adidas vytvoril v spolupráci s vesmírnou stanicou galaktické tenisky pre pozemšťanov

  • adidas Ultraboost 20 vznikli v spolupráci s Medzinárodnou vesmírnou stanicou U.S. National Laboratory
  • Okrem toho vytvoril adidas aj exkluzívny tréningový program, vďaka ktorému môžeš trénovať ako astronaut
  • Nová kolekcia tenisiek bude na Slovensku dostupná od 6. decembra a ich cena bude 179,95 eur
adidas UB
adidas Ultraboost 20
  • adidas Ultraboost 20 vznikli v spolupráci s Medzinárodnou vesmírnou stanicou U.S. National Laboratory
  • Okrem toho vytvoril adidas aj exkluzívny tréningový program, vďaka ktorému môžeš trénovať ako astronaut
  • Nová kolekcia tenisiek bude na Slovensku dostupná od 6. decembra a ich cena bude 179,95 eur

Nielen výzor, ale aj ultrainovatívne spracovanie. Nové galaktické adidas Ultraboost 20 sú síce určené pre pozemšťana, no materiál je vesmírny. Bežecké tenisky od adidasu uzrú čoskoro svetlo sveta. Nová kolekcia tenisiek bude na Slovensku dostupná od 6. decembra a ich cena bude 179,95 eur.

Keď sa šport a vesmír spoja

Ešte v novembri tohto roku sa značka spojila s ISS U.S. National Lab a teda s Medzinárodnou vesmírnou stanicou. Toto partnerstvo zaručuje, že inovácie či výmena poznatkov a informácií tvori víziu budúcnosti, ktorá sľubuje absolútny športový výkon. Všeobecne totiž platí, že vesmírne materiály a prevedenia sú vhodné do akýchkoľvek zemských podmienok.

Okrem toho sa do vesmíru vyšle aj Boost technológia a v rámci misie budú vedci skúmať proces lisovania medzipodrážky BOOST. V takýchto podmienkach nebude hroziť, že zemská gravitácia by akýmkoľvek spôsobom mohla proces rozptyľovať. Od tohto vesmírneho výskumu záleží ďalšia budúcnosť technológie Boost od adidasu.

Exkluzívny galaktický tréning

adidas nahliadne aj pod pokrievku prípravy astronautov na vesmírny pobyt. Tá zahŕňa nielen intenzívnu fyzickú, ale aj psychickú prípravu. Tak to už pri tých partnerstvách chodí – jeden sa učí od druhého.

Tieto vedomosti a naša spolupráca s EXOS, vedúcim svetovým laboratóriom skúmajúcim ľudský výkon, nám pomohli vyvinúť exkluzívny tréningový program pre bežcov po celom svete, ktorí si chcú vyskúšať, ako trénujú astronauti,“ prezrádza vývojový tím značky adidas.

Odborníci z fachu tvrdia, že každý jeden kúsok, ktorý sa na ultragalaktických teniskách nachádza spĺňa špecifickú funkciu a tá ovplyvňuje výkon a pomáha športovcom vystupňovať výkon na maximum.

Tak sa stalo, že tenisky vyzerajúce ako obuv vhodná na prechádzky po mesačnom povrchu, bola testovaná v laboratóriu dlhé dni a týždne. Dôležitá bola spätná väzba od športovcov a bežcov. Práve tak, ako je to u adidas zvykom.

Vrchná časť športovej obuvi, ktorá sa volá Primekit, bola vytvorená pomocou novej technológie, ktorá spája vlákna s milimetrovou presnosťou.

zdroj: adidas Ultraboost 20

Najzaujímavejšia je práve táto vrchná časť a medzipodrážka. „Adidas Ultraboost 20 je novým štartom. Nová silueta bola prácne vytvorená, aby poskytla vysokú úroveň toku energie pre nositeľa, kombinujúc našu ikonickú medzipodrážku Boost s Primekit zvrškom vytvorenom technológiou Tailored Fiber Placement. Vďaka tomu topánka reaguje na každý krok odrazením bežca vpred. Estetika dizajnu nových adidas Ultraboost 20 je inšpirovaná naším partnerstvom s ISS U.S. National Lab a pri pokračovaní našej spolupráce plánujeme zobrať Boost do ešte väčších výšin,” hovorí Sam Handy, viceprezident dizajnu adidas Running.

Priekopníci v nových technológiách

Nestáva sa prvý raz, že značka prichádza s niečím novátorským. Nedávno začali vyvíjať tenisky, ktoré môžeš ponosiť, akokoľvek zodraté a špinavé vrátiť do predajne a špeciálnym taviacim postupom z nich vzniknú nové. Ak sa im tento počin podarí, bude adidas opäť priekopníkom, tentokrát v kompletnej recyklácii obuvi ale aj cirkulárnej ekonomike, ktorá by takýmto spôsobom fungovala naplno.

Stále sú však v procese vývoja a intenzívneho testovania. Kým sa nová kolekcia Futurecraft.Loop Phase 2 dostane na pulty predajní, trošku si budeš musieť počkať, konkrétne až do začatia sezóny jar/leto 2021.

O niečo skôr, a teda o tri dni si však budeš môcť užiť vesmírne bežecké tenisky adidas Ultraboost 20. To preto, aby si si mohol užívať mikulášske prekvapenia naplno.

Zdroj: TS adidas

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech