10 zlyhaní známych osobností, ktoré ťa presvedčia, že sa nikdy nesmieš vzdať

  • V reálnom svete ti len málokedy padne úspech k nohám. Zvyčajne si musíš prejsť množstvom prekážok a nejeden tvoj nápad skončí neúspechom. Možno ti pomôže, keď si prečítaš, že aj známe osobnosti boli niekedy v podobnej situácii a nestali sa úspešnými zo dňa na deň.
toa-heftiba-95457
pexels.com
  • V reálnom svete ti len málokedy padne úspech k nohám. Zvyčajne si musíš prejsť množstvom prekážok a nejeden tvoj nápad skončí neúspechom. Možno ti pomôže, keď si prečítaš, že aj známe osobnosti boli niekedy v podobnej situácii a nestali sa úspešnými zo dňa na deň.

Niekedy to vyzerá tak, že akékoľvek snaženie už nemá zmysel. Vzdať sa je však veľmi ľahké. Ak necheš zostať šedým priemerom, pokračuj a snaž sa ďalej a ešte viac. Inšpirovať ťa nebudeme motivačnými citátmi, ale príkladmi z reality. Ľuďmi, ktorí prežívali komplikované obdobie, no zaťali päste, vykročili vpred oproti ťažkej situácii a napokon nad ňou zvíťazili. Keď to dokázali oni, môžeš aj ty.

Woody Allen

Foto: pexels.com

Štvornásobný víťaz ocenenia Academy Awarda, ikonický režisér Woody Allen bol vylúčený z New York University po tom, čo neurobil niekoľko skúšok z kinematografie. A pravdepodobne ti je jasné, že ho to nepoložilo na kolená. Woody Allen dosiahol svoje ciele aj bez školy.

Ursula Burns

Ursula začala stáž v americkej spoločnosti Xerox hneď potom, ako úspešne dokončila magisterské štúdium na vysokej škole. Spoločnosť si všimla jej ambície a najala ju ako asistentku. Napriek tomu bola Ursula Burns ešte vo veku 32 rokov stále na začiatočníckej pozícii. Povýšili ju až o desať rokov, najprv na viceprezidenta pre celosvetovú výrobu a momentálne je predsedníčkou predstavenstva a generálna riaditeľka spoločnosti Xerox. Takže čakanie sa oplatilo.

Gabriel Jesus

Foto: pexels.com

Ešte v roku 2013 sa živil maľovaním značiek na uliciach pred Majstrovstvami sveta vo futbale, aby zarobili peniaze. Dnes je profesionálny futbalista a hrá za Manchester City a Brazílsky národný tím. Týždenne zarobí okolo 80 000 eur.

Harland Sanders

Tento bývalý americký podnikateľ je dnes vďaka svojmu biznisu známy po celom svete, aj keď len nepriamo vďaka svojej značke KFC . Jeho prvá reštaurácia zbankrotovala, lebo nezvládla konkurenciu. Neskôr však chodil po USA a ponúkal jeho recept na kuracie krídelká. Ak dostal kladnú odpoveď, s majiteľmi uzavrel zmluvu o provízií za každé predané kurča. Jeho pracovné nadšenie sa vyplatilo a zhmotnilo do založenia obrovského fast foodového reťazca Kentucky Fried Chicken (KFC), ktoré je dnes známe po celom svete.

Elon Musk

Elon Musk je jedným z najznámejších podnikateľov súčasnosti. Avšak, ani on nebol vždy úspešný. V roku 1995 sa hlásil na pracovnú pozíciu do Netscape, kde ho neprijali. O rok neskôr ho zosadili z pozície generálneho riaditeľa jeho vlastnej spoločnosti Zip2. Nevydarilo sa mu aj mnoho iného, no máš pocit, že to vzdal?

Anna Wintour

Anna pracovala pol roka v redakcii magazínu Harper’s Bazaar, po pol roku ju však prepustili. Nevzdala sa a ako novinárka pokračovala. Je šéfredaktorkou magazínu Vogue už od roku 1988. Dodnes verí, že jej prvý neúspech ju povzbudil k dosiahnutiu niečoho lepšieho. Od tej doby je Anna presvedčená, že ak ste si niečím istý alebo s niečím nesúhlasíte, mali by ste brániť svoj názor, pretože jedinečnosť myslenia je v práci vždy vítaná.

Howard Schultz

Foto: pexels.com

Howard Schultz pracoval v Starbuckse, ktorý v tej dobe predával kávové zrná. Dôvodom jeho odchodu bola nezhoda v otázkach o rozvíjaní reťazca kaviarní s vrchným manažmentom. Howard sníval o vytvorení niečoho výnimočného, ​​spájajúceho kvalitnú kávu a útulnú atmosféru. Otvoril si preto vlastný podnik a o dva roky neskôr jeho spoločnosť odkúpila Starbucks a značku spopularizovala v USA a postupne na celom svete. V súčasnosti máme pobočky už aj na Slovensku.

Stan Smith

Na začiatku jeho kariéry Stanleyho Smitha odmietli samotní organizátori Davis Cupu, a tak nemohol hráčom podávať loptičky. Podľa výboru bol neorganizovaný a roztržitý. Stan však naďalej veril, že tenis bude jeho povolaním. Pokračoval až kým sa nestal jedným z najlepších svetových tenistov.

Nick Woodman

Foto: pexels.com

Nick po absolvovaní univerzity založil Funbug: hernú platformu, ktorá napriek veľkému úspechu rýchlo zbankrotovala. Po tomto neúspechu sa vybral zotaviť na dovolenku s priateľmi. Išli surfovať a v tom dostal nápad. Pri sledovaní profesionálnych surferov prišiel s myšlienkou vytvoriť pohodlnú a malú kameru GoPro, ktorá z neho urobila miliardára. Nick by sa zrejme bez jeho zlyhania nikdy nedostal k práci, ktorá mu priniesla celosvetový úspech.

Soichiro Honda

Soichiro vyrastal vo veľmi chudobnej rodine a svojmu otcovi pomáhal už od detstva. Po absolvovaní strednej školy nepokračoval v štúdiu, no začal pracovať ako mechanik. Opravoval staré bicykle a sníval o tom, že vyrobí vlastné motocykle z drahých materiálov s chrómovými kolesami a koženými sedadlami. A jeho sny sa mu splnili. Dnes je známy ako zakladateľ spoločnosti Honda.

Zdroj: brightside.me

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech