10 vecí, ktoré som sa naučil od YouTube fenoména Caseyho Neistata

  • Vlogov sa nájde veľa, tých dobrých je tiež celkom dosť, no ja sa pre väčšinu nadchnem a potom na ne zabudnem. Až na jeden. Jeden, z ktorého sa mi stala každodenná rutina pri rannom čaji a toaste. Caseyho vlog. Na internete som natrafil na článok Nicka Haralambousa, ktorý opisuje, čo ho naučil Casey Neistat a musím povedať, že s ním absolútne súhlasím a s jeho názorom sa stotožňujem.
casey-neistat-1920
  • Vlogov sa nájde veľa, tých dobrých je tiež celkom dosť, no ja sa pre väčšinu nadchnem a potom na ne zabudnem. Až na jeden. Jeden, z ktorého sa mi stala každodenná rutina pri rannom čaji a toaste. Caseyho vlog. Na internete som natrafil na článok Nicka Haralambousa, ktorý opisuje, čo ho naučil Casey Neistat a musím povedať, že s ním absolútne súhlasím a s jeho názorom sa stotožňujem.

Je tomu už asi rok, čo YouTuber Casey Neistat začal tvoriť svoj každodenný vlog. Ak si ako ja, sleduješ ho pravidelne pretože je to skutočne týpek, akých veľa nie je. Každý, kto sa venuje tvorbe obsahu na sociálnych sieťach, vie koľko času zaberie skutočne kvalitný matroš. A preto stále žasnem, ako sa mu darí každý deň pridávať vlog (a nie je to 30 sekundová záležitosť) a pritom sa venovať rodine, biznisu a miliarde iných vecí (tí, čo ho sledujú vedia, na čo narážam:)).

questions2

foto: Vlog Casey Neistat

 

Čo som si z Caseyho tvorby vzal? Tu je 10 vecí, na ktoré som prišiel.

 

1. Jednoducho to sprav

Casey robí veci, ktoré na obrazovke vyzerajú fakt jednoducho. No v praxi to nie je až také jednoduché, ako sa zdá. Casey všetko trénuje. Jazdí na bicykli po New Yorku. Veľa cestuje a buduje biznis. Nikdy som v jeho vlogu nezaznamenal jedinú výhovorku. Ak niečo pokašle, povie to na rovinu. Čo si z toho vziať? Jednoducho rob veci, ktoré chceš robiť a nehľadaj výhovorky.

2. Na každom zábere záleží

Tu je scéna z jedného vlogu, ktorá nasleduje hneď po úvodnej scéne:

1--Ehkq8CGgZ6h8hVYqNtF6w

foto: Casey Neistat

 

Mohol to natočiť kdekoľvek. V kancelárii, doma, cestou po ulici, hocikde. No dal si tú námahu, aby vytvoril túto konkrétnu scenériu. Vyzerá super. Na detailoch záleží a ľudia si ich dosť všímajú, aj keď sa ti to možno nezdá.

 

3. Bezchybnosť nie je dôležitá

Content na Snapchate nemusí byť dokonalý, aj tak do 24 h zmizne a ľudia nehľadajú dokonalosť. Je dôležité vedieť, čo robíš a prečo to robíš, no nemusí to byť dokonalé. Tie najlepšie veci sú len zriedka kedy perfektné.

Casey často niečo pokašle, prekecne sa, spadne, rozbije dvere, … No a čo. Dá to tam a ide ďalej.

 

4. Konzistencia je všetko

Buď v tom, čo robíš konzistentný. Ak povieš, že budeš niečo robiť každý deň, tak to rob každý deň!

513344749_1280x720

foto: vimeo.com

5. Rôznorodosť je celkom dôležitá

Je ľahké sedieť v kancelárii a predpokladať, že všetci budú jednoducho chcieť počúvať tvoje neuveriteľné múdrosti. No niekedy sa musíš zdvihnúť zo zadku. Niekedy je dôležité porozprávať sa aj s inými ľuďmi, ísť do nového prostredia a zažiť nové veci.

6. Rutina, rutina, rutina

Takmer každá veľká myseľ za posledných 200 rokov mala veľmi špecifickú rutinu. Casey nie je žiadnou výnimkou  a treba si uvedomiť, rutina by nemala byť pascou, mala by ti pomáhať uskutočňovať tvoje ciele. Sleduj Caseyho ako hovorí o rutine.

7. Nikdy sa nad nikoho nepovyšuj

Pači sa mi, že Casey sa nikdy k nikomu nesprával povýšenecky. To je kľúč. Určite si mal tú možnosť stretnúť sa niekedy s veľkou osobnosťou. A ak sa k tebe chovala ako k seberovnému, vážiš si ju o to viac, cítiš sa v jej prítomnosti pohodovo. Caseyho vlog sa snaží vyznávať rovnaké hodnoty. Urobil toho veľa, dosiahol toho veľa a stále hovorí o veciach, čo robí, no nikdy z neho nebolo cítiť tú pachuť blbca.

 

8.Povedz skvelý príbeh

Je časté, že Caseyho príbehy sú fakt pecka a rozprávajú samé. Najstrašnejší deň jeho života, svadobná spoveď…. Je dôležité vypovedať dobrý alebo skvelý príbeh. Nehovor ľuďom o počasí. To môže robiť každý. Nájdi super príbeh a povedz ho. Často krát tak ani nie je dôležité, či spôsob akým ho povieš bude perfektný, lebo príbeh je super a to zaváži.

slideshow-casey-04-1920

foto: hbo.com

 

9. ALEBO povedz príbeh veľmi dobre

Niekedy je však ťažké nájsť dobrý príbeh. V tomto prípade som si všimol, že Casey dokáže vždy vytvoriť super náplň prázdnych častí cez timelapse, soundtracky, ľudí, či pózy, ktoré môžeš vidieť v jeho blogoch. Nech rozpráva akýkoľvek príbeh, vždy ho vie podať výnimočne dobre.

Takže povedz skvelý príbeh alebo povedz príbeh veľmi dobre.

10. Daj si čas a uži si ten výhľad

Niekdy je dôležité ignorovať všetok hluk, emaily, telefón, prácu, meetingy či čokoľvek iné, čo ťa vyrušuje od toho aby si si užil nejaký výnimočný moment.

 

Zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie: Casey Neistat

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech