15 motiváciou nabitých filmov, ktoré ťa nakopnú

  • Niekedy je to aj naopak a film v nás nejaké pocity vyvolá.
  • Niektorí majú radi akčné filmy, thrillery a horory, iní si radšej pozrú romantickú komédiu či dokument. Nasledujúcich 15 filmov však zaraďujeme do kategórie motivačné, sú inšpirujúce a povzbudia dušu.
  • Ak potrebujete nakopnúť a už nezaberá nič, vyskúšajte aspoň jeden z týchto filmových titulov.
DntrXeIX0AE4Rvj
Oficiálne foto distribútora
  • Niekedy je to aj naopak a film v nás nejaké pocity vyvolá.
  • Niektorí majú radi akčné filmy, thrillery a horory, iní si radšej pozrú romantickú komédiu či dokument. Nasledujúcich 15 filmov však zaraďujeme do kategórie motivačné, sú inšpirujúce a povzbudia dušu.
  • Ak potrebujete nakopnúť a už nezaberá nič, vyskúšajte aspoň jeden z týchto filmových titulov.

V zajatí rýchlosti (The World’s Fastest Indian)

Film natočený podľa skutočnej udalosti. Je to príbeh o mužovi, ktorý celý život nasledoval svoj sen – byť najrýchlejší. Anthony Hopkins ako Burt Munro 40 rokov opravuje svoj motocykel, s ktorým sa vydá na cestu a vytvorí svetový rekord, ktorý dodnes nikto neprekonal.

Príbeh Alvina Straighta (The Straight Story)

73-ročný Alvin Straight zistí, že jeho brat, s ktorým nebol v kontakte mnoho rokov, mal mŕtvicu. Alvin nemá žiadny vodičský preukaz, a tak sa rozhodne podniknúť veľmi nezvyčajné dobrodružstvo. Kúpi si kosačku na trávu a cestuje na nej cez niekoľko štátov. Na ceste tento starý muž nájde nových kamarátov, pomoc od milých ľudí a nakoniec sa stretne aj so svojím bratom.

Kouč Carter (Coach Carter)

Jedná sa o film založený na skutočnom príbehu unikátneho školského basketbalového tímu a vynikajúceho trénera. Ken Carter robí veľmi nečakané rozhodnutie. Zakazuje svojim hráčom vstup na ihrisko, kým nebudú mať opravené svojej známky. Takéto vyhlásenie vzbudzuje kritiku, vzdor, ale aj rešpekt.

Nezabudnuteľné prázdniny (The Way Way Back)

Toto je príbeh, ktorý je smutný a zábavný, ľahký a osviežujúci. Fáza života, keď sa chlapec stane mužom, je veľmi dôležitá. V tomto filme mladý hrdina pracuje v zábavnom vodnom parku, kde nájde nových priateľov, ktorí mu pomôžu s rôznymi problémami.

Sme v pohode (Everybody’s Fine)

Po smrti svojej milovanej manželky sa Frank rozhodne ísť navštíviť všetky svoje deti, ktoré žijú v rôznych štátoch a počas tejto improvizovanej cesty sa o svojej rodine veľa dozvie. Osobitú pozornosť si zaslúži práve obsadenie. Hrajú tu mená ako Robert De Niro, Drew Barrymore, Kate Beckinsale a Sam Rockwell a všetci podávajú skvelé výkony.

Zázračný lekár: Príbeh Bena Carsona (Gifted Hands: The Ben Carson Story)

Ben Carson vyrastal ako polosirota. Nebol veľmi nadaným študentom, no mal veľký temperament. Napriek tomu, chlapcova matka vždy verila v jeho schopnosti a jemne ho tlačila do nových vecí a do postupného úspechu. Vďaka svojmu talentu a podpore rodiny sa Ben stal jedným z najvýznamnejších neurochirurgov v USA. Tento film vás naučí, že sa nikdy nemáte vzdávať, a že máte nasledovať svoje sny a túžby aj keď to môže byť ťažké.

Blafuj ako Beckham (Bend It Like Beckham)

18-ročnú Jess vždy fascinoval futbal. Jej rodina si ale myslí, že dievča by nemalo kopať do lopty na dvore s chlapcami. Jess sa však vďaka trénerovi dostane do profesionálneho futbalového tímu, no bude musieť pozbierať všetku odvahu a silu, aby všetkým dokázala, že je hodná svojho sna.

Alexander a jeho naozaj veľmi zlý deň (Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day)

Alexandrov deň začína tak, že mu vo vlasoch uviazne žuvačka. Každou chvíľou sa všetko stále len zhoršuje. Jeho rodina s ním súcití a on začne premýšľať, či sa zlé veci stávajú len jemu. Vedzte, že každý má občas zlý deň, keď sa nič mu nič nedarí. V hlavnej úlohe môžete vidieť Steva Carella, takže o zábavu bude postarané.

Životná šanca (One Chance)

Toto je neuveriteľný a dojemný príbeh o jednoduchom britskom chlapíkovi, ktorý už od detstva sníva o tom, že sa stane operným spevákom. Príbeh je o skúsenostiach so súťažou Británia má talent a o snoch. Nikdy neupustite od svojich snov a cieľov, nech to stojí, čo to stojí.

Begin Again

Gretta je skladateľka, ktorá prežíva ťažký rozchod so svojím priateľom. V bare sa náhodne stretne s Danom, bývalým hudobným producentom, ktorý obráti Grette život naruby. Spoločne sa rozhodnú nahrať nezávislý album, hoci nemajú žiadne peniaze, ani hudobníkov, ani nástroje. Určite si pozrite si tento skvelý inšpiratívny film.

Láska a basket (Love & Basketball)

Monica a Quincy sa stretli ešte keď boli deti. Chodili spolu do školy, von a spoločne hrali basketbal. V priebehu rokov sa ich priateľstvo premenilo na skutočný pocit, ktorý ale život rozdelil. Quincy prejde na profesionálnu úroveň a na svoju priateľku zabúda. Po niekoľkých rokoch však dostanú novú šancu. Príbeh o skutočnej a silnej láske medzi dvomi ľuďmi.

Divoká karta (Wimbledon)

Lizzie je mladá hviezda amerického tenisu. Petrovi sa naopak príliš nedarilo. Je to samotár, športovec, ktorý dúfa, že si ešte raz zahrá na turnaji vo Wimbledone. Lizzie a Peter žijú v odlišných svetoch, ale za pár týždňov v priebehu turnaja sa zblížia a zamilujú. Krásne pocity pomáhajú neúspešnému tenistovi vysporiadať sa so životnou prehrou v turnaji.

Lososy v Jemene (Salmon Fishing in the Yemen)

Arabský šejk sa pohráva s myšlienkou, ktorá je úplne absurdná. Chce v Jemene usporiadať preteky v love lososov. Pomáha mu v tom Evan McGregor a Emily Blunt. Tento film vás očarí svojou atmosférou a budete ho pozerať od prvej sekundy až po záverečné titulky.

Góóól! (Goal!)

Santiago Muneza je mexický prisťahovalec, ktorý pracuje ako záhradník a sotva si zarobí dosť na to, aby sa sám najedol. Mladý Santiago má však sen, za ktorý by obetoval čokoľvek. Sen stať sa profesionálnym futbalistom. Z rozmaru osudu sa ocitne v Anglicku, kde má jedinečnú šancu ukázať všetkým, čo dokáže. Tento film sa bude páčiť milovníkom futbalu, ale aj všetkým tým, ktorí sú schopní snívať ako hlavný hrdina.

Šanca na lásku (Last Chance Harvey)

Harvey je rozvedený a roky stále ubiehajú. Žije šedivý a nudný život, v ktorom sa deň nelíši od toho predchádzajúceho. V jeden deň však stretáva ženu menom Kate, s ktorou cíti silné spojenie bez toho, aby ju vôbec poznal. Veľkolepé duo Dustin Hoffman a Emma Thompson robia z tohoto filmu romantický zážitok.

Ak ste si nevybrali v tomto zozname, verím, že vám deň zlepšil aspoň slovenský preklad niektorých titulov. (Kde na to chodia?) Ktorý motivačný film sa najviac páči vám? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: Interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech