Adidas vyrobil biologicky rozložiteľné tenisky z umelých pavúčích vlákien

  • Po teniskách vyrobených z odpadu prichádza spoločnosť Adidas s ďalšou revolučnou "eko" novinkou.
collage
  • Po teniskách vyrobených z odpadu prichádza spoločnosť Adidas s ďalšou revolučnou "eko" novinkou.

Spoločnosť Adidas predstavila prvé tenisky vyrobené z umelého pavúčieho hodvábu. Biosteel je stopercentne biologicky rozložiteľné vlákno získané z tých istých bielkovín, aké používajú pavúky pri výrobe pružných a pevných pavučín.

adidas-biosteel-synthetic-silk-1-537x403

Biosteel vlákna, ktoré vyvinula nemecká spoločnosť AMSilk, sú v porovnaní so svojou syntetickou konkurenciou o 15 % ľahšie, a podľa vyjadrení spoločnosti Adidas majú potenciál byť najsilnejším plne prírodným dostupným materiálom na trhu. Ich ďalšou výhodou je odolnosť voči vlhkosti, vzdušnosť a antibaktériálna ochrana. Ďalšie plus? Produkt je navyše kompletne vegánsky.

Pre spoločnosť Adidas je takáto spolupráca s AMSilk a odhalenie Adidas Futurecraft Biofabric tenisiek ďalším krokom v úsilí o zmenu športového odvetvia. Adidas a AMSilk plánujú skúmať aj ďalšie možnosti využitia Biosteelu vo viacerých produktoch. Práve Biosteel by pre Adidas mohol byť tým, čo spoločnosti otvorí dvere do novej éry udržateľných inovácií.

adidas-biosteel-synthetic-silk-2-537x403

,,Takýto koncept predstavuje prvotriedne inovácie,“ povedal James Carnes, viceprezident tvorby stratégie spoločnosti Adidas. ,,Používaním Biosteel vlákien v našich produktoch sa nám podarilo dosiahnúť bezkonkurenčnú úroveň udržateľnosti. Toto je pre nás priekopnícky krok vpred, ktorý smeruje za hranice udržateľnosti, až do novej oblasti bionických inovácií.“

zdroj článku a fotografií: ecouterre.com zdroj titulnej fotografie: koláž pbs.twimg.com/ecouterre.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech