Aj tvrdí metalisti majú mäkké srdce. Metallica darovala peniaze na obedy českým žiakom

  • All Within My Hands je nadácia, ktorú kapela Metallica založila v roku 2017
  • V rámci svojho turné sa kapela rozhodla podporiť mestá, v ktorých vystúpi
  • V Prahe napríklad darovala 68-tisíc eur deťom na obedy
Metallica (Wikimedia, Raph_PH)
Metallica (Wikimedia, Raph_PH)
  • All Within My Hands je nadácia, ktorú kapela Metallica založila v roku 2017
  • V rámci svojho turné sa kapela rozhodla podporiť mestá, v ktorých vystúpi
  • V Prahe napríklad darovala 68-tisíc eur deťom na obedy

Vďaka ich nadácii All Within My Hands podarilo finančne podporiť bezdomovcov vo Veľkej Británii, choré deti v Rumunsku, zaplatiť obedy pre českých žiakov a zasponzorovať aj deti vo Fínsku. K tomu, že budú počas svojho turné prispievať na charitu v mestách, kde odohrajú koncert sa podľa informácií The Straits Time, zaviazali ešte na jeho začiatku.

Nadáciu založila Metallica v roku 2017 s ambíciou podporiť lokálne komunity, zlepšiť edukáciu, zdravotníctvo a životnú úroveň. V rámci svojho WorldWired Tour tak podporí mestá po celom svete. Už v júni darovala kapela sumu 40-tisíc libier (44-tisíc eur) britskej charite v meste Manchester, ktorá sa stará o ľudí bez domova s názvom Coffee4Craig. Podobným gestom prekvapili hudobníci aj fanúšikov vo Fínsku, keď darovali čiastku 55-tisíc na detskú charitu Hope Ry.

zdroj: Metallica (Wikimedia, Kreepin Deth)

Svetové turné neobišlo ani východnú Európu. Ako uviedli The Economic Times, po koncerte v Rumunsku sa kapela rozhodla podporiť výstavbu prvého pediatrického centra na liečbu rakoviny v krajine sumou 250-tisíc eur.

Ani naši českí susedia nezostali bez finančnej podpory. Po koncerte, ktorý sa konal minulý víkend v pražských Letňanoch, zostava oznámila, že daruje 1 799 816 českých korún (68-tisíc eur) na obedy pre školákov zo sociálne slabších rodín.

Táto suma dokáže podľa portálu Czechcrunch zaplatiť 72-tisíc obedov 360 deťom. Takýto skutok je naozaj ušľachtilý a ukazuje, že aj takí tvrdí metalisti akými tí zo skupiny Metallica sú, majú dobré srdce a dokážu pomôcť deťom a znevýhodneným ľuďom po celom svete. Česi sa však určite potešili aj počas koncertu, kedy kapela zahrala ich vlastnú verziu známej skladby Jožin z Bažin, ktorá prvýkrát zaznela na minuloročnom vystúpení v O2 Aréne, informoval o tom iRozhlas.

Metallica pritom charitatívnu činnosť vykonáva už dlhšie a ich metalové dobré skutky a hudobné úspechy si všimli aj vo Švédsku, kde dostali minulý rok prestížne ocenenie Polar Music Prize. Milión švédskych korún (933-tisíc eur) potom darovali trom rôznym švédskym charitám.

Americká kapela bude na turné do apríla 2020 a posledná zastávka ju čaká v Brazílii. Fanúšikovia si počas koncertov môžu vychutnať staršie skladby ako The Unforgiven, For Whom the Bell Tolls či Sad but True ale aj piesne z novších albumov. Svoju európsku šnúru ukončia už 25. augusta v Nemecku, potom ich čaká krátka zastávka v USA a hudobníci následne pocestujú do Austrálie.

Zdroj: The Straits Time, The Economic Times, Czechcrunch, iRozhlas, Metallica.com, All Within My Hands

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK