5 ranných rituálov, ktoré vykonávam pred odchodom do práce

  • Mnohí z nás pracujú tak 40-50 hodín týždenne. No keď odrátame Facebook, kávu a nezmyselné porady, skutočne kvalitnú prácu robíme len pár hodín týždenne.
tumblr_n6v9k5Dfuu1qakm7uo1_1280-800x399
  • Mnohí z nás pracujú tak 40-50 hodín týždenne. No keď odrátame Facebook, kávu a nezmyselné porady, skutočne kvalitnú prácu robíme len pár hodín týždenne.

Aby si dokázal využiť svoj čas v práci čo najefektívnejšie a bol v priebehu dňa čo najproduktívnejší, toto je 5 návykov, ktoré by ti mohli pomôcť:

Sedem minút cvičenia. Nie 10, len 7. Je to dosť na to, aby ťa to nakoplo a nie príliš veľa, aby ti to skomplikovalo ráno. Asi najlepšia pre tento účel je aplikácia 7 Minute Workout. Za 7 minút precvičíš kompletne celé telo.

Stocksy_txp7efbd15bYRd000_Small_622024

Začni zelenou. Hoci sme tisíckrát počuli, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, aj tak to väčšinou skončí pri jogurte alebo ovsených vločkách. Skús miesto toho vziať niečo zelené a urobiť si zelené smoothie. Trvá to pár minút, nie je to drahé, je to super zdravé a nakopne ťa to viac, ako hocijaká káva. Mojim obľúbeným je: jablko, banán, pomaranč, špenát, uhorka, brokolica a chia semiačka.

Vyber si 3 veci, ktoré urobia tvoj deň úspešným. Kým sa mi mixuje smoothie, vždy si napíšem na papier tri veci, ktoré ten deň musím dosiahnuť, aby som ho považoval za úspešný. Nie je každý deň víťazstvom, no ráta sa dlhodobý progres, nie malé výhry.

productivity_elite_daily-800x400

Rozdeľ si tasky. Áno, mám to-do list plný na najbližšie dva týždne. Ale dlho som robil chybu, že som si na jednotlivé úlohy nevyhradil konkrétny čas. Nechcem zájsť s plánovaním príliš ďaleko, aby som nestrávil viac času plánmi než prácou, preto som si zatiaľ aspoň rozdelil tasky na tie, ktoré musím stihnúť pred obedom a tie, ktoré musím stihnúť do štvrtej. Večer mi dajte pokoj.

Nakopni sa po obede. Iste, toto už nemožno nazývať rannou rutinou, no zaradil som to sem, pretože je to veľký deal v boji o lepšiu produktivitu. Po obede si daj 15 minútovú „meditáciu“, vypni počítač, sadni si niekam do kľudu a sprav si v hlave menšie resumé toho, čo si už urobil a čo ešte urobiť musíš.

Skús týchto 5 krokov aplikovať najbližší týždeň a výsledok ťa možno prekvapí. Tak nech je rok 2016 produktívny!

elite-daily-Aila-Images-coffee

Zdroj: entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech