5 podstatných kníh o histórii dizajnu.

Pre lepšiu budúcnosť je nevyhnutné poznať minulosť, nie len preto aby sme sa nemuseli učiť z vlastných chýb ale z chýb, ktoré urobil niekto druhý. Či už robíte weby, grafický dizajn alebo niečo podobné, mali by ste poznať inovátorov, ktorých formovali vzhľad nášho sveta.

Theodore Roosevelt raz povedal: „Čím viac budete vedieť o minulosti, tým lepšie budete pripravený pre budúcnosť“.

Ponorte sa do práce vplyvných, ikonických kreatívcov v tomto zozname kníh, ktoré ukazujú ako dizajn pomáhal vytvárať našu kultúru a históriu. Tieto knihy hovoria o kreatívnych prácach najlepších mozgov histórie dizajnu.

Graphic Design Time Line: A Century of Design Milestones

Autor: Steven Heller

Graphic Design Time Line  A Century of Design Milestones  Steven Heller  Elinor Pettit  9781581150643  Amazon

Toto bezkonkurenčné dielo je prvý záznam milníkov grafického dizajnu, od začiatkov životaschopného umenia a remesla, až po jeho najviac sofistikované úspechy dneška. Každá dvoj-stránka sa venuje jednému roku z dvadsiateho storočia. Kompletne s veľa ilustráciami je toto ideálna kniha, poskytujúca odpovede na nekonečné historické otázky. Kedy bol vymyslený štýl alebo technológia, kedy sa narodil alebo zomrel dizajnér, kedy začal nejaký smer či škola. Všetko je tu!

20th Century Design: A Decade-by-Decade Exploration of Graphic Style

Autor: Tony Seddon

847865b5945ae914f6db862feecdeaf0

Prežite grafický dizajn od roku 1900 až do konca dvadsiateho storočia skúmaním štýlu celých desaťročí. Každá kapitola obsahuje rozsiahli prehlad grafického dizajnu v jednom desaťročí s informáciami o vplyvoch ostatných oblastí, ako je politika, architektúra, technológia a ostatné. Každá kapitola obsahuje profily popredných dizajnérov, rovnako ako časovú os grafického dizajnu a ďalších relevantných oblastí. Objavte ešte viac o dizajne v každom desaťročí pohľadom na písma, palety farieb, ktoré definovali každý z nich.

Design/Writing/Research: Writing on Graphic Design

Autor: Ellen Lupton, J. Abbott Miller

Design-Writing-Reseach

Keď sa objavili v polovici 90-tych rokov veľmi originálna zbierka esejí od týchto autorov, mali obrovský vplyv na generáciu mladých dizajnérov. Informovala ale nikdy nezaťažovala kritickými téoriami, ich témami bola skôr dekonštrukcia, moderné hieroglyfy, vzťah rôznych vizuálnych kultúr a vizuálna prezentácia Afroameričanov. Autori nadizajnovali vlastnú knihu a kniha ostáva nezvyčajnou do dnes.

Graphic Design History: A Critical Guide

Autor: Johanna Drucker, Emily McVarish

0205867715

Toto je podstatný zásah do dejín grafického dizajnu, aj keď kladie väčší dôraz na sociálne faktory, ktoré formovali prax, na podmienky výroby, ktoré mohli byť videné v minulosti. Zámer bolo hlavne zaujať študentov pomocou pekne ilustrovanej, ale kritickej príručky, ktorá sa stala podstatným čítaním pre každého, kto hľadá lepšie pochopenie toho, čo znamená grafický dizajn v post industriálnej spoločnosti.

Milton Glaser: Graphic Design

Autor: Milton Glaser

P0708_52209e8578ec3

Glaser bol jeden z podstatných dizajnérov, ktorí tvorili dejiny pomocou jeho obalov kníh a celkovo umením. Je to jeden z najinšpiratívnejších dizajnérov posledných 50 rokov. Toto je jeho prvá monografia plná drzosti, vizuálnej energie a štýlu, s ktorou zachytil jeho éru. Pozrite sa nato, čo je možné vytvoriť keď dizajnér vie kresliť. Kniha je určite pre každého, kto pracuje v odbore.

Toto bolo 5 základných a podstatných kníh, ktoré by mal poznať každý dizajnér. Máte nejaké, ktoré Vám tu chýbajú? Tak ich pridajte do komentárov.

Zdroj:

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech