7 kvalít, ktoré v milionároch nikdy nenájdeš

  • Plánuješ alebo veľmi by si sa chcel stať milionárom? Jednoducho rob ako robia bohatí.
bill-gates-says-us-government-should-tell-users-when-looking-at-their-data-503146-2
  • Plánuješ alebo veľmi by si sa chcel stať milionárom? Jednoducho rob ako robia bohatí.
  1. Nie sú závislí na TV

Milionári nestrácajú svoj drahocenný čas pozeraním TV alebo Netflixu. Namiesto toho si veľmi radi vytiahnu a prečítajú dobrú knihu. Od Elona Muska až po Warrena Buffetta skoro všetci známi ľudia denne čítajú často aj niekoľko hodín. Zatiaľ, čo sa obsah mení, tak najmenej čítajú fantasy alebo SCIFI a naopak najviac čítajú literatúru, ktorá ich posúva vpred a učí ich novým veciam. Jasné, možno nebudú vedieť, o čom je nové Game of Thrones, ale určite môžu povedať, že čas venovaný čítaniu rozhodne stál za to.

reading

foto: lifehack.org

  1. Neizolujú sa od ostatných

Milionári sú veľmi sociálne založení ľudia. Neustále sa stretávajú s novými ľuďmi, či už pre krátky rozhovor alebo aj návrh na biznis. Dávajú obrovský záujem do expanzie ich siete, pretože vedia, že dobré vzťahy s ľuďmi sú základným kľúčom k úspechu.

billgates_warrenbuffett

foto: financebuzz.io

  1. Nerozmýšľajú nad všetkým 2 krát

Úspešní ľudia, zvyčajne jednajú podľa ich inštinktu a nepremýšľajú stále dokola nad jednou vecou. Nehovorím, že nezvažujú každú možnosť, ale snažia sa nedostať z analýzy problému do jeho paralýzy, odkiaľ je veľmi ťažko sa už dostať. Po opatrnom zvážení ich možností, smeru cesty a cieľov sa už neobracajú späť.

20jci200x2w9

foto: tsinghua.edu.cn

  1. Nikdy sa nevzdávajú bez boja

Milionári pri prvom neúspechu, ktorý sa dostaví, nedvíhajú bielu vlajku. Vydržia v ťažkých časoch, keď sa nedarí a neúspech sa dostavuje dennodenne. Mnohí podnikatelia čelia kritike a pochybám od kolegov, priateľov či rodiny, ale odmietajú sa vzdať. Vedci dokázali (aj keď to bolo asi úplne jasné), že výdrž v ťažkých časoch je potrebnejšia k úspechu ako IQ. Reálny víťazi neustupujú, ale bojujú až do konca.

Mark-Zuckerberg-wants-us-to-run-a-mile-a-day-in-2016-but-hes-doing-it-wrong

foto: weggl.com

  1. Nevynechávajú posilňovňu

Bohatí podnikatelia chápu, aký obrovský vplyv má ich ranný tréning na produktivitu, šťastie a sústredenie sa počas celého dňa. Ranná rozcvička ti môže iba spríjemniť celý začínajúci deň.

 

  1. Nevypínajú budík aby mohli dlhšie spať

Mnoho úspešných milionárov ráno vstáva spoločne s východom slnka, vždy plní energie a s potešením pre uskutočňovanie ich cieľov. Málokedy sa stane, že oni sú práve tí, ktorí meškajú na stretnutie alebo do práce.

Caucasian businessman standing on urban rooftop

foto: huffingtonpost.com

  1. Nikdy nie sú znudení

Najúspešnejší ľudia nikdy nemajú dôvod sa nudiť, pretože každý deň vidia v niečom príležitosť sa naučiť nové veci a experimentovať. Skôr, ako by zostali doma a pozerali filmy, idú von a stretávajú sa s ľuďmi, chodia prednášať, čítajú knihy a hlavne zväčšujú ich najväčšie aktívum – ich vedomosti.

succespeople5

foto: fastcompany.com

Zdroj clanku: Larry Kim, byrslf.co, zdroj titulnej fotografie: news.softpedia.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech