Aj ty sa môžeš vyvážať na Bugatti. Značka super rýchlych áut predstavila vlastné e-kolobežky

  • E-kolobežky sú trendom, na ktorý naskočili už viaceré automobilky
  • Najnovšie ohlásený výrobca kolobežiek ale skutočne prekvapil
  • Bude ním luxusná značka super rýchlych áut Bugatti
Bugatti kolobežka
Unsplash/ Spencer Davis a Bugatti
  • E-kolobežky sú trendom, na ktorý naskočili už viaceré automobilky
  • Najnovšie ohlásený výrobca kolobežiek ale skutočne prekvapil
  • Bude ním luxusná značka super rýchlych áut Bugatti

Elektrické kolobežky – či už si ich užívateľ alebo skôr ten, komu na komunikáciách idú na nervy – sú jednoducho trendom, ktorý už bežne stretávame hádam v každom veľkom meste. Rím, Paríž… až po ďaleký sever Európy, e-kolobežkárov nájdeme všade.

Do výroby e-kolobežiek sa tak pustili aj firmy, ktoré ich predtým nikdy nevyrábali, napríklad rôzne automobilky. Dnes si tak môžeš zajazdiť na e-kolobežke od Mercedesu, BMW, Fordu, Seatu a ďalších.

Najnovšie sa k ním pridá ďalšia automobilka, od ktorej by to asi nečakal nikto. Svoje elektrické kolobežky ide vyrábať a predávať Bugatti, teda značka, ktorú máme spojenú s tými najluxusnejšími a najrýchlejšími autami sveta.

zdroj: Bugatti

Vpredu viditeľný nápis „Bugatti“ a nad zadným kolesom so štýlovým svetlom iniciálky „BG“, ktoré svietia za kolobežkou aj na chodníku.

Internet si z toho okamžite začal robiť srandu, že tie sú tam najmä preto, aby ostatní videli, kto ich predbieha.

zdroj: Bugatti

Viacerí už okomentovali kolobežku ako „štýlový, prepracovaný kúsok“, ktorý vďaka horčíkovej zliatine neváži veľa a na kolobežku sa môže pochváliť aj pomerne slušným 700 W motorom, s ktorým by si mal vyjsť aj do kopca či vedieť dosiahnuť rýchlosť za hranicou 25 km/h.

Rýchlosť Chironu (najrýchlejšieho auta sveta) to nie je, ale na jazdu na dvoch kolieskach to ujde, aj keď viacerí neskrývali, že od Bugatti čakali viac. 

Všetkých zaujíma cena tohto „nového Bugatti“, ktorá zatiaľ nie je známa. O tom, kde sa kolobežka bude predávať, sa postupne objavujú nové a nové informácie.

Tie prvé hovorili hlavne o Európe, konkrétne Francúzsku, no dnes sa už dá naraziť aj na titulky s názvom: „Bugatti kolobežka prichádza do Severnej Ameriky.“

Zdroje: New Concerns, TechRadar

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá