84 prípadov za utorok. Máme tu superšíriteľov zodpovedných za 80% infekcií, tvrdí Krajčí

  • V utorok 25. augusta pribudlo na Slovensku 84 nových prípadov koronavírusu
TASR/AP
  • V utorok 25. augusta pribudlo na Slovensku 84 nových prípadov koronavírusu

V utorok 25. augusta pribudlo na Slovensku 84 nových prípadov koronavírusu. Laboratóriá vyhodnotili 4 090 testov.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí označil situáciu na Slovensku za zlú, ale pod kontrolou. „Máme tu superšíriteľov. Je to asi 10 percent nezodpovedných ľudí, ktorí nesú vinu za 80 percent ďalších infekcií. Opatrenia musíme nastaviť tak, aby sme týchto superšíriteľov eliminovali,“ povedal Krajčí s tým, že má v pláne osloviť silové zložky, aby lepšie donucovali ľudí dodržiavať predpísanú karanténu.

Komunitným šírením by som to nenazval. Teraz ale bude problém dohľadať kontakty infikovaných ľudí. Prosím všetkých, ak máte akékoľvek príznaky, zostaňte doma. Je to veľmi nefér, chodiť medzi ľudí a ešte bez rúška,“ dodal.

Štát tiež plánuje posilniť testovacie kapacity. „Vytvoríme nové odberné miesta, vysokokapacitné,“ povedal minister. 

Celkovo je na Slovensku 3 536 zachytených prípadov. Počet vyliečených sa sa oproti predchádzajúcemu dňu zvýšil o 25, je ich 2 192. Počet aktívnych prípadov je 1 311.

Pozitívne testovaní boli vyšetrení v okresoch: v okresoch: Bratislava (21), Košice (8), Spišská Nová Ves (8), Trenčín (8), Michalovce (6), Nitra (6), Senica (5), Galanta (4), Malacky (3), Ilava (2), Trnava (2), Žilina (2), Banská Bystrica (1), Komárno (1), Nové Zámky (1), Partizánske (1), Pezinok (1), Púchov (1), Revúca (1), Rožňava (1) a Stará Ľubovňa (1). Je medzi nimi 45 žien a 39 mužov.

Počet hospitalizovaných ľudí je 70, z toho potvrdené ochorenie COVID-19 má 42 ľudí. Na JIS je sedem pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú traja ľudia. 

Počet aktívnych prípadov od začiatku epidémie:
Denný prírastok prípadov od začiatku epidémie: 
Zdroj: korona.gov.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech