavské štúdio, ktoré by si na prvý pohľad zaškatuľkoval ako hipsterské, pretože má ďaleko od drsnej klasiky, čo je však skvelé, pretože aj tetovacie umenie ide s dobou a prináša nové trendy. Tribal, čínske znaky a lebky už sú dnes predsa pasé. Nájdeš tu ôsmich naskillovaných tatérov. Ak si sa našiel v neotradičnom štýle s hrubými líniami a tieňovaním, zájdi za spoluzakladateľom WTTP Jakubom. Vyžíva sa v zvieracích motívoch, mytológii a historických témach.

Zobraziť celú galériu (16)
zdroj: facebook.com/Wolf Town Parlor Tattoo

Ďalšou voľbou je Ito, ktorý už v 15 začal svoje prvé tetovacie experimenty a dnes je doma v abstraktnom realizme. Tatérka Biba je umelkyňou telom a dušou, okrem tetovania maľuje a v jej tvorbe je to vidno. Jej jedinečný rukopis môžeme ohraničiť popartom či avantgardou. Vedľa nešliapneš ani s výberom neskutočne talentovaných umelcov Tomáša, Peca a ďalších.

Zobraziť celú galériu (16)
zdroj: facebook.com/Wolf Town Parlor Tattoo

Body Art Gallery

Toto tetovacie štúdio sa nachádza neďaleko bratislavskej hlavnej železničnej stanice a možno popri ňom prechádzaš každý deň. Tím tatérov tu tvoria štyria šikovní umelci, z ktorých sa každý orientuje na to, čo ho baví najviac. Z tatérskych prác tu poznať niekoľko rukopisov a motívy by bolo ťažké zaškatuľkovať. Nájdu sa tu portréty, zvieratá, príroda, klasika aj farba. Okrem tetovaní sa štúdio špecializuje aj na ďalšiu prácu s telom – tzv. modifikácie, suspension či skarifikáciu.

Zobraziť celú galériu (16)
zdroj: facebook.com/ BODY GALLERY

A aby si vedel, že v Body Art Gallery je o teba dokonale postarané, na svojom webe tatérsky crew píše: „Tattoo-piercing studio BODY GALLERY vzniklo, aby poskytovalo plný servis v oblasti body artu. Naša filozofia hovorí, že každé tetovanie čí piercing je individuálne, preto u nás čaká každého zákazníka vysoko individuálny prístup. Naším cieľom je dávať maximum.“

Bambi Tattoo Art

Popradská tatérka Bambi má osobitý nenapodobiteľný rukopis a je jednou z žien, ktoré sa na Slovensku v tatérskom remesle presadili najviac. Nedávno v Poprade s pár ďalšími umelcami otvorila nové štúdio Nygma Tattoo and Piercing, no stále tvorí aj pod svojou vlastnou značkou. Bambi sa špecializuje najmä na štýly blackwork a akvarel, realistické tetovania u nej budeš hľadať márne.

Zobraziť celú galériu (16)
zdroj: facebook.com/Bambi tattoo/art

Baví ju používať aj freehand techniku, ktorá je skutočne náročná, pretože tatér kreslí priamo na tvoje telo bez predlôh. Bambi vždy ocení, ak jej ponecháš voľnú ruku a priestor pre jej kreativitu, určite to neoľutuješ a odídeš s unikátnou kérkou. Určite ju nepotešíš prosbou o ležatú osmičku či mandalu. O jej talente svedčí aj množstvo cien z tatérskych show a súťaží.

Zobraziť celú galériu (16)
zdroj: facebook.com/Wolf Town Parlor Tattoo

Kvetoslava Bobáková

Spája slovenskú ľudovú tradíciu s tetovaním a na Slovensku sa teší mimoriadnej obľube. Tatérka Kvetoslava Bobáková pre sketcher.sk nedávno prezradila: „Tetovanie ma vždy fascinovalo, ten proces ako to vzniká a všetko okolo toho. To ako si ľudia vyberajú tetovanie stávajúce sa súčasťou ich celoživotnej identity. Vždy ma zaujímali tie príbehy o tom, čo tetovanie pre daného človeka znamená a prečo si ho dáva tetovať.“ Absolventka VŠVU sa inšpiruje starými ľudovými výšivkami na krojoch a inšpiráciu zbiera vo všetkých našich krajoch.

Zobraziť celú galériu (16)
zdroj: Instagarm/ kvetoslava_folktattoo_

Najnovšie videá

Trendové videá

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom StartitUp PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Startitup PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom StartitUp PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.

Zakúpené články

Zatiaľ nemáš zakúpený žiadny článok