11 tipov, ako byť úspešnou ženou nielen v biznise

 • Úspechu sa dá naučiť. V týchto 11 pravidlách sú zahrnuté najčastejšie zvyky úspešných žien v biznise. Vďaka nim pochopíš, že byť úspešnou ženou je niekedy len o malých krokoch.
woman-job-hunting-on-computer-215046_w650
 • Úspechu sa dá naučiť. V týchto 11 pravidlách sú zahrnuté najčastejšie zvyky úspešných žien v biznise. Vďaka nim pochopíš, že byť úspešnou ženou je niekedy len o malých krokoch.

 1. Nájdi si čas pre seba – Možno ti to znie ako iracionálna rada, no práve najčastejšia chyba, ktorú robíme pri budovaní úspechu je to, že zabúdame na seba a svoj oddych. Čas, ktorý venuješ sebe či svojím koníčkom je najlepšie investovaný čas, pretože ti prinesie nový vietor do plachiet, oddych a nové myšlienky. Preto si pri plánovaní svojho dňa nezabudni nájsť chvíľu pre seba.
 2. Motivuj sa – Nikto iný to za teba neurobí. Vytýč si svoje ciele, to, čo chceš dosiahnuť ty a choď za tým. Či už je tvojím cieľom prečítať 50 kníh alebo vybudovať veľkú spoločnosť. Vždy si stanov ciele a denne sa motivuj dosahovať ich. A keď ich dosiahneš, posuň si latku zas o niečo vyššie. „Tvoje ciele musia byť také veľké, aby ťa ráno vytiahli z postele.“

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt favim woman reading

pinterest.com

 1. Vzdelávaj saInvestuj peniaze do svojho vzdelávania. Nemusíš hneď kvôli tomu vypisovať prihlášku na najbližšiu vysokú školu. Investuj do kurzov, ktoré ti zvýšia kvalifikáciu, naučia ťa novej zručnosti, ktorú potrebuješ, či si zakúp knihy, ktoré ti pomôžu s tvojím biznisom. Alebo sa prihlás na jazykový kurz a vďaka tomu môžeš svoje podnikanie rozšíriť aj za hranice (nielen svojich možností) .
 2. Netýraj sa výčitkami – Tento bod je veľmi trefný najmä pre ženy, ktoré už majú svoje potomstvo. Pri budovaní svojho úspechu trávime veľa času v práci, kde máme pocit viny, že nie sme so svojími deťmi, a ak trávime čas doma s deťmi, máme pocit, že by sme mali viac pracovať. Kolobeh týchto výčitiek býva niekedy nekonečný. Moja rada znie, prijmi to. Vyhraď si čas na prácu, kedy sa venuješ svojej práci a sústreď sa na ňu a zároveň si vyhraď čas, ktorý venuješ deťom a venuj sa vtedy len a len im.
 3. Buď zdravá – Ak nám niekto povie „zdravý životný štýl“ predstavujeme si ako nás núti každé ráno dvíhať 100-kilové závažia a ako na večeru dostaneme len mrkvu. Žiť zdravo znamená predovšetkým myslieť zdravo. Samozrejme, že si môžete dopriať aj sladké, či mäso a naozaj nemusíte chodiť do posilňovne, dôležité je však zmeniť svoje myslenie. Pretože zdravé telo je základom každého úspechu.

pexels-photo

pexels.com

 1. Buď finančne slobodná – Každá úspešná žena má urobený rozpočet a presne vie, s akým budgetom disponuje. Najväčšia chyba, ktorú môžete urobiť, je žiť nad rámec svojho rozpočtu.
 2. Usmievaj sa – Úsmev je najväčší dar, ktorý nám osud nadelil. Úprimný úsmev v nás vyvoláva pozitívne pocity, ktoré nám nielenže rozjasnia deň, ale taktiež prelomia ľady v rozhovoroch a tie sa potom nesú v príjemnejších tónoch. Úspešná žena vie úsmev použiť na spríjemnenie atmosféry a vďaka nemu je častokrát úspešnejšia aj v pracovnej oblasti.
 3. Žite naplno – Úspech neznamená len vysoký pracovný post, je to predovšetkým možnosť robiť to, čo ma baví, keď to robiť chcem a ak nie, tak si môžem dopriať aj oddych. S týmto všetkým úspešná žena ráta a rada si dopraje oddych, čas pre seba či pre rodinu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt favim woman

favim.com

 1. Stanov si cieľ – Nech je predstava tvojho úspechu akákoľvek, bez plánu ako to dosiahnuť je to len sen. Cieľ musíš mať jasne stanovený, vytvoriť preň plán na dosiahnutie a určiť si termín jeho dosiahnutia. Napíš si ho na papier a denne kontroluj tvoj posun k nemu.
 2. Oslavuj úspechy – Každý úspech, ktorý na svojej ceste dosiahneš, či už malý alebo veľký, osláv. Dopraj si radosť z neho, pretože za ním stojí veľa času a úsilia. A vždy, keď máš ťažký deň, či chuť sa vzdať, spomeň si na svoje úspechy.
 3. Pomáhaj – To, čo z nás robí ľudí, je naša schopnosť pomôcť. Kým dosiahneš svoj cieľ, musíš prekonať mnoho prekážok, na ktorých ti veľa ľudí pomôže. Dobro, ktoré dostaneš posuň ďalej – pomôž aj ty nezištne ostatným.

Zdroj článku: dailyfemme.com , foto titulnej foto: Sofeminine.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech