5 kníh, ktoré ti zmenia život!

  • Kontinuálne vzdelávanie oddeluje priemerných od bohatých. Každý mesiac prečítam minimálne jednu knihu a snažím sa vyhradiť si na ňu pravidelný čas. Toto sú niektoré z kníh, ktoré mi zmenili život a ukázali mi cestu finančnej slobody.
image_1437985731.jpeg
  • Kontinuálne vzdelávanie oddeluje priemerných od bohatých. Každý mesiac prečítam minimálne jednu knihu a snažím sa vyhradiť si na ňu pravidelný čas. Toto sú niektoré z kníh, ktoré mi zmenili život a ukázali mi cestu finančnej slobody.

 

88% bohatých číta denne a 67% bohatých sleduje televíziu menej, ako hodinu denne. Vieš koľko percent chudobných ľudí číta? Dve. Toto sú len niektoré zo štatistík Thomasa Corleyho, ktoré získal po rozhovoroch s bohatými a chudobnými ľuďmi ohľadom ich zvykov. Keď väčšina ľudí dokončí svoju školu, myslia si, že učeniu je koniec. Vo svete vidno kopec individualít, ktoré si myslia, že okamžite po získaní diplomu majú schopnosť ísť von, uspieť a zbohatnúť.

 

 

Mark Cuban – “How To Win At The Sport Of Business”

Mark Cuban je taký správny hajzlík. Je to môj obľúbený podnikateľ a jeden z najinteligentnejších biznismenov na svete. Mark sa neustále snaží pomáhať mladým a jeho kniha „How To Win At The Sport Of Business“ je jednoduché čítanie, ktoré ti zmení život.

V tejto malej knižke, ktorá je prakticky len súhrnom jeho blogu, hovorí o svojich skúsenostiach so životom, biznisom a peniazmi. Píše o povolaní barmana, živote v malom apartmáne s ďalšími piatimi ľuďmi a nespočetnom množstve zlyhaní. Inšpiratívne čítanie.

 

Robert Kiyosaki – “Rich Dad Poor Dad”

Táto kniha všetko mení od základov. Robert rozpráva, ako vyrástol s dvoma otcami (jeden z nich bol otcom jeho kamaráta), a prežil dve rozličné filozofie k životu a bohatstvu. Mne táto kniha dala úplne novú perspektívu, ako ľudia rozmýšľajú a ako to ovplyvňuje ich šance zbohatnúť. A najlepšia myšlienka celej knihy? „Kým si mladý, pracuj, aby si sa niečo naučil, nie aby si zarobil.“

 

Koľko ľudí chodí do svojej práce len kvôli peniazom alebo prestíži?

 

 

Tim Ferriss – “The 4-Hour Workweek”

Tim Ferriss je jeden z najinšpiratívnejších podnikateľov a zároveň jeden z najlepších svetových blogerov a autor troch bestsellerov. Po tom, čo Tim vyštudoval Princeton, odmietol žiť v typickom systéme „od 9 do 5“ a našiel si vlastnú cestu.

V tejto knihe Tim učí, ako sa vyhnúť upadnutiu do stereotypného systému práce a žiť život podľa vlastných pravidiel. Okrem toho sa naučíš, ako vybudovať pasívny príjem, cestovať, využívať virtuálne asistentky a ako preniesť celkovo svoje povinnosti na iných.

 

Thomas Stanley – “The Millionaire Next Door”

Predaj troch miliónov kópií tejto knihy nie je náhoda. Povie ti totiž oveľa viac, ako len že bohatí sú vlastne skromní. Výskum Thomasa Stanleyho nás prevedie mysľou bohatých a nie tak bohatých ľudí. Thomas píše aj o tom, ako napríklad môže bohatý rodič zničiť budúci finančný život svojho dieťaťa tým, že vytvorí závislosť.

 

Táto kniha je jednoducho úprimná a varuje, čo všetko naozaj obnáša byť bohatým.

 

 

Ramit Sethi – “I Will Teach You to Be Rich”

Ak už niečo o peniazoch vieš, nemusíš ju čítať. Je to však jednoznačne najlepšia kniha pre každého začiatočníka, ktorý sa chce o peniazoch niečo naučiť. Remit Sethi je v podstate len ďalší chlapík ako Tim Ferriss, ktorý sa rozhodol prevziať kontrolu nad svojim životom. Dnes je finančným guru a prakticky ti poradí, ako ušetriť a ako správne míňať peniaze, aby si si stále užíval veci, ktoré máš rád.

V jeho knihe prináša šesťtýždňový osobný finančný program, určený pre mladých ľudí. Takže ak chceš zmeniť svoj život, polož ovládať a vezmi do ruky jednu z týchto kníh.

 

Zdroj: elitedaily.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech