Agresívny muž zo slovenského „Mad Maxa“ pozná verdikt. Súd rozhodoval o jeho slobode

  • Incident z videa bol len začiatok
  • Muž mal ženu v minulosti napadnúť viackrát
Zomri
Agresor na kapote auta REPROFOTO: FB/Zomri
  • Incident z videa bol len začiatok
  • Muž mal ženu v minulosti napadnúť viackrát

Ako sme ťa už informovali, virálne video o mužovi na kapote sa šírilo internetom obrovskou rýchlosťou. Zobrazovalo muža, ktorý kvočal na kapote auta a trieskal stieračom na čelné sklo vozidla značky Peugeot. 

Muža z videa následne zadržala polícia a súd dnes rozhodoval o jeho osude. Poputuje do preventívnej väzby, pretože existujú predpoklady, že by mohol v trestnej činnosti pokračovať, informoval portál Noviny TV JOJ.

48-ročnému muža s menom Ľudovít priviezla pred budovu súdu policajná eskorta. Muž. tvrdil, že nebol agresívny a taktiež poprel slová poškodenej Janky, ktoré povedala pre portál TV Noviny. „Ona vraví všeličo. Nie, neudrel som ju,“ tvrdil obvinený.

Toto video sa najskôr objavilo na satirickej stránke Zomri a zaujalo mnohých divákov. Celý incident sa odohral na Galvaniho ulici v Bratislave. Situáciu objasnila už aj polícia a samotná vodička auta značky Peugeot, Janka.

Na videu však nebolo vidno všetko, čo si Janka s mužom zažila. V telefonáte, ktorý zverejnil na sociálnej sieti člen skupiny HAKA – Hľadá sa auto krádeže automobilov a v ktorom sa s dotyčnou rozprával o celom incidente, je zrejmé, že páchateľom je Jankin bývalý priateľ. 

Ako poškodená ozrejmila, „pohádali sme sa, odlomil mi obidve spätká (spätné zrkadlá), potom mi naskočil na auto, odlomil mi stierač a rozbil mi čelné (sklo)“. Následne povedala, že ju bolí hlava, „lebo tak dal mi hlavičku“.

Vo videu potvrdila, že bývalý priateľ ju takto napáda bežne, ale keďže nikdy nemala viditeľné zranenia, polícia s tým nič nerobila.

Pre televíziu Markíza poškodená povedala, že „tomu incidentu predchádzala hádka na parkovisku. Nútil ma, aby som s ním chodila do obchodov, keď v nich bude kradnúť. Ja som mu povedala, že to nechcem,“ povedala dotyčná Markíze.

Následne jej bývalý priateľ odmietnutie neprijal a začal konať skratovo. „Začal mi vytrhávať spätné zrkadlá, ja som bola zamknutá v aute a trúbila som, ale nikto mi nepomohol,“ hovorí ďalej poškodená portálu.

Po tom, ako bol muž na kapote auta a žena ho vozila, následne zastala. „Zastala som a pustila ho do auta. Hneď mi dal ,hlavičku‘ a začal búchať po palubovke,“ povedala Janka.

Ako sa však ďalej ukázalo, vtedajší partner ženy mal pred rokom písať, aby ľudia pani Janke nepomáhali, pretože „je zlodejka a fetačka a chodí spoločne kradnúť do obchodov a aj na iné miesta s partnerom, pričom všetko potom vraj míňajú na drogy.“ V novom príspevku v skupine HAKA sa tiež uvádza, že Janka sa však rozhodla postaviť sa svojej závislosti a ľudia jej s tým ochotne pomohli.

Polícia prípad prešetruje

Polícia SR o prípade informovala na sociálnej sieti.

„V prípade 48-ročného muža, ktorý mal počas včerajšieho dňa 03. 03. 2023 poškodzovať na Galvaniho ulici v Bratislave strieborné motorové vozidlo zn. Peugeot, začal poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II trestné stíhanie pre úmyselný prečin výtržníctva vo viacčinnom súbehu s úmyselným prečinom poškodzovania cudzej veci, s úmyselným prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia a s úmyselným prečinom nebezpečného vyhrážania.“

Polícia SR ďalej uviedla, že podozrivý muž sa mal prečinu dopustiť vedením motorového vozidla aj napriek uloženému zákazu činnosti viesť motorové vozidlá.

„Po zastavení vozidla na parkovisku mal následne na uvedenom vozidle odlomiť obidve spätné zrkadlá, poškodiť predný stierač a kopať do karosérie s výhražnými slovami adresovanými 37-ročnej žene sediacej vo vozidle. Tá sa v obave o svoj život rozhodla na vozidle z parkoviska odísť,“ píše polícia.

Polícia neskôr previezla obe osoby na príslušný útvar policajného zboru, kde bol 48-ročný muž obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia.

Zdroje: TV Markíza, Redakcia, Facebook/Polícia Slovenskej republiky, Facebook/Zomri, Noviny

Najnovšie videá

Trendové videá