Aboutyou bude mať obrovskú konkurenciu. Na Slovensko mieri jeden z najúspešnejších fashion online shopov

  • Zalando je európska online platforma pre módu a životný štýl
  • Okrem Slovenska tento rok expanduje do Chorvátska, Slovinska, Estónska, Litvy a Lotyšska
zalando
corporate.zalando.com
  • Zalando je európska online platforma pre módu a životný štýl
  • Okrem Slovenska tento rok expanduje do Chorvátska, Slovinska, Estónska, Litvy a Lotyšska

Európska online platforma pre módu a životný štýl Zalando pôsobí v takmer dvadsiatke krajín. Ponúka široký výber tovaru: obľúbené luxusné značky, oblečenie od známych módnych návrhárov, športové oblečenie aj detské. Milovníci módy, dajte sa do pozoru. Zalando oznámilo, že plánuje expanziu, a to aj na Slovensko. Stane sa tak už tento rok.

Tento rok expanduje do šiestich krajín

Agentúra SITA informuje, že spoločnosť v tomto roku podľa jej vyjadrení rozšíri svoje pôsobenie o ďalšie európske trhy. Expanduje na Slovensko, do Chorvátska, Slovinska, Estónska, Litvy a Lotyšska. V roku 2022 chce vstúpiť aj na trh Maďarska a Rumunska. V minulom roku firma rozšírila svoju aktívnu zákaznícku základňu zákazníkov o 25 % na celkových 38,7 milióna.

Prácu v banke zavesila na klinec a začala podnikať. Jej lodičky nosí aj prezidentka

Zvyšuje rastové ambície

Spoločnosti sa v minulom roku v rámci celkového hospodárenia darilo, výrazne rastové ambície má aj do budúcnosti. Vlani platforma dosiahla hrubý objem predaja tovaru spoločnosti 10,7 miliárd eur pri medziročnom náraste o 30,4 % a zisk EBIT stúpol o 5,3 % na 420,8 miliárd eur.

 V roku 2020 pripadalo 16 % hrubého objemu tovaru na udržateľnejšie výrobky, zatiaľ čo v roku 2019 to bolo len 7 %. Po silnom finančnom vlaňajšku upravila spoločnosť svoje rastové ambície a do roku 2025 chce zvýšiť objem predaja tovaru na viac ako 30 miliárd eur.

Zalando je európska online platforma pre módu a životný štýl. Spoločnosť vznikla v Berlíne v roku 2008. Má viac ako 38 miliónov aktívnych zákazníkov na sedemnástich trhoch. Ponúka oblečenie, obuv, či doplnky.

Slovenky si jej unikátne kabelky zamilovali. Keď však Dajana Rodriguez začínala, nemala ani na plyn

Zdroje: Zalando , SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech