12 spôsobov ako byť nevýrazne priemerný

 • Nižšie spomenuté body sú pre niektorých ľudí ako životné piliere. Sú kľúčom k bezpečnému a pohodlnému životu väčšiny, ktorá prijíma veci také, aké sú..
meen
 • Nižšie spomenuté body sú pre niektorých ľudí ako životné piliere. Sú kľúčom k bezpečnému a pohodlnému životu väčšiny, ktorá prijíma veci také, aké sú..

Neradi sa vystavujú kritike a riskujú. Veď predsa len málo ľudí ťa bude kritizovať za skákanie z mosta, keď skáču aj všetci ostatní. Stačí ísť s prúdom a všetko bude oukej. Tento spôsob ťa síce ochráni od výziev a rizík. Ale je to aj život tichého zúfalstva. Tu je pár charakteristických bodov, ktoré môžu z človeka ľahko urobiť nevýrazne priemerného.

 1. Bezvýhradne ver tomu, čo ti ľudia hovoria.
 2. Nespochybňuj autority
 3. Choď na vysokú školu preto , že sa to má, nie preto, lebo sa chceš niečo nové naučiť.
 4. Choď raz alebo dvakrát za život do zahraničia, ale len niekam, kde je bezpečne , napríklad do Veľkej Británie.
 5. Neskúšaj naučiť sa viac cudzích jazykov
 6. Rozmýšľaj nad začatím podnikania , nikdy však naozaj nezačni.
 7. Premýšľaj nad napísaním knihy, nikdy ju však nenapíš.
 8. Zober si najväčšiu hypotéku , akú dostaneš , a stráv najbližších 30 rokov jej platením.
 9. Stráv 41 hodín týždenne za stolom vykonávaním nejakej užitočnej práce.
 10. Nevyčnievaj a nepútaj na seba pozornosť.
 11. Stráv celý týždeň čakaním na víkend.
 12. Skáč, ako kto píska.

 

Ale, čo robiť aby si sa takémuto spôsobu života vyhol, čo možno najväčším oblúkom?

 

Mysli „ out of box“

Je v podstate úplne jedno, či si liberál alebo konzervatívec, či si veriaci alebo neveriaci, bohatý alebo chudobný, alebo spadáš do akejkoľvek ďalšej kategórie , do ktorých nás často zaraďujú rôzni ľudia. Aj tak je väčšina týchto opisov nesprávna a sú vytvorené na to, aby ľudí stavali proti sebe a škatuľkovaliByť otvorený novým myšlienkam  neznamená , že slepo prijmeš akékoľvek nové nápady. Znamená to skôr, že niečo pred zavrhnutím dobre zvážiš. A spolu s novými myšlienkami budeš musieť spochybniť aj niektoré zo starých názorov, ktoré zrejme ešte stále máš.

photo

foto: google.com


 „Nechápem, prečo sú ľudia vydesení z nových myšlienok. Mňa desia skôr tie staré. “

– John Cage

 

Buď pripravený prevziať osobnú zodpovednosť

Každý by mal prevziať zodpovednosť, za to, čo sa mu stane v budúcnosti. Naša minulosť môže byť určitým spôsobom zodpovedná za to, kde sa nachádzame teraz. Ale to neznamená, že bude určovať našu budúcnosť. Možno si mal nanič detstvo alebo si naopak vyrastal ako v bavlne. O to lepšie pre teba. Kto však veľa dostal, musí veľa dať. Takže je skvelý čas s tým začať. Prevezmi za seba zodpovednosť v každom prípade, či budeš vyhrávať alebo prehrávať.

foto: tumblr.com

 

Buď ochotný tvrdo pracovať

Veľa ľudí si myslí , že kľúčom k lepšiemu životnému štýlu je pracovať menej. Ale ide skôr o to pracovať lepšie. Väčšina z nás chce tvrdo pracovať, lenže chceme robiť prácu, ktorá nás bude baviť a nejakým spôsobom napĺňať. Je zaujímavé, že najnezabudnutelnejšími obdobiami v našich životoch nie sú tie najľahšie , ale často tie najnáročnejšie. Veď predsa zvládnuť výzvu stojí za to, ale už aj tá samotná výzva je hodná toho , aby sme sa jej venovali.

 

„Ľudia, ktorí majú na tomto svete úspech, sú ľudia, ktorí vstanú a hľadajú možnosti, ktoré potrebujú – a ak ich nenájdu, tak ich vytvoria.“ – George Bernard Shaw

lightbulb

foto: engadget.com

 

Môžeš plánovať budúcnosť aj bez odsúvania súčasného života

Koncept terajšieho obetovania s úmyslom odkladať potešenie na budúcnosť vám môže pomôcť šetriť na dôchodok . Môže však tiež slúžiť ako efektívne zdôvodnenie odmietania súčasného života. Ak premýšľaš len nad nejakou hypotetickou budúcnosťou , môžeš tak odsunúť ten tvoj vnútorný pocit , že by si mal od svojho života dostať viac už teraz. Plánovať budúcnosť je fajn. Ale nemôžeš ovplyvňovať rozhodnutia, ktoré robíš dnes.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech