AKTUÁLNE: 122 ľudí je v karanténe. V domove sociálnych služieb potvrdili Covid-19

  • U jednej z klientiek domova sociálnych služieb bolo potvrdené ochorenie Covid-19.
dochodok
unsplash.com
  • U jednej z klientiek domova sociálnych služieb bolo potvrdené ochorenie Covid-19.

Domov sociálnych služieb v Pezinku je v karanténe. Agentúru SITA o tom informovala vedúca tlačového oddelenia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Veronika Beňadiková. U jednej z jeho klientiek bolo potvrdené ochorenie Covid-19. O sto klientov sa bude starať 22 zamestnancov zariadenia, ktorým už BSK dodal ochranné pomôcky.

„Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov na Hrnčiarskej ulici v Pezinku, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj, je od včera v karanténe. U klientky bol potvrdený Covid-19,“ napísala Beňadiková. O klientov sa momentálne stará 22 zamestnancov, ktorí sú takisto v zariadení a ostávajú v karanténe. BSK už do zariadenia dodal respirátory a ochranné obleky pre ochranu ďalších klientov aj personálu.

kampan zadarmo od startitup

Na náklady župy prejdú testami všetci zamestnanci a klienti zariadenia. V zariadení sú dodržiavané prísne hygienické predpisy, klienti aj zamestnanci si priebežne merajú teplotu. „Zariadenie bude v najbližších dňoch fungovať s 22 opatrovateľmi a ošetrovateľmi, ktorí budú v zariadení 24 hodín a prespávať budú v izolačných izbách.

Do nich ďalšie vybavenie takisto dodáva bratislavská župa. V zariadení aj naďalej funguje kuchyňa a výdaj stravy, zamestnanci kuchyne s klientkou neprišli do kontaktu,“ informuje Beňadiková. V zariadení je aktuálne sto klientov.

zdroj: sita

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech