15 nových prípadov nákazy novým koronavírusom. Počet testovaných stále klesá

  • Za včerajší deň otestovali laboratóriá 808 ľudí
  • Najviac pacientov evidujeme v Žilinskom kraji
 srcset
TASR/Milan Kapusta
  • Za včerajší deň otestovali laboratóriá 808 ľudí
  • Najviac pacientov evidujeme v Žilinskom kraji

Na Slovensku nepribudlo žiadne nové úmrtie na COVID-19. Celkový počet testovaných pacientov za včerajší deň je 808.

Počet vyliečených pacientov sa za včerajší deň nezvýšil. Doposiaľ sa tak na Slovensku z nového koronavírusu vyliečilo 1 466 ľudí. Informuje web covid-19.nczisk.sk.

Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Na Slovensku tak potvrdili spolu už 1 764 infikovaných.V evidencii nepribudol žiaden nový vyliečený pacient, ochorenie prekonalo spolu 1 466 ľudí. Nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na Covid-19, dvaja noví pacienti sú hospitalizovaní. Spolu ich tak Slovensko eviduje 11. U šiestich z nich bolo ochorenie Covid-19 potvrdené.

Po sobotňajšom testovaní pribudlo desať prípadov koronavírusu v Žilinskom kraji. Tri nové prípady má Bratislavský kraj a po jednom evidujú v Banskobystrickom a Prešovskom kraji.

Jeden pacient je napojený na pľúcnu ventiláciu, informuje oficiálna stránka ministerstva zdravotníctva. 

Portál korona.gov.sk uvádza, že 7-dňový kĺzavý medián sa zvýšil na hodnotu 15.

Koronavírus na Slovensku v číslach

zdroj: https://covid-19.nczisk.sk/

 

Všetky interaktívne mapy s výskytom koronavírusu na Slovensku aj vo svete nájdeš TU >>

Mexiko má 5.najvyšší počet úmrtí

Počet úmrtí na koronavírusovú chorobu COVID-19 v Mexiku prevýšil v sobotu 30.000. Krajina v počte obetí prekonala Francúzsko a stala sa piatou najviac postihnutou od začiatku pandémie, pokiaľ ide o bilanciu mŕtvych. Informovala o tom agentúra TASR s odvolaním na zahraničné agentúry.

Mexické úrady oznámili 523 ďalších úmrtí na nákazu novým koronavírusom za uplynulý deň, čím jej celkový počet obetí stúpol na 30.366. Počet potvrdených infikovaných v Mexiku vzrástol o takmer 6000 na celkovo 251.165, čo je približne na úrovni Španielska, ktoré má ôsmy najvyšší počet prípadov nákazy.

V sobotu tiež približne 200 pouličných predavačov nakrátko zablokovalo viaceré hlavné ulice v centre metropoly Mexiko s požiadavkou, aby im umožnili znova predávať tovar.

Chodníky historického centra sú obvykle plné predavačov, ktorí si rozložia svoj tovar na stojany alebo deky. Od marca však mesto takéto neformálne obchodovanie zakázalo a uzavrelo väčšinu etablovaných podnikov v tejto štvrti, aby zamedzilo šíreniu nového koronavírusu.

Úrady tento týždeň umožnili čiastočné znovuotvorenie centra, hoci počet prípadov nákazy naďalej rastie. V piatok však toto povolenie zrušili po tom, ako v niektorých obchodoch hlásili nedostatočné hygienické opatrenia. Iných častí mesta sa zrušenie uvoľňovania v centre netýka.

Z USA hlásia za posledných 24 hodín vyše 43 700 nových prípadov s ochorením COVID-19, píše ďalej TASR.

Zdroje: TASR, SITA

Najnovšie video