130-ročnú chalupu premenili na klenot. Ponúka dokonalý únik od reality, priamo do zasneženého raja

  • Dnes ti predstavíme projekt, ktorý si bez pochýb zaslúži tvoju pozornosť
  • Ide o Sklenenú chalupu z dielne českého štúdia Mjölk
BoysPlayNice
BoysPlayNice
  • Dnes ti predstavíme projekt, ktorý si bez pochýb zaslúži tvoju pozornosť
  • Ide o Sklenenú chalupu z dielne českého štúdia Mjölk

Peknej a funkčnej architektúry nebude na svete zrejme nikdy dosť. Tím Mjölk sa preto pustil do rekonštrukcie 130 rokov starej chalupy v Jizerkách. Autori k tomuto projektu pristúpili doslova ako k preparácii – v starej stavbe hľadali rôzne kvality, materiály a miesta. Nakoniec všetko sprístupnili a zviditeľnili.

Za chalupu, kde bol prístavok, pridali presklenú časť, ktorá rozširuje obytný priestor spodného poschodia. Kontrast a zároveň harmónia medzi klasickou izbou a novou prístavbou je to, na čo sa v ich architektonickej hre dôrazne zamerali.

Z čelného pohľadu je to nenápadná chalupa. Jej druhá strana ale ukazuje, že sa tu udialo niečo nezvyčajné. Za oponou pôvodnej chalupy vyrástla nablýskaná sklenená prístavba a dom sa tak nadychuje k ďalšiemu dejstvu.

„Dom sme opravili s myšlienkami na budúcnosť, ale zároveň sme sa nechceli vzdať všetkých tých krásnych, divokých a nepohodlných vlastností, ktoré mu zostali z minulosti. Zachovali sme, čo len šlo. To zvyšné sme doplnili novou kvalitou, ktorá sa s minulosťou nesnaží súťažiť,“ vysvetľujú autori.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: Mjölk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá