Medzi obeťami tragédie v Bratislave sú študenti z UK aj STU: Marek bol futbalový brankár

  • Zraneniam v nemocnici podľahla aj piata obeť
  • Spolujazdec sa k nehode nechcel vyjadriť
  • Jeho otec zabil jazdou pod vplyvom 5 študentov
aktuálne
SIU
  • Zraneniam v nemocnici podľahla aj piata obeť
  • Spolujazdec sa k nehode nechcel vyjadriť
  • Jeho otec zabil jazdou pod vplyvom 5 študentov

Po včerajšej tragickej nehode zomreli zatiaľ piati ľudia. Zvyšní traja zranení stále bojujú v nemocnici o život. Túto informáciu pre Startitup potvrdila aj hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská. 

„Včera vo večerných hodinách bolo do Univerzitnej nemocnice Bratislava prevezených šesť pacientov z nehody na Zochovej ulici. Z toho sú dvaja v kritickom stave, dvaja pacienti sú stredne ťažko zranení a dvaja, ktorí mali ľahšie poranenia boli ošetrení a prepustení do domácej liečby. Dvoch pacientov, ktorí sa nachádzajú v kritickom stave, museli naši lekári uviesť do umelého spánku. Títo pacienti bojujú o život, naši zdravotníci robia všetko pre ich záchranu.“

Krátko na to, však hovorkyňa pre TASR potvrdila, že ťažkým zraneniam v nemocnici podľahla aj piata obeť. A to iba 21-ročné dievča. A tak počet obetí stúpol zo štyroch na päť. 

Medzi študentmi, ktorých jazdou pod vplyvom alkoholu zniesol zo sveta generálny sekretár deaflympijského výboru Dušan Dědeček, sa nachádzal aj študent druhého ročníka Fakulty telovýchovy a športu Marek Vojtaššák. 

Celý život pred sebou 

Z informácií na sociálnych sieťach sme sa dozvedeli, že Marek, ktorý pochádzal zo Ždiaru, bol futbalový brankár. Študenti FTVŠ už pre svojho spolužiaka v priestoroch fakulty zapálili sviečky a nachystali pietne miesto. Mladý muž študoval telesnú výchovu a históriu.

Medzi obeťami sú podľa informácií, ktoré zverejnila tlačová agentúra, aj študenti z Univerzity Komenského a Slovenskej technickej univerzity. 

Okamihy hrôzy

K tragickej nehode došlo krátko po 22. hodine večer. Za volantom sedel na mol opitý sekretár deaflympijského výboru Dušan Dědeček a spolujazdec bol jeho syn Lukáš Dědeček, ktorý tiež nafúkal.

S tým sa redaktorke Startitup podarilo spojiť. K tragédii sa však nechcel vyjadrovať. „Viete čo, nemám k tomu čo vyjadriť, nebudem sa vyjadrovať v tejto situácii,“ reagoval syn vodiča, ktorý v deaflympijskom výbore zastáva funkciu kontrolóra.

Polícia SR vyšetruje od neskorého večera počas celého dnešného dňa.
zdroj: Startitup

O vyjadrenie sme požiadali aj samotný deaflympijský výbor. Pýtali sme sa na to, ako sa so situáciou vysporiadajú, keďže za volantom sedel vysoký funkcionár výboru. Stanovisko nám prisľúbili, článok budeme po jeho obdržaní aktualizovať. 

Tragická nehoda na Zochovej zastávke v Bratislave

Začali trestné stíhanie

Dušan Děděček po nehode nafúkal 1,6 promile. Policajti sekretára výboru zadržali a eskortovali na policajné oddelenie. Podľa nich ho po vykonaní potrebných úkonov premiestnili do cely policajného zaistenia. 

„Zo strany vyšetrovateľa PZ bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Vyšetrovateľ PZ nevylučuje zmenu právnej kvalifikácie v tomto prípade,“ informovali muži zákona na sociálnej sieti. Vyšetrovaním nedeľnej tragédie sa zaoberajú policajti z krajskej kriminálky v Bratislave.

Auto, ktoré vrazilo na zastávku je stále na mieste činu.
zdroj: Startitup

Na zastávke Zochova smerom do Petržalky, kde sa tragédia udiala sú stále desiatky policajtov, vyšetrovateľov a mužov, ktorí dohliadajú na plynulý chod premávky.

Celé miesto je v okolí niekoľko desiatok metrov ohradené policajnou páskou. Doobeda sa v blízkosti mostu nachádzalo aj nabúrané auto – zelená škoda Superb. Na zastávku sa ani z podchodu nedá dostať a schody sú taktiež ohradené policajnou páskou. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá