Aj Slovensko malo svojho Escobara: Nový slovenský film FENTASY ťa vtiahne do sveta bez zákona

  • Vo filme si zahrali hviezdne mená
  • Tvorcovia spolupracovali s bývalým detektívom
  • Príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami
  • FENTASY už mieri do kín
FENTASY film
Slovenský film FENTASY, FENTASY.film
  • Vo filme si zahrali hviezdne mená
  • Tvorcovia spolupracovali s bývalým detektívom
  • Príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami
  • FENTASY už mieri do kín

Predstav si, že tvoj sused denne vyrobí také množstvo opiátov, ktoré by dokázalo zabiť desiatky tisíc ľudí. Ak by varil fe*tanyl, dr*gu 50-krát silnejšiu ako he*oín, tento hrôzostrašný obraz by mohol byť skutočnosťou. Ako by to vyzeralo? To ti ukáže nový slovenský film debutujúceho režiséra s názvom FENTASY.

Už 14. marca môžeš zažiť poriadnu dávku experimentálnych obrazov a príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami. 

Do ťažkého biznisu bežný smrteľník nevidí. Kriminálny thriller FENTASY však prináša autentický pohľad do sveta, kde zákon nemá miesto. FENTASY je debutovým filmom režiséra a producenta Samuela Vičana. Na FENTASY zlákal už teaser na Instagrame filmu, teraz ťa vtiahne do temného sveta aj trailer, ktorý je konečne tu. 

O čom je film? 

Dej filmu sa odohráva v hlavnom meste, v prostredí klubov, špinavých ulíc, bratislavskom prístave či netradičných priestoroch kostola klarisiek. Peller a jeho výstredná priateľka Sofia chcú zarobiť poriadny balík peňazí a zdrhnúť. Vysvitne však, že ich plán nie je nič pre slabé povahy.

Netušiac, rozbehnú kolotoč udalostí, o ktorých sa im ani nesnívalo. Ocitnú sa v hľadáčiku ruskej mafie a na vlastnej koži zažijú praktiky, s akými sa mafia dokáže vysporiadať s neželanou konkurenciou. A aby toho nebolo málo, na Pellera a Sofiu sa zavesí aj polícia. Dokáže Sofia všetko vysvetliť detektívovi Danielovi? Vyklopí, čo vie, alebo skôr, čo sa jej hodí? 

FENTASY
zdroj: FENTASY.film

V hlavných úlohách sa predstavia známe mená ako Noël Czuczor, ktorý stvárni Pellera, jeho priateľku Sofiu si zahrala herečka Kristína Kanátová. V úlohe detektíva sa ukáže David Švehlík. Ďalej si zahrajú Anna Jakab Rakovská, Tomáš Magát, Bronislava Kováčiková, Peter Ondrejička, Viktoria Šuplatová či Vladimír Jedľovský. 

Spolupráca s detektívom

FENTASY ťa vtiahne svojim exkluzívnym vizuálom, ale aj autentickým príbehom. Režisér Samuel Vičan s kolegyňou Anastasiou Hoppanovou sa pri tvorbe filmu čerpali zo skutočných udalostí spred niekoľkých rokov, kedy u nás fungoval producent nebezpečnej syntetickej dr*gy fe*tanyl. Dokonca, si ju aj sám doma vyrábal. Postupne sa mu podarilo vybudovať sieť odberateľov vo viacerých štátoch v Európe a po jeho dopadnutí políciou sa vyplavili na povrch viaceré šokujúce skutočnosti.

FENTASY
zdroj: FENTASY.film

Film FENTASY  Samuel Vičan s Anastasiou Hoppanovou natáčali a dolaďovali neuveriteľných šesť rokov. A aby nič nenechali na náhode, pri tvorbe odborne spolupracovali s bývalým detektívom Michalom Čiernym, ktorý má na konte viacero knižných titulov s kriminálnou tematikou.

„Čím menej sa o dr*gách v spoločnosti rozpráva, tým viac rastie počet ich užívateľov. Takmer všetky filmy o dr*gách pochádzajú spoza našich hraníc a pritom tu ročne na závislosť trpí a zomiera množstvo ľudí. Filmom chceme ukázať odstrašujúci príklad, aké veľké smrteľné riziko je spojené nielen s fe*tanylom, ale aj celkovo s tvrdými dr*gami,“ vyjadril sa režisér a producent filmu, Samuel Vičan.

Svetový vizuál

Vynikajúcu kameru má na svedomí kameraman Maroš Žilinčan, hudbu Ondřej Brousek, strih Jakub Podmanický, zvuk Jan Bezouška. Samotný námet filmu napísal bývalý detektív Michal Čierny. Scenár k filmu napísala Anastasia Hoppanová. 

Trailer na FENTASY je konečne tu, atmosféru filmu tak môžeš pocítiť už teraz. Intenzívnu emóciu filmu podfarbila skladba na motívy piesne jedného z najznámejších hudobníkov, Vaša Patejdla. 

Nový slovenský kriminálny thriller FENTASY prinesie 14. marca do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. Film podporil Audiovizuálny fond SR a hlavní partneri Budamar Logistics, Volkswagen Slovensko a rentuj.sk.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá