Na severnom Slovensku zaútočil na muža medveď. Obec vydala varovania
- Medveď zaútočil na muža pri závode v Sučanoch
- Muž utiekol cez diaľničné oplotenie
- Medveď zaútočil na muža pri závode v Sučanoch
- Muž utiekol cez diaľničné oplotenie
V sobotu popoludní došlo k ďalšiemu stretu človeka s medveďom, tentoraz v blízkosti priemyselného závodu PREFA v Sučanoch. Podľa prvotných informácií sa muž snažil pred útočiacou šelmou zachrániť útekom. Informuje o tom TV JOJ.
Zranený muž v snahe uniknúť medveďovi prekonával aj diaľničné oplotenie. Práve tam si ho všimli okoloidúci vodiči, ktorí okamžite zastavili a privolali záchranné zložky. Zraneného následne previezli do nemocnice.
TASR uvádza, že išlo o medvedicu. O rozsahu mužových zranení zatiaľ nie sú dostupné presné informácie.
Obec Sučany už na incident reagovala prostredníctvom svojej oficiálnej stránky na sociálnej sieti, kde obyvateľov varuje pred pohybom v okolí priemyselného závodu. „Vážení občania, z dôvodu bezpečnosti Vás žiadame, aby ste sa nepohybovali v okolí závodu PREFA, nakoľko v uvedenej časti obce došlo k napadnutiu človeka medveďom hnedým. Situáciu rieši zásahový tím a poľovníci,“ uvádza sa v upozornení.
Samospráva tiež informuje, že v prípade ohrozenia môžu občania kontaktovať Operačné stredisko pre medveďa hnedého na bezplatnom telefónnom čísle 18 081.
správu budeme aktualizovať.
Čítaj viac z kategórie: Zo Slovenska
Zdroje: TV JOJ, FB/Obec Sučany