10 zlozvykov, ktorých by si sa mal hneď zbaviť

  • Mnohokrát si myslíme, že cesta k lepšiemu životu je príliš kľukatá a komplikovaná. Pritom však stačí urobiť tak málo...
o-stop-procrastinating-facebook
  • Mnohokrát si myslíme, že cesta k lepšiemu životu je príliš kľukatá a komplikovaná. Pritom však stačí urobiť tak málo...

Priveľa spánku

Odporúčaná doba spánku je 6-8 hodín. Niekedy si telo samozrejme vyžaduje aj dlhšiu regeneráciu, no pokiaľ máš práve voľnejšie obdobie a väčšinu dňa tráviš v posteli, neskôr môžeš tento stratený čas veľmi oľutovať. Využi svoj deň aktívne a naplno.

Priveľa televízie

Sledovanie obľúbeného programu po náročnom dni určite môže mať relaxačné účinky, no sú isté dôvody, pre ktoré sa televízii začína hovoriť „idiot box“. Keď už pozeraniu televízie venuješ svoj drahocenný čas, vyberaj si programy, ktoré tvojmu intelektu niečo dajú.

2235601624_76a3d52fa7_b

Zdroj: flickr.com

Máš prácu, ktorú neznášaš

S touto situáciou sa stretne pravdepodobne takmer každý. Život je však príliš krátky nato, aby si ho trávil niečím, čo ťa nebaví. Ako dočasné riešenie je to samozrejme OK, účty sa predsa samé nezaplatia. Nezotrvávaj však v tomto stave dlho a hľadaj iné riešenia. Také, ktoré ťa privedú k platenej práci, ktorú budeš milovať.

Investuješ emócie do ľudí, ktorí si to nezaslúžia

Odovzdávaj svoje najhlbšie city len ľuďom, ktorí si to zaslúžia tým, akí sú a ako sa k tebe správajú. Pokiaľ ťa niektorí ľudia zrádzajú alebo zraňujú, neinvestuj do nich svoj čas, ani svoju energiu. Späť by sa ti totiž nikdy nevrátila.

Snažíš sa o dosiahnutie dokonalosti

Môžeš sa o to snažiť, avšak súčasne si želaj, aby si ju nedosiahol nikdy. Je predsa skvelé neustále vidieť priestor na zlepšenie a zdokonalenie sa, a to v akejkoľvek oblasti – či už ide o jazyky, šport, či pozitívny prístup k životu.

Sociálne siete zaplavuješ detailmi zo svojho života

Ľudia nepotrebujú vedieť, či si mal na raňajky kávu alebo čaj a úprimne – ani ich to nezaujíma. Ak to s postovaním na sociálne siete preháňaš, niečo v tvojom živote nefunguje správne. Pokiaľ je to pocit samoty, opusti „virtuálnu bublinu“ a vráť sa späť do reálneho sveta.

food-pictures

Zdroj: weknowmemes.com

Počas celého dňa ti chýba energia

Ak nie si práve ranné vtáča a nevieš ju objaviť ráno, je to v poriadku. Ak k tebe však neprichádza počas celých dní, niečo robíš nesprávne. Pravdepodobne sa nevenuješ niečomu, čo by v tebe vyvolávalo radosť a vášeň. Skús sa poobzerať po nejakej novej záľube, ktorá ťa naplní vzrušením z niečoho nového.

Žiješ v minulosti

Môže ťa v nej držať buď nejaká príliš dobrá, alebo naopak, príliš zlá udalosť. Popracuj ale na tom, aby si si uvedomil, že v minulosti žiť nemôžeš. Oberáš sa tým o dary, ktoré ti ponúka prítomnosť.

Myslíš si, že šťastie sa dá kúpiť

Aj keď sa vraví, že lepšie sa plače v novom Ferrari, ako v zatuchnutom autobuse, vedz, že tie najlepšie veci v živote sú naozaj zadarmo. Úsmev, objatie, bozk, slová ako mám ťa rád, ľúbim ťa, ďakujem, že si, potrebujem ťa – to všetko je zadarmo. A aj tak to má nevyčísliteľnú hodnotu.

Nikdy nie si s ničím dosť spokojný

Je dobré mať nároky, avšak treba vedieť odhadnúť ich zdravú mieru. Aj keď nemáš všetko, po čom túžiš, na chvíľu sa zastav a poďakuj za veci, za ktoré si vďačný.

Zdroj: priotime.com, zdroj titulnej fotografie: safinash.sg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech