Agresívni antirúškari v Poprade napadli pracovníka SBS, v Nemecku zas pumpár dostal kvôli rúšku guľku do hlavy

  • Dvaja muži v Poprade napadli pracovníka SBS
  • V Nemecku zas muž odmietajúci nosiť rúško zastrelil zamestnanca pumpy
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, unsplash/Collin Armstrong,unsplash/naipo.de
  • Dvaja muži v Poprade napadli pracovníka SBS
  • V Nemecku zas muž odmietajúci nosiť rúško zastrelil zamestnanca pumpy

V popradskom nákupnom centre napadli dvaja muži pracovníka SBS. Ten ich mal len upozorniť, aby si dali rúška.

Pracovníka SBSky fyzicky napadli

V jednom z nákupných centier v Poprade sa dvaja muži vo veku 20 a 27 rokov z obce Veľká Lomnica dopustili násilia.

„Pracovníkom SBS bol starší z mužov upozornený, aby si prekryl rúškom ústa a nos, alebo aby opustil nákupné centrum. Upozornenie u oboch mužov vyvolalo neobyčajne agresívnu reakciu, začali kričať na pracovníka, čo si to dovoľuje a nasledovali ďalšie vulgárne vyhrážky,“ objasňuje Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

Ďalej uvádza, že nakoľko sa spávanie mužov naďalej stupňovalo, boli z nákupného centra vykázaní. Aj napriek výzvam sa však neupokojili a pred hlavným vchodom začali muži fyzicky napádať pracovníka SBS.

„Agresívni muži boli policajnou hliadkou obmedzení na osobnej slobode a boli umiestnení do cely policajného zaistenia,“ vysvetľuje polícia. Muži boli obvinení z trestného činu výtržníctva, spáchaného formou spolupáchateľstva. Prípadom sa zaoberá polícia v Poprade.

Respirátor
zdroj: unsplash/naipo.de

Zamestnanca pumpy zastrelil

Podobný prípad, no s tragickým koncom, sa iba včera odohral aj v nemeckom meste Idar-Oberstein. Tam miestna polícia zatkla 49-ročného muža pre podozrenie z vraždy v súvislosti so zabitím pracovníka benzínovej pumpy, informuje SITA. Po spore súvisiacom s nosením rúška mal totiž zastreliť mladého muža.

Rúško
zdroj: unsplash/Nick Fewings

Podľa úradov v západonemeckom meste Trier mal podozrivý policajtom povedať, že konal „z hnevu“ po tom, ako ho 20-ročný zamestnanec čerpacej stanice požiadal, aby si dal rúško.

„Počas vyšetrovania sa ďalej vyjadril, že odmieta opatrenia proti koronavírusu,“ objasnila polícia. Podozrivý muž mal podľa polície po hádke najskôr odísť. Vrátil sa až neskôr, s rúškom na tvári. Následne zastrelil zamestnanca pumpy a ušiel z miesta činu.

Zdroje: facebook/Polícia Slovenskej republiky, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech