7 bratislavských kaviarní pre freelancerov

  • Kam zájsť, keď sa domáce prostredie javí ako úplne neinšpiratívne miesto, a preto je tvojím officom mesto? Poprípade ak ťa čaká stretnutie a chceš druhej strane prirodzene ukázať len to najlepšie, čo tu máme? Poradíme ti, kde sa najlepšie sústredí, práca je ozajstným pôžitkom, káva chutí ako priamo z Brazílie a wifi má rýchlosť svetla.
11870719_402960136578615_1845640739612711020_n
  • Kam zájsť, keď sa domáce prostredie javí ako úplne neinšpiratívne miesto, a preto je tvojím officom mesto? Poprípade ak ťa čaká stretnutie a chceš druhej strane prirodzene ukázať len to najlepšie, čo tu máme? Poradíme ti, kde sa najlepšie sústredí, práca je ozajstným pôžitkom, káva chutí ako priamo z Brazílie a wifi má rýchlosť svetla.

 Pre ľudí, ktorí radi pracujú (či musia pracovať) vonku, má Bratislava množstvo sľubných zákutí. Dá sa v nich príjemne naraňajkovať, popíjať skvelú kávu, osviežujúce limonády, pochutnať si na sendvičoch či teplom jedle, poprípade zamaškrtiť na poctivých koláčoch a zákuskoch. To najdôležitejšie, čo tu nájdeš, je kľud a príjemné prostredie, ktoré svojou nevtieravosťou nevyrušuje od koncentrácie, zato v nás vzbudí kreatívneho ducha. (A prahnutie po položkách z jedálneho lístka…)

Štúrovci

Priekopník vintidž hipsteriny v Bratislave láka útulným interiérovým zariadením, nevtieravou hudbou v pozadí, pohodlným sedením, chutnými sendvičmi, kávou, skvelými koláčmi… Tie sa síce za posledné roky poriadne scvrkli (zatiaľ čo ceny tento trend nekopírovali), no celkovo zostáva Štúr stále príjemným miestom na profesionálne rozjímanie. Ešte vás aj naučia, ako sa vyslovuje slovo „quiche“.

Náš tip: domáci ľadový čaj. Už nikdy nebudete chcieť Nestea.

foto: štúrovco

 

Rannô Ptáča

Jeden z mála slovenských podnikov s plnohodnotnou ponukou výdatných raňajok. Skvelé na ranné stretnutia a vhodné pre všetky ranné vtáčatá, keďže svoje brány Ptáča otvára už o siedmej ráno. Vajíčka na všetky spôsoby, omelety, buritá, lievance, ovocné šaláty, raňajkový burger, džúsy… Vyberte si a hor sa do práce.

Náš tip: Domáca krupicová kaša, ktorú len tak hocikde nenájdete. Tu áno.

foto: Rannô Ptáča

 

Mondieu

Estetické a kulinárske gurmánstvo ako stvorené pre všetkých pôžitkárov. Ak pri práci bažíš po kráse kombinovanej s pôžitkom, nebude na škodu zastaviť sa práve tu. Vyvážené chute, prevažne zdravý jedálniček. Okrem povinnej kávy aj slané/sladké palacinky, pšeno, mix syrov, či domáce nátierky. Nevýhodou sú oproti ostatným podnikom vyššie ceny.

Náš tip: Koláče, ktoré rozhodne stoja za všetky výčitky. A makarónky – jedny z najlepších v Bratislave.

www.facebook.com/ondrejbobekphoto

foto: Mondieu

 

Foxford

Jednoznačným plusovým bodom je originálny dizajn značky, prostredie podnikov a prepojenie s jedným z najobľúbenejších kníhkupectiev, Martinusom. V priestoroch na Obchodnej na prízemí je normálna kaviareň, na prvom poschodí sa nachádza ešte útulnejšie miesto ako stvorené na učenie sa, alebo prácu. Ďalšia pobočka, taktiež s knihami, sa nachádza na Laurínskej.

Náš tip: Knihy. Kuchyňa je fajn, ale počas prestávky od práce ťa duševne neobohatí, zato knihy áno. Okrem nich sa na Obchodnej pravidelne organizujú prednášky, workshopy a besedy knižných autorov.

foto: Foxford

 

Káva.Bar

Malé, milé, útulné. Je treba viac? K tomu ešte príjemne hipstersky a domáco pôsobiaci priestor, kde sú steny popísané, stoly vyložené starými pozliepanými novinami a barový stôl umiestnený tak, aby z neho bol výhľad cez veľké presklené okno priamo na ulicu.

Náš tip: poctivá káva a cheesecaky. A retro hudba. A limonády. A platenie kartou. (Aj v takomto malom podniku.)

 foto: Káva.bar

 

Gorila a iní primáti

Môžete si vybrať medzi Námestím SNP a Laurínskou. Obe majú blízko ku knihám a prostrediu, v ktorom sa kultúra kávičkovania mieša s kultúrou ako takou – letné kino, komorné koncerty, besedy, standup.

Náš tip: káva a kultúrny program

foto: Gorila a iní primáti

 

La Putika

Ich pobočky sa po celej Bratislave postupne objavujú ako huby po daždi, no najznámejšie sú aj tak asi tie v centre. A áno, do Putiky sa dá ísť aj bez úmyslu piť, ale to sa tam robí najlepšie. Ideálne v skupine, dá sa ale aj sám a s prácou. Šero interiéru je ako stvorené na neskoré posedenia, poprípade na dlhé zimné večery. Ak vystriehneš čas, keď sa tam nezišla celá Bratislava a preferuješ na prácu večer, zavítaj sem.

Náš tip: Málo trinásťročných. Víno a pivo za fajn cenu. K práci štipka melanchólie.

foto: La Putika

Zdroj titulnej fotografie: facebook Kava.bar

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK