Airbnb zverejnil zoznam netradičných ubytovaní: Zažiť môžeš noc v múzeu či v dome z rozprávky Hore

  • Zamýšľal si sa niekedy nad tým, aké by to bolo prespať v dome z tvojho obľúbeného filmu?
  • Airbnb ti môže pomôcť tvoj sen premeniť na realitu
Dom z rozprávky Hore
Replika domu z rozprávky Hore Airbnb/Ryan Lowry
  • Zamýšľal si sa niekedy nad tým, aké by to bolo prespať v dome z tvojho obľúbeného filmu?
  • Airbnb ti môže pomôcť tvoj sen premeniť na realitu

Minulý rok Airbnb vytvorilo repliku Shrekovej bariny v Škótsku a Barbie’s Dream House v Malibu. Tento rok však prichádza až s jedenástimi novinkami, medzi ktoré patria nie len filmové lokácie či múzeá, ale aj zážitky s celebritami ako napríklad Doja Cat, ktorá ti svoju hudbu zahrá priamo v jej obývačke.

„Ikony vás zavedú do svetov, ktoré doteraz existovali len vo vašej fantázii,“ povedal Brian Chesky, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Airbnb v ich vyhlásení. „Keďže život sa stáva čoraz viac digitálnym, zameriavame sa na to, aby sme do reálneho sveta priniesli viac kúziel. S Ikonami sme vytvorili tie najneobyčajnejšie zážitky na Zemi.“

Filmové lokácie pre fanúšikov superhrdinov, ale aj animovaných filmov

Nezáleží na tom, či preferuješ akčné filmy so superhrdinami alebo animované rozprávky. Nová kategória Airbnb ponúka niečo pre každého.

V ponuke je napríklad replika sídla X-Menov v americkom štáte New York. Zaujímavosťou je, že každý jeden povrch bol ručne pomaľovaný tak, aby čo najviac pripomínal komiksovú verziu. Nejde však len o prespanie na zaujímavom mieste.

Ako uvádza inzerát: „Sídlo X je pre teba a ostatných mutantov najlepším miestom, kde sa môžeš naučiť ovládať svoje úžasné mutantské dary. Tvoj pobyt bude plný tréningov, skvelých experimentov, inštrukcií o tajných misiách a čaká ťa ešte oveľa viac! Keď sa unavíš, kľudne prespi vo Wolverinovej izbe, alebo v niektorej z našich ďalších izieb.“

Replika sídla X-men
zdroj: Airbnb/Holly Andres

Najzaujímavejším z filmových lokácií je však nepochybne dom z animovaného filmu Hore. Príbeh je o podivnom starčekovi a zanietenom skautovi, ktorí letia do Južnej Ameriky v žltom dome, na ktorom sú pripevnené balóny s héliom.

Práve v tomto dome môžeš stráviť noc – a áno, dom je skutočne vo vzduchu. Z fotiek je jasné, že tvorcovia nezabudli na žiaden detail. Na nočnom stolíku dokonca nájdeš starčekove okuliare.

Paríž aj Maranello

V rámci múzeí sú momentálne v ponuke dva zaujímavé zážitky. Prespať môžeš v parížskom Musee d’Orsay, ktoré je známe najväčšou zbierkou diel impresionistov a post-impresionistov na svete. Nájdeš tu diela od Moneta aj van Gogha. Izba sa nachádza v hodinovej veži múzea a z jej terasy môžeš sledovať otvárací ceremoniál tohto ročných letných olympijských hier.

Musée d'Orsay
zdroj: Airbnb/Frederik Vercruysse

Noc môžeš stráviť aj v múzeu Ferrari v talianskom Maranelle. Spať budeš v posteli vyrobenej z rovnakej kože ako sedadlá týchto športových áut, na okruhu v Imole ťa na Ferrari 296 GTB prevezie bývalý jazdec F1 Marc Gené a dokonca sa zúčastníš na Veľkej cene Emilia-Romagna ako VIP hosť.

Ako to funguje?

Ikony sa nachádzajú vo vlastnej kategórii priamo na domovskej stránke aplikácie. Väčšina zážitkov v tejto kategórii je zdarma a tie, ktoré nie sú, majú cenu pod 100 dolárov na osobu. Pri každom zážitku sa nachádza odpočet, ktorý ukazuje, koľko času zostáva do spustenia rezervácií.

O rezerváciu požiadaš prostredníctvom aplikácie a spoločnosť Airbnb bude následne kontaktovať vybrané osoby, ktoré dostanú takzvaný zlatý lístok. V roku 2024 bude zlatých lístkov k dispozícii viac ako 4 000.

„Vybraní hostia musia overiť svoju totožnosť a možno budú musieť prejsť previerkou z bezpečnostných dôvodov,“ uviedol pre portál Skift Jay Carney, ktorý vedie tím Airbnb pre globálnu politiku, komunikáciu a krízové riadenie.

Keď je však väčšina lístkov zdarma, ako na týchto zážitkoch Airbnb zarába? Generálny riaditeľ Airbnb pre Skift povedal: „Pri ikonách nejde o biznis, je to skôr len zaujímavá vec, ktorú robíme. Toto je najlepší spôsob, ako osloviť špecifické publikum. Ak chcete osloviť fanúšikov Ferrari alebo X-Men, musíte pre to niečo spraviť. Tiež ponúkame zážitok s obrovskou bollywoodskou herečkou, čo je skvelý spôsob, ako osloviť ľudí v Indii.“

Zdroje: Airbnb, Skift

Najnovšie videá

Trendové videá