10 užitočných mobilných aplikácií z dielne Slovákov

  • Denne hľadáme riešenia, ako si mnohé veci uľahčiť. A prečo pritom nevyužiť pokročilé technológie? Smartfón máš vo vrecku neustále, preto sú mobilné aplikácie to prvé, čo ti môže v rôznych situáciách najrýchlejšie pomôcť. Šikovné aplikácie navyše vymýšľajú aj Slováci.
collage
  • Denne hľadáme riešenia, ako si mnohé veci uľahčiť. A prečo pritom nevyužiť pokročilé technológie? Smartfón máš vo vrecku neustále, preto sú mobilné aplikácie to prvé, čo ti môže v rôznych situáciách najrýchlejšie pomôcť. Šikovné aplikácie navyše vymýšľajú aj Slováci.

Pátrali sme, ktoré slovenské aplikácie sú tie naj a ktoré sami používame. Všetky sú navyše zadarmo a dostupné pre Android aj iOS. Tu sú najzaujímavejšie z nich:

ZmerajTo

Možno si už zažil situáciu, keď si si chcel niečo zmerať, no nemal si pravítko ani meter. V takýchto situáciách ti pomôže aplikácia z dielne Pressburg Associates, ktorej vznikla podmienila skúsenosti zakladateľa, ktorý si pred letom nemal čím odmerať svoj kufor. Jediné čo k presnému meraniu potrebuješ, je referenčný objekt – bankovka či list papiera, podľa ktorého sa meranie nastaví.

table-770x665

Foto: pressburg.co.uk

Tootoot

Táto aplikácia je určená všetkým hudobným nadšencom a profesionálom. S jej pomocou nezmeškáš žiadny koncert obľúbenej kapely a dokonca si naň kúpiš vstupenky. Ak budeš hlasovať za svojho obľúbeného interpreta, môžeš sa pričiniť o to, aby usporiadal koncert v tvojom meste. Profesionálom zas poslúži ako promo služba a nástroj pre organizovanie eventov.

phones

Foto: tootoot.co

Confirme

Dnešná doba praje podvodníkom a ak nenakupuješ z overených zdrojov, môžeš sa ľahko dostať k „fejkovému“ výrobku. Ochrana spotrebiteľa je totiž v tomto smere zatiaľ nízka. Proti tomu chce bojovať aplikácia Confirme, ktorá odhaľuje napodobniny známych výrobkov. Appka za teba overí originalitu pomocou oskenovania jedinečného EAN kódu a výrobného čísla. Základnú verziu kúpiš za 10 EUR.

Asyric

Problém odpočúvania konverzácie či zneužitia osobných údajov nie je každodennou záležitosťou, no niekedy sa môže táto pokročilá aplikácia hodiť. Ide o šifrovací systém, ktorý umožňuje maximálne bezpečnú komunikáciu. Asyric používa najmodernejšie šifrovanie na báze eliptických kriviek a zaručuje tak, že tvoj hovor nikto odpočúvať nebude. Cena za stiahnutie appky je 4,99 EUR.

asyric-160211-01

Foto: iloveapple.sk

Green bin

Separovanie by už dnes malo byť samozrejmosťou, no mnohí stále nevedia, ak odpad správne triediť. Navyše sú pravidlá zberu odpadu v každom meste trocha iné. Ak aj ty tápaš, poradí ti Green bin. Prezradí ti, aký odpad kam hádzať, ale aj to, kde je v tvojom meste najbližší zberný dvor či predajňa, v ktorej môžeš odovzdať staré elektrospotrebiče.

screen696x696

Foto: itunes.apple.com

Roomassistant

Pre majiteľov hotelov môže byť niekedy náročné uspokojiť všetky požiadavky svojich hostí. Zmení to revolučná appka, ktorá ľuďom ponúka všetky hotelové produkty na jednom mieste. Prostredníctvom nej môžu rezervovať hotelové služby, komunikovať so zamestnancami hotela a podávať spätnú väzbu. Prínosom pre hostí je jednoduchosť a pre hoteliérov maximalizovanie tržieb.

roomassistant-mobile-application-sml

Foto: roomassistant.com

GobyPet

Rastúci počet opustených zvierat v útulkoch je jedným z problémov, ktoré sa riešia skutočne ťažko. Nádej však dáva táto aplikácia. Ak nájdeš opusteného psa, pomocou nej ho odfotíš, fotku zverejníš a vyzveš útulky v okolí a používateľov aplikácie na jeho záchranu. Projekt bol vyvíjaný v spolupráci so zvieracími záchranármi a útulkami, preto má potenciál riešiť problém efektívne. Cieľom autorov je okrem toho monitorovať aj prípady týrania zvierat.

unnamed-1

Foto: play.google.com

LifeClick

Autorom aplikácie, ktorá zachraňuje životy, je Samuel Vitko. Chcel sa stať lekárom a preto vymyslel projekt, ako pomáhať aspoň sprostredkovane. Každému sa raz môže prihodiť, že sa stane svedkom dopravnej nehody a nevie, ako správne pomôcť. Najlepšie je v tej chvíli zavolať odborníkov. Pomocou LifeClick jedným kliknutím zmobilizuješ zdravotníkov v okolí, ktorí pomôžu ešte pred príchodom sanitky.

lifeclickapp

Foto: lifeclick.eu

Paynut

Vďaka tomuto užitočnému nástroju, na ktorého vývoji sa podieľala slovensko-americká spoločnosť Creatix, už nikdy nebudeš mať nevyriešené financie s kamarátmi. Či ide o spoločné nakupovanie medzi spolubývajúcimi alebo účty z reštaurácií, Paynut ti pomôže mať vo všetkom prehľad. Nenadarmo sa hovorí: kamaráti buďme, dlhy si plaťme.

mobilea_3

Foto: creatix.sk

Staffino

Úroveň gastro služieb je často podmienená spätnou väzbou zákazníkov. Ľudia sa však často ostýchajú posťažovať si či pochváliť osobne. Efektívnejším spôsobom môže byť použitie appky Staffino, pomocou ktorej ohodnotíš podnik a jeho služby rýchlo, jednoducho a verejne. Nech všetci vidia, ktoré biznisy sa oplatí podporiť.

02

Foto: staffino.com

Zdroj titulnej fotografie: erikhare.com/roomassistant.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech