5 európskych krajín, kde za „pár eur“ vyžiješ ako kráľ. Hrnie sa do nich množstvo ľudí

  • Máš chuť na zmenu?
  • Život v týchto krajinách ťa naozaj nevyjde draho
ulica v Portugalsku a mesto v Malte
Pexels/Lisa Fotios, Som Thapa Magar
  • Máš chuť na zmenu?
  • Život v týchto krajinách ťa naozaj nevyjde draho

Všetci vieme, čo je to „americký sen“, existuje ale „európsky sen“? Mnohí by možno odpovedali, že je to práca na vysoko postavených pozíciách v prestížnych firmách v Paríži, Londýne či Berlíne. Doba sa už ale posunula, a tak je dnes pre mnohých ten pravý „európsky sen“ žiť pokojný, naplnený život bez potreby tráviť každú minútu našej bdelosti v práci. A to je presne to, čo nám Európa ponúka.

Európa s jej pestrou škálou kultúr, jazykov a krajín je ideálnym miestom na život s nižšími životnými nákladmi. Jediným trikom je vedieť, kde hľadať. Európa nie je len o Paríži s jeho astronomickým nájomným alebo o Londýne s nekonečnými nákladmi na potraviny. Európa je taktiež o tých menších, menej známych miestach, kde je život nielen lacný, ale aj plný kvality.

Nie, nemusíš sa vzdať svojich snov o živote, len musíš trochu prehodnotiť svoje priority a zamerať sa na miesta, kde môžeš žiť svoj život naplno a bez obrovských nákladov. Je to realita v niekoľkých európskych krajinách. A v tomto príspevku ti predstavíme práve tých „TOP 5“ z nich.

Samozrejme by niekto mohol oponovať, že prenájom bytu v Stropkove a nákup v miestnej večierke vyjde menej, pokiaľ si ale môžeš dovoliť pracovať z ktoréhokoľvek kúta sveta, bola by škoda neobjaviť aj iné kultúry a nové, krásne miesta.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Go Banking Rates, Travel Safe - Abroad, Visit Ukraine Today, International Living, Expatistan, International Living

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá