Airbnb spúšťa novinku. Ponúka kopu dobrodružstiev aj cestu okolo sveta za 80 dní

  • Platforma Airbnb mení trh bývania už celých 11 rokov
  • Od svojho založenia stihla rozšíriť svoje pôsobenie do ďalšej kategórie Experiences - zážitky
  • Dnes ju vylepšuje ďalším krokom, vznikajú Adventures - dobrodružstvá
airnbn
Unsplash
  • Platforma Airbnb mení trh bývania už celých 11 rokov
  • Od svojho založenia stihla rozšíriť svoje pôsobenie do ďalšej kategórie Experiences - zážitky
  • Dnes ju vylepšuje ďalším krokom, vznikajú Adventures - dobrodružstvá

Pred 11 rokmi začalo Airbnb písať svoju cestu tým, že otváralo domovy odvážnych majiteľov ešte odvážnejším cestovateľom. Odvtedy sa ich nazbieralo už 6 miliónov vo viac ako 100-tisíc miestach, v takmer 200 krajinách sveta.

Za projektom, ktorý pohltil svet cestovateľov, stoja traja zakladatelia, Brian Chesky, Joe Gebbia a Nate Blecharczyk. Zatiaľ čo zdieľaná ekonomika priniesla Slovensku v roku 2016 podľa Európskej komisie približne 122 miliónov eur, odhadovaný hospodársky vplyv Airbnb bol u nás v roku 2017 približne 31 miliárd eur (viac sa dozvieš TU).

zdroj: Unsplash

V roku 2016 k ponuke bývania pribudla nová kategória, tzv. Experiences – zážitky. Tu sa dnes nachádza dokopy viac ako 30-tisíc jedinečných aktivít. Airbnb však ponuku svojich možností rozširuje o novinku – Adventures, dobrodružstvá. Stáva sa zo spoločnosti (ne)tradičná cestovná kancelária?

Zážitky a dobrodružstvá

Vďaka Adventures budú mať možnosť cestovatelia naprieč planétou využívať služby profesionálneho sprievodu na tie najkrajšie miesta na Zemi. Už dnes, len pár dní po spustení novinky, si môžeš vybrať  zo zoznamu približne 200 dobrodružstiev. Jednodňové výlety sa začínajú na sume 80 dolárov (70 eur), no môžeš investovať aj do veľkého, desaťdňového výletu, ktorého cena sa vyšplhá až na 5 000 dolárov (cca 4 430 eur).

Airbnb vo svojej tlačovej správe k uvedeniu novinky na trh podotýka, že mnohé z týchto ponúkaných výletov nenájdeš na žiadnej inej platforme.

Všetky výlety sú pripravené pre skupiny najviac 12 ľudí, ich priemerná cena sa pohybuje na sume 588 dolárov (522 eur). Užiť si vďaka nim môžeš dobré jedlo, farmárčenie, kemping, hudobné festivaly či kultúrne pamiatky.

zdroj: Unsplash

Bonus navyše

Spolu so spustením novej kategórie Airbnb zároveň spúšťa aj jedinečnú možnosť užiť si cestu okolo sveta za 80 dní ako z bájneho románu, na ktorej pár odvážlivcov navštívi 6 kontinentov a 18 krajín, pričom prespávať sa bude v rôznych zrúcaninách, hoteloch, ekologických ubytovniach, kempoch, na lodiach, vo vlakoch, cestovať sa bude autom, autobusom, vlakom, loďou, dokonca aj balónom či helikoptérou.

V itinerári výletu, ktorý  štartuje už 1. septembra z Londýna, sú lokality ako Tumunsko, Uzbekistan, Egypt, Jordánsko, Etiópia, Keňa či Bhután alebo Island. 4 461 eur, čo je suma za toto neopakovateľné dobrodružstvo, má podľa Airbnb  poputovať v plnej hodnote do známej neziskovej organizácie Malala Fund. Počet osôb je ohraničený len na 8 šťastlivcov a všetci musia mať viac než 21 rokov.

Zdroj: Airbnb, technopolis-group.com, TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech