178 nových prípadov. V stredu sme mali druhý najväčší denný prírastok od začiatku epidémie

  • V stredu 9. septembra pribudlo na Slovensku 178 nových prípadov koronavírusu
  • Celkovo je na Slovensku 5 066 zachytených prípadov
  • Laboratóriá vyhodnotili 5 021 testov
AktualneSIU
  • V stredu 9. septembra pribudlo na Slovensku 178 nových prípadov koronavírusu
  • Celkovo je na Slovensku 5 066 zachytených prípadov
  • Laboratóriá vyhodnotili 5 021 testov

V stredu 9. septembra pribudlo na Slovensku 178 nových prípadov koronavírusu. Laboratóriá vyhodnotili 5 021 testov. Ide o druhý najväčší denný prírastok od výskytu prvého prípadu. Rekord v počte nových prípadov bol 4. septembra, kedy pribudlo 226 pozitívne testovaných ľudí.

Celkovo je na Slovensku 5 066 zachytených prípadov. Počet vyliečených sa sa oproti predchádzajúcemu dňu zvýšil o 54, je ich 3 001. Potvrdených úmrtí na COVID-19 je aj naďalej 37.

V okrese Bratislava pribudlo v stredu 33 prípadov, v okrese Michalovce 17, v okresoch Košice, Lučenec a Nitra po 12. Desať prípadov zaznamenali v okrese Stará Ľubovňa, deväť v okrese Žilina, osem v okrese Trnava a po päť v okresoch Nové Zámky, Prešov, Sobrance a Tvrdošín. Po troch pozitívne testovaných potvrdili v okresoch Dolný Kubín, Galanta, Liptovský Mikuláš, Malacky, Prievidza, Púchov, Senec a Vranov nad Topľou. Po dva prípady zaznamenali v okresoch Námestovo, Považská Bystrica, Trebišov a Trenčín, jeden nový prípad majú okresy Bytča, Hlohovec, Kežmarok, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Skalica, Snina, Spišská Nová Ves, Stropkov, Šaľa, Topoľčany a Zvolen. Je medzi nimi 89 žien a 89 mužov, sú vo veku od 3 do 83 rokov.

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 115 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 95 pacientov. Na JIS je 16 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje osem pacientov. Počet aktívnych prípadov na Slovensku je aktuálne 2 028.

Počet aktívnych prípadov od začiatku epidémie:
Denný prírastok prípadov od začiatku epidémie: 
Zdroje: korona.gov.sk, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech