10 zvykov, ktoré podporia tvoju inteligenciu

  • Inteligenciu síce nie je možné získať „nasilu“, zato je možné starať sa o ňu a neustále ju rozvíjať. Ak pre seba chceš niečo spraviť, posnaž sa do svojho života aplikovať týchto 10 zvykov. Nielenže sa budeš cítiť lepšie, porastie nimi aj tvoja inteligencia.
  • Inteligenciu síce nie je možné získať „nasilu“, zato je možné starať sa o ňu a neustále ju rozvíjať. Ak pre seba chceš niečo spraviť, posnaž sa do svojho života aplikovať týchto 10 zvykov. Nielenže sa budeš cítiť lepšie, porastie nimi aj tvoja inteligencia.

#1: Pozoruj

Nepodceňuj všímavosť. Vidieť totiž neznamená pozorovať. Inteligentný človek sa pozerá, no zároveň to, čo vidí analyzuje. Nikdy predsa nevieš, kedy sa ti čo môže zísť.

#2: Uč sa

Učenie sa je celoživotným procesom, ktorý sa pre inteligentného človeka nekončí nikdy. Snaž sa čo najviac čítať a nikdy sa nenasýť nových informácií. Na svete je toho predsa toľko, čo sa môžeme naučiť – stačí len chcieť.

#3: Počúvaj

Neustále buď v strehu a počúvaj ľudí okolo seba, veľakrát sa môžeš dozvedieť niečo, čo sa ti neskôr zíde. Ľudia ťa môžu tiež podnietiť a inšpirovať k novým činom. Počúvaj všetko vôkol teba, nielen ľudí, ale aj zvuky prírody a nové druhy hudby. Aj tieto veci dokážu tvoj mozog riadne „naštartovať“.

#4: Experimentuj

Neboj sa zmeny a nových vecí. Začni riskovať a experimentovať. Vystúp zo svojej komfortnej zóny a experimentuj s novými druhmi životného štýlu, s novými športmi, s novými koníčkami… Buď otvorený novým veciam, ktoré rozšíria tvoje obzory.

#5: Zdokonaľuj sa

Inteligentný človek si o sebe nikdy nebude myslieť, že je dokonalý, a že už nemá žiaden priestor na zlepšenie sa. Stále môžeš byť lepší, zlepšuj sa v komunikácii, v jazykoch, popracuj na svojej produktivite… Sú desiatky oblastí, v ktorých sa môžeš neustále zdokonaľovať.

Zdroj: pexels.com

#6: Rozprávaj

Vyjadri sám seba – hovor o sebe, o svojich pocitoch, o svojej práci. Ak sa dostaneš ľuďom do povedomia, môžeš tak získať nových priateľov, či nových klientov, vďaka ktorým sa dostaneš k nejakým novým výzvam.

#7: Cvič

Pravidelné cvičenie je dôležitejšie, než by si si mohol myslieť. Aby mozog fungoval dobre, musí byť vo výbornej kondícii celé telo. Ako inak to zabezpečiť, ak nie pravidelným cvičením. S ním je samozrejme spojená aj zdravá životospráva – jedlo je „benzín“ pre tvoje telo, tankuj preto len to najlepšie palivo.

#8: Medituj

Nech ťa čokoľvek rozruší alebo podráždi, meditácia dokáže tvoju myseľ upokojiť za každých okolností. Duševná pohoda je nevyhnutná, ak chceš svoju inteligenciu využívať naplno.

#9: Analyzuj možnosti

Iste vieš, že nie vždy je tá najviac logická odpoveď správna. Do riešenia problémov, či pracovných úloh sa snaž v čo najväčšej miere zapájať aj svoju kreativitu. Pri kreatívnom riešení úloh si tvoj mozog riadne „zacvičí“.

#10: Hraj sa

Je dôležité, aby si ani v dospelosti nestratil svoju hravosť. V každom z nás žije predsa stále malé dieťa, ktoré sa rado hrá. Dopraj mu túto radosť a pusti ho niekedy na slobodu.

Zdroj: themindsjournal.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech