3 dôvody, prečo je dôležíté si na Slovensku udržať sarkazmus

  • Každý z nás potrebuje nejakú životnú stratégiu na zvládnutie dní, ktoré by sme najradšej úplne zrušili. Niektorí ľudia si osvoja takzvanú pozitívnu stratégiu, kedy hľadajú aj na 2-hodinovom meškaní vlaku niečo pozitívne. Iní prekonajú takzvaný "Deň blbec" aktivitami, vďaka ktorým sa aspoň na chvíľu cítia znova plní endorfínov.
sarcasmcover
  • Každý z nás potrebuje nejakú životnú stratégiu na zvládnutie dní, ktoré by sme najradšej úplne zrušili. Niektorí ľudia si osvoja takzvanú pozitívnu stratégiu, kedy hľadajú aj na 2-hodinovom meškaní vlaku niečo pozitívne. Iní prekonajú takzvaný "Deň blbec" aktivitami, vďaka ktorým sa aspoň na chvíľu cítia znova plní endorfínov.

A potom sme tu my. Ľudia chŕliaci sarkastické poznámky pri každej možnej situácii. Určite to má aj svoje odvrátené stránky. Naozaj kvalitný sarkazmus jednoducho slabší jedinci nezvládajú. Väčšinou preto, že ho nepochopia, cítia sa dotknutí alebo sa v sarkastickej poznámke nájdu. Sarkazmus je však skvelým životným nástrojom, ktorý nám pomáha vyťažiť čo najviac aj z tej najťažšej situácie. Prečo je však sarkazmus v živote tak účinný a na Slovensku veľmi obľúbený?

Kladie veci do perspektívy

Sarkastické typy ľudí len zriedka prežívajú hlboké emócie plné vášne. Na druhej strane sú zase ľudia, ktorí sa po každom novom romániku z horúčky sobotňajšej vodky v bare tvária, že našli životnú lásku. Alebo ako keby bol každý malý životný neúspech neprekonateľný zdrvujúci úder a ich život stratil zmysel. Ľudia plní sarkazmu o takýto typoch ľudí skôr vtipkujú.

zdroj fotografie:facebook.com/DemotivaciaOriginal

 

Niekedy sa môže zdať, že nie sme schopní naplno prežívať hĺbku a podstatu ľudskej osobnosti. V skutočnosti nás to len drží nad vecou v každej nepríjemnej situácií. Ak veci neberieme príliš vážne a nepreciťujeme ich do hĺbky, nemáme potom ani potrebu prehnane reagovať na životné sklamania. A vytáčať svojím správaním iných ľudí.

 

Udržuje veci vo vtipnej rovine

Ak je sarkazmus aplikovaný správne, vie ľudí naozaj pobaviť. A o to práve ide, humor je jednou z najlepších metód, ako sa dostať z nepríjemných situácie. Je dusno na pracovnom meetingu? Na odľahčenie situácie nepomôže nič tak dobre ako sarkastická poznámočka.

zdroj fotografie:facebook.com/zomriofficial

Krásne sa to ukázalo aj na Slovensku pri nedávnom rozdávaní hodností, ako by išlo o  ruže pre zrelé dámy na manifeste socialistov. Čo iné ostávalo slovenskému internetu ako uchopiť túto bizarnosť a vložiť ju do sveta meme obrázkov a nechať ľudovú tvorbu hovoriť za seba.

 

Vyselektuje ti pravých priateľov, ktorí stoja za to

U niektorých ľudí sarkazmus podnecuje negatívne správanie. Každý má na vec iný názor, a preto si o tebe môže veľa ľudí myslieť, že si nepríjemný a drzý alebo na silu vtipný. Iní zase reagujú vľúdnejšie a zdá sa im akoby im ten druhý hovoril priamo z duše. Ak si teda nemieniš odpustiť pár sarkastických poznámok na adresu druhých, buď pripravený, že slabšie povahy to zrejme od teba odláka, ale tí praví s tebou zostanú.

zdroj:httpi.imgur.com

 

Ako raz povedal Oscar Wilde: „Sarkazmus je najnižšou formou vtipu, ale najvyššou formou inteligencie“. Jeho zložkami sú cynizmus a povýšeneckosť. Na rozdiel od irónie odmieta ďalšiu komunikáciu a vyjadruje aj určitý stupeň pohŕdania.Sarkazmus stimuluje kreativitu, tvorbu nových myšlienok, pochopenie či inovatívne a užitočné riešenia problémov. Logicky z toho vyplýva, že čím viac Slovákov si osvojí sarkazmus, tým v lepšej atmosfére si tu budeme nažívať.

zdroj titulnej fotografie:facebook.com/pg/sarkazmusirónia/facebook.com/zomriofficial

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech