5 vecí, ktorými by si sa rozhodne nemal nechať viazať

  • Viazanosť a zmluvy na dlhú dobu môžu dať pocit dospelosti a organizovaného života. Väčšina moderných dospelých ľudí však vie, že s tým prichádza aj mnoho nástrah, preto uprednostní vzťah bez záväzkov.
05_signs_relationship_solid_rock_squad_loves_jacob-ammentorp-lund
alamy.com
  • Viazanosť a zmluvy na dlhú dobu môžu dať pocit dospelosti a organizovaného života. Väčšina moderných dospelých ľudí však vie, že s tým prichádza aj mnoho nástrah, preto uprednostní vzťah bez záväzkov.

S operátorom, s obľúbeným fitkom alebo hoci aj s partnerom. Veci ako hypotéka alebo pôžička sú vysoko individuálne a v istej miere sa im v dnešnom živote nedá vyhnúť. V akých oblastiach by si však mal zvážiť podpísanie viazanosti, a prečo sa dozvieš v tomto článku.

Fitko

Pri športoch existuje najväčšie riziko toho, že služby zrazu nebudeš schopný využívať. Zranenie, sťahovanie (celkom bežné), alebo jednoducho zlenivieš a nevyužiješ daný poplatok ani spolovice. Mesiac, druhý, a zrazu z tvojho budgetu odchádza celkom slušná suma len tak, za nič. A z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že prevádzkovateľ akoby už nemal motiváciu ponúkať super služby, ak tam má ľudí, ktorí sa aj tak vrátia. A aj keby sa nevrátili, peniaze od nich dostane tak či tak.

Foto: Pexels.com

Internet

Keď si vybavujem ubytovanie v zahraničí, viac než teplá voda ma zaujíma, či neprídem o polovicu nervových buniek pri načítaní Facebooku. Kvalitná optická linka je už samozrejmosťou. Nahradí telku, telefón aj rádio, keďže všetky služby aj tak postupne prechádzajú na režim online. Zároveň hľadám cenovo čo najvýhodnejšiu alternatívu. Podľa mnohých diskusií na internete a započutých rozhovorov však usudzujem, že viazanosť ani tu nie je výhodná. Možno tvoj operátor neponúka to najlepšie z momentálne dostupného a na vypovedanie zmluvy musíš čakať ešte 8 mesiacov. Jednou z možných alternatív je internet bez viazanosti. Optické pripojenie so 100 megabitmi znie ako pohladenie pre dušu.

Foto: Pexels.com

Televízia

Áno, je nepochybné, že toto médium, vďaka čoraz viac rozšírenému internetu, postupne stráca na aktualite. Televízny archív, vďaka ktorému si pozriem, čo chcem, kedy chcem, alebo HBO seriály ma však ešte vedia pritiahnuť večer po práci na gauč. Ale čo, ak o 3 mesiace už túto rozkoš nebudem potrebovať? Na Slovensku vhodnú alternatívu bez viazanosti ponúka Slovanet, aj s tematickými a prémiovým balíkmi TV kanálov podľa tvojho výberu. S HBO GO dokonca zaniká nutnosť tvojej prítomnosti v pohodlí domova – produkciu dielne HBO môžeš mať stále so sebou, a to hneď na štyroch zariadeniach.

Foto: Pexels.com

Telefón

Ja síce v bežnom styku s pevnou linkou nie som a človek by si myslel, že ide o celkom staromódny, takmer zaniknutý spôsob komunikácie. Keď však máš firmu, vieš, že potrebuješ mať telefónne číslo, kde budeš zastihnuteľný vždy, keď je niekto v kancelárii. Zároveň pevná linka odbremení tvoj mobil od neprijatých hovorov od obchodných partnerov.

Foto: Pexels.com

Pôžička na veci nie úplne nevyhnutné

Šikovne umiestnená ponuka najvýhodnejšej pôžičky na e-shope hneď tlačidlom „kúpiť“ a si v tom. Mne osobne príde upísať sa úveru s hocijako výhodnými percentami len preto, aby som mala zajtra doma novú telku alebo zrkadlový foťák, zbytočné. Našetriť si na novú vec môže byť viac challenging, ale aspoň si ju kúpiš raz a už nemusíš myslieť 18 mesiacov na to, že musíš platiť splátky.

Foto: Pexels.com

Čo si myslíš o viazanosti ty? Je v tvojom okolí bežné, že kamoš nemôže zaplatiť pivo navyše, lebo mu v piatok stiahli splátku za vysávač?

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Slovanet.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech