Ak by mal pri sebe marihuanu, jeho trest by bol vyšší. Vodič zo Zochovej môže za mrežami stráviť len pár rokov

  • Podľa rektorky Akadémie policajného zboru hrozí mužovi nanajvýš 12 rokov
  • Muž v nedeľu v noci usmrtil 5 ľudí
Záchranné zložky, hasičský zbor na mieste po nehode.
Hasičský zbor na mieste po nehode, TASR/Pavol Zachar
  • Podľa rektorky Akadémie policajného zboru hrozí mužovi nanajvýš 12 rokov
  • Muž v nedeľu v noci usmrtil 5 ľudí

Od ranných hodín sa ľudia dohadujú, aký trest čaká vodiča, ktorého jazda pod vplyvom alkoholu a následný náraz do zastávky Zochova v Bratislave si vyžiadala 5 ľudských životov. 

S prvými odpoveďami prišiel denník SME. Informuje o tom, že doposiaľ nebol nikto konkrétny obvinený, no polícia už začala s trestným stíhaním vo veci trestného činu usmrtenia.

Tragická nehoda na Zochovej zastávke v Bratislave

Podľa slov rektorky Akadémie policajného zboru Lucie Kurilovskej hrozí šoférovi trest v trvaní od 7 do 12 rokov. Vzhľadom na to, že vodič usmrtil až 5 ľudí, ide pri tomto trestnom čine o vyššiu sadzbu. 

Ako uviedli TV Noviny, šoférovať auto značky Škodu mal generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska Dušan Dědeček. Ako spolujazdec bol podľa informácií TV novín jeho syn Lukáš Dědeček, ktorý je v tomto výbore kontrolórom. 

Policajný prezident Štefan Hamran na mieste nehody informoval, že vodič, ktorý spôsobil v nedeľu v noci o 22:24 dopravnú nehodu na frekventovanej ulici Zochova v Bratislave a narazil tak do zastávky MHD, mal v krvi 1,6 promile alkoholu. Hamran uviedol, že vodič sa napriek následkom nehody správal k policajným príslušníkom a zdravotníkom veľmi agresívne.

„Niektorí naši občania sú nepoučiteľní a polícia určite bude volať po sprísnení trestov. Páchateľ tohto skutku bol zadržaný priamo na mieste, a aj jeho spolujazdec, ktorý bol po ľahkých zraneniach prevezený do nemocnice a už je aj prepustený,“ skonštatoval Štefan Hamran.

Na zastávke Zochova sa pravidelne meria rýchlosť a kontroluje sa alkohol na základe dychových skúšok. Policajný šéf dodal, že vodičovi hrozí vysoký trest, čo je z jeho činu evidentné, rovnako ako dodal, že rýchlosť jazdy bola určite vyššia ako je najvyššia povolená rýchlosť v tomto úseku.

Nekompromisné tresty

Zdroje: SME, TV Noviny, TASR, FB/IM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá